Praėjusį savaitgalį lygos sporto salėse vyko 16 susitikimų, vieni buvo jau nieko nebereiškiantys, kiti reiškiantys labai daug. Po šio turo komandos baigė pirmąjį čempionato etapą ir kovas pratęs jau po naujųjų metų - 2018-aisiais.

Veteranuose nieko naujo - aiškių lyderių nėra

Vienas susitikimas buvo sužaistas ir Veteranų 35+ čempionate. Kudirkos Naumiestyje susitiko praėjusių metų čempionai Kudirkos Naumiestis ir čempionate debiutuojantys Pajūrio Jūros krepšininkai. Pergalę 72:63 savo aikštelėje iškovojo čempiono titulą ginanti komanda ir visoms pogrupio komandoms turint vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį vėl aiškių lyderių nėra. Plačiau apie šias rungtynes vaizdo reportaže.

Panevėžietiškas derbis paliko Velžį be taškų

Kaip ir pirmajame rate dviejų A divizione dalyvaujančių Panevėžio rajono komandų derbis ir vėl buvo ypač atkaklus. Pirmajame rate tarpusavio komandų akistatoje prireikė pratęsimo, o be jo vos vos pavyko apsieiti ir šįkart. Likus 17 sekundžių rezultatą išlygino velžiškis Edvinas Sriubas ir švieslentei rodant velniškus skaičius 66:66 Trakiškio komandos treneris Modestas Ruškys paprašė minutės pertraukėlės. Trenerio nurodymai buvo tikslūs ir likus vos keletai sekundžių Aukštaitijos Akmenų snaiperis Titas Kručas smeigė pergalingą tritaškį, Velžys dar bandė gelbėtis, tačiau atlikti metimo per likusį laiką nebepavyko ir Akmenys šventė pergalę 69:66. Šis pralaimėjimas paliko Velžio komandą be įskaitinių taškų antrajame etape, tad norint patekti į ketvirtfinalį reiks kaip reikiant paplušėti per likusias šešias rungtynes su kitomis Vakarų konferencijos komandomis.

Titas Kručas smeigė tritaškį nuo lentos ir išplėšė komandai pergalę
Nuotr. Danielius Kerbelis

Keleriškių Laumetris iš A diviziono išmetė kaimynus iš Juškonių

Dviejų kaimyninių ir gerai pažįstamų komandų susitikimas vyko Kėdainiuose, kur Keleriškių Laumetris priėmė Juškonių KK Pauliukus. Deja rungtynėse intrigos nebuvo ir Juškonys patyrė dar vieną triuškinamą pralaimėjimą varžovams nusileisdami 66:95. Gruodžio mėnesį nei vienerių žaistų rungtynių nelaimėjusi Pauliukų komanda sezoną po naujų metų pratęs B divizione ir bandys reabilituotis su stipriausiomis šio diviziono ekipomis.

Galingai rungtynes pradėję Viekšniai tapo grupės nugalėtojais

Svarbios rungtynės sekmadienio popietę vyko Viekšniuose kur susitiko dvi daug bendrų sąsajų turinčios komandos - Viekšnių Viekšniai ir Ventos Patriots. Dar praėjusiame sezone dalis Viekšnių krepšininkų rungtyniavo Ventos ekipos gretose, be to dauguma šiemet varžosi ir Mažeikių rajono krepšinio lygoje, tad susitiko gerai pažįstami varžovai. Norint išlikti B divizione Viekšnių komandai reikėjo pergalės kuo didesniu taškų skirtumu ir tą suprasdami viekšniškiai nuo pat rungtynių pradžios demonstravo puikų žaidimą. Pirmąjį kėlinį laimėję 23:2 jie pasiklojo sau pamatus tolimesnei rungtynių eigai ir galiausiai varžovų arčiau savęs nebeprileido laimėdami rungtynes 79:53. Viekšniai tapo savo grupės nugalėtojais, o praėjusiame sezone A divizione rungtyniavusi Venta šiemet bandys kovoti dėl C diviziono nugalėtojų titulo.

Puikiai rungtyniavę Viekšniai laimėjo savo grupėje ir kovas pratęs tarp 16 geriausių B divizione
Nuotr. Redas Serafimavičius

Komandų reitingas ir atkrintamosios

Pasibaigus pirmajam čempionatui etapui visos komandos pagal šių metų nuostatus buvo išreitinguotos. A diviziono reitingas reikšmės neturi, tačiau čia pirmąsias dvi pozicijas dalinasi be pralaimėjimų žengiančios dvi Rytų konferencijos komandos Kruonio Žaibas ir Užpalių Užpaliai. Kadangi abi komandos rungtyniauja Rytų konferencijoje abi du kartus susitiks antrajame etape ir kažkam teks patirti pralaimėjimo skonį. Išreitinguotos savo konferencijose buvo ir B diviziono komandos, o pagal reitingą jos suskirstytos į B ir C divizionų antrojo etapo grupes.

Komandų reitingas parsisiuntimui.

A diviziono antrajame etape komandos su savimi atsinešė tarpusavio įskaitinius taškus ir po naujųjų rungtyniaus tik su kitos grupės komandomis, o į ketvirtfinalį, kuriame bus žaidžiama iki dviejų pergalių pateks po keturias geriausias kiekvienos konferencijos komandas.

B ir C divizionų antrajame etape komandos tarpusavyje sužais du ratus po kurių į ketvirtfinalius pateks po dvi geriausias kiekvieno pogrupio komandas, B ir C divizionuose atkrintamosiose varžybose rungtyniaujama iš dviejų rungtynių skirtumo.

Antrasis čempionato etapas vyks sausio-vasario mėnesiais, o per aštuonis savaitgalius A ir B divizionų komandos sužais po šešis susitikimus, C diviziono ekipos po keturias rungtynes.