Šešiolika rungtynių praėjusį savaitgalį nuvilnijo per Mažų miestelių krepšinio lygos komandų sporto sales. Vieniems jos atnešė džiaugsmo, kitiems dar daugiau nevilties, o šiek tiek įdomesnių rezultatų apžvelgiame savaitinėje lygos apžvalgoje.

Kruonio Žaibas šiame sezone žygiuoja be pralaimėjimų
Nuotr. Kruonio Žaibas

Aštuntoji Kruonio Žaibo pergalė sezone

Aštuntąją pergalę iš tiek pat galimų pasiekė vienintelė lygoje nepralaimėjusi Kruonio Žaibo ekipa. Tarp visų čempionate (kartu su veteranais) dalyvaujančių 47 komandų šiame sezone pralaimėjimo kartėlio yra nepatyrusi tik ši šiemet ambicingai nusiteikusi Kaišiadorių rajono komanda. Kruoniškiai šeštadienį išvykoje 100:54 nepasigailėjo Švenčionėlių Aitvaro-SC ir varžovams įrašė trečiąją nesėkmę antrajame čempionato etape. Kruonio komanda jau yra užsitikrinusi vietą A diviziono ketvirtfinalyje, nes net ir pralaimėjusi visus likusius keturis susitikimus ji nenukristų žemiau ketvirtosios vietos Rytų konferencijoje.

Skirtingi Panevėžio rajono komandų rungtynių scenarijai

Skirtingai savaitgalio rungtynės susiklostė dviems A divizione rungtyniaujančioms Panevėžio rajono komandoms. Šeštadienio Trakiškio Aukštaitijos Akmenų krepšininkai namuose priėmė svečius nuo Baltijos jūros Vydmantų krepšininkus ir po atkaklios kovos palaužė varžovus 93:83 taip iškovodami labai svarbų tašką turnyrinėje lentelėje ir sustiprindami savo šansus žaisti ketvirtfinalyje. Tuo tarpu kitai toje pačioje sporto salėje rungtyniaujančiai komandai Velžio BC Velžiui sezonas klostosi ne taip sėkmingai. Velžiškiai sekmadienį po pratęsimo 91:93 nusileido Šateikių Žalmedžio-Baudėjo ekipai, bei antrajame etape toliau liko be pergalių. Velžio krepšininkai dar gali sukurti stebuklą ir patekti į atkrintamąsias, tačiau tam reikia netik laimėti visas likusias ketverias rungtynes, bet ir tikėtis teigiamų kitų Vakarų konferencijos rungtynių rezultatų.

Daugai sugrįžo į pergalių kelią

Antrąsias antrojo etapo rungtynes taip pat namuose žaidę daugiškiai nudžiugino į Daugų technologijos ir verslo mokyklos sporto salę gausiai besirenkančius sirgalius. Daugai savo sirgaliams dovanojo puikias rungtynes, kurios vyko rezultatyviai, atkakliai, emocingai ir svarbiausia šio Alytaus miestelio komandai - pergalingai. Daugai iškovojo pergalę 99:88 prieš Parovėjos Agarą iš Biržų rajono ir šventė pirmąją pergalę B diviziono TOP16 etape. Kitose šios grupės rungtynėse antrąją pergalę iš tiek pat galimų pasiekė namuose žaidusi Dembavos Rezus, kuri 87:79 nukovė kol kas be pergalių liekančius Visagino krepšininkus. Portalo danielius.net vaizdo reportažas iš Daugų Jūsų dėmesiui.

Gera pradžia tai dar ne pusė darbo

Juškonių KK Pauliukai rungtynės išvykoje Joniškyje prieš Kepalių Amicitia pradėjo įspūdingai, svečiai išnaudojo visas varžovų klaidas ir juos skaudžiai baudė jau po pirmų penkių minučių pirmaudami 16:4, o pirmąjį kėlinį užbaigdami 21:11. Atrodė, kad tokios pradžios gali ir pakakti, tačiau taip nemanė Joniškio rajono atstovai, antrajame kėlinyje daugiausia Andriaus Rimkaus pastangomis jiems pavyko sumažinti atsilikimą, o trečiajame nesustabdomai žaidė Arnas Bulys, bei puikios gynybos dėka aikštelės šeimininkai išsiveržė į priekį kėlinį laimėdami 26:10. Paskutiniame ketvirtyje vyko lygi kova, Pauliukai dar bandė kabintis, tačiau puikų "come-backą" pademonstravę aikštelės šeimininkai pirmosios pergalės antrajame etape iš rankų neišleido ir nugalėjo 70:60.

Dvi skaudžios Perekšlių nesėkmės

Šį savaitgalį lygoje vyko daug C diviziono susitikimų, o tarp jų net dvi rungtynes per 24 valandas sužaidė Perekšlių Ground krepšininkai. Abi rungtynes čempionato debiutantai žaidė namuose, tačiau pirmosios pergalės čempionate pasiekti nepavyko. Penktadienio vakarą Perekšliai po atkaklios kovos 84:88 nusileido Nojaus Vaikšnoro vedamai kitai čempionate debiutuojančiai Pakalnių ekipai, o jau šeštadienio rytą į Smilgius atvyko svečiai iš Vabalninko. Šios rungtynės vėl vyko taškas į tašką ir abi komandos nugalėtojo per keturis kėlinius nesugebėjo išsiaiškinti, tad teko žaisti pratęsimą, kuriame pergalę minimaliu pranašumu 79:78 šventė Vabalninkas. Vabalninko komandai pergalę išplėšė du taiklūs Manto Armono baudos metimai likus žaisti apie 12 sekundžių. Po šių metimų pergalę ar bent jau dar vieną pratęsimą galėjo išplėšti Perekšlių garbę ginantis Aurimas Tamoševičius, tačiau jo du baudos metimai prieš pat pratęsimo pabaigą skriejo pro šalį ir pirmąjį tašką C divizione įsirašė Vabalninkas.

Pirmoji Pandėlio komandos pergalė čempionate ir sezono rezultatyvių perdavimų rekordą pasiekęs Gitanas Bačiulis

Pirmąją pergalę šiame čempionate pagaliau iškovojo ilgametė Mažų miestelių krepšinio lygos dalyvė Pandėlio komanda. Puikiai rungtynių pradžią sužaidę pandėliečiai išvykoje Elektrėnuose 82:63 palaužė kol kas be pergalių liekančią Kietaviškių Kalno ekipą ir džiaugėsi pirmuoju laimėjimu šį sezoną. Kitose C diviziono rungtynėse puikų asmeninį pasirodymą surengė Ventos komandos vedlys Gitanas Bačiulis, kuris pergalingose rungtynėse prieš Žemaičių Kalvariją, ne tik pelnė 36 taškus, tačiau ir atliko net 19 rezultatyvių perdavimų (sezono rekordas) bei atkovojo 10 kamuolių, taip surinkdamas net 54 naudingumo balus. Venta rungtynes laimėjo 105:86.