Pirmasis šio sezono Mažų miestelių krepšinio lygos finalinis ketvertas praėjusį šeštadienį vyko Šakiuose, kur susirinko stipriausios Veteranų 35+ čempionato komandos. Reginys nepaliko abejingų nei tarp žaidėjų, nei tarp sirgalių.

Į Šakių areną susirinkę sirgaliai sukūrė puikią atmosferą
Nuotr. Linas Šilkaitis

Rungtynėse dėl trečiosios vietos susitiko praėjusių metų čempionai Užpalių Užpaliai ir Žiežmarių miestelių krepšininkai. Tris kėlinius rungtynėse vyko lygi kova, tačiau ketvirtajame žiežmariškių puolimas pradėjo strigti, o tuo pasinaudoję užpaliečiai greitai susikrovė sau solidų pranašumą ir pergalės iš savų rankų neišleido, įveikdami varžovus 57:46. Užpaliams pergalę nukalė itin solidus lyderių trio žaidimas: Tomas Didžgalvis pelnė 18 taškų ir atkovojo 14 kamuolių, Remigijus Glinskas surinko 17 taškų ir 11 atšokusių kamuolių, o Mindaugas Didžgalvis pridėjo 16 taškų ir 19 atkovotų kamuolių. Žiežmarių komandos gretose Nerijui Čėsnai pavyko pasižymėti 20 pelnytų taškų.

Veteranų čempionato Snaiperis Remigijus Glinskas, panašiuose konkursuose triumfuoja ne pirmą kartą

Pertraukoje prieš finalines čempionato rungtynes vyko Snaiperio ir Komandinės estafetės konkursai. Tiksliausiai tritaškius metė bronzinės Užpalių komandos atstovas Remigijus Glinskas, o estafetėje greičiausią laiką demonstravo Trakiškio SK Akmenys už nugaros palikę Kudirkos Naumiestį ir Užpalius.

Gausiai į Šakių areną susirinkusių sirgalių čempionato finalas nenuvylė, čia buvo visko ir nesportinių bei techninių pražangų ir išradingų perdavimų bei taiklių tritaškių per rankas. Rungtynes sėkmingiau pradėjo geltonais marškinėliais vilkintis Kudirkos Naumiesčio veteranai, kurie pirmavo praktiškai visas rungtynes ir vienu metu buvo įgiję net 18-os taškų persvarą. Vis dėlto tuomet į lemiamą šturmą pakilę Trakiškio Akmenys kantriai pradėjo mažinti varžovų persvarą ir ketvirtajame kėlinyje sužaidus 5 minutes rezultatas jau buvo lygus. Paskutinės minutės vyko nenuspėjamai, komandos keitėsi tai taikliais tritaškiais, tai apmaudžiomis klaidomis, tačiau tiksliau sužaidę savo sirgalių palaikomi naumiestiečiai sugebėjo atsilaikyti ir šventė pergalę 77:71, taip pirmą kartą tapdami Mažų miestelių krepšinio lygos čempionais.

Čempionų komandos įžaidėjas Tomas Vencius buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė nepailstantis Valdas Morkevičius, pelnęs 35 taškus ir atkovojęs 12 kamuolių, 20 taškų ir puikų vadovavimą komandai demonstravo Kudirkos Naumiesčio "teodosičius" Tomas Vencius. Trakiškio komandą į priekį vedė 25 taškus pelnęs ir 15 kamuolių atkovojęs Svajūnas Rauckis, 20 taškų pridėjo Artūras Narbutas.

Čempionato prizininkai Užpalių, Trakiškio ir Kudirkos Naumiesčio komandos

Sezono naudingiausio žaidėjo titulas atiteko čempionų komandos vedliui Valdui Morkevičiui, kuris visą sezoną demonstravo įspūdingus rodiklius ir vedė komandą čempionų titulo link.

Antrajame MMKL Veteranų 35+ čempionate šiemet dalyvavo 7 komandos iš Utenos, Ukmergės, Šakių, Kaišiadorių ir Panevėžio rajonų.