2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Paskutiniajame reguliaraus MMKL čempionato ture vyko net dvidešimt rungtynių, o penktadienį prasidėjęs turas baigėsi paskutinėmis rungtynėmis pirmadienio vakare. Kai vienos komandos jau žaidė tik dėl garbės, kitos sprendė išlikimo klausimus.

Kovoje dėl vietos ketvirtfinalyje - Narvydžių pergalė išvykoje

Tiesioginė dvikova dėl vienos vietos ketvirtfinalyje vyko šeštadienį Velžyje, kur žaidė Velžio ir Narvydžių Kuršastos krepšininkai. Matematika buvo paprasta - laimėjusi komanda patenka tarp aštuonių geriausių lygos ekipų, pralaimėjusi - sezoną baigia. Rungtynes kiek geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie po pirmųjų dvidešimties žaidimo minučių pirmavo trimis taškais, vis dėlto trečiajame kėlinyje Velžio krepšininkai krito į duobę, pralaimėjo kėlinį 9:24 ir taip palaidojo savo šansus stebuklingai išgelbėti sezoną. Narvydžių komanda 77:62 šventė pergalę išvykoje ir laimėjusi penktą sykį antrajame čempionato etape  užėmė trečiąją vietą Vakarų konferencijoje. Ketvirtfinalyje Skuodo rajono komanda susitiks su nuolatiniais finalinio ketverto dalyviais Užpaliais.

Reguliariajame sezone Kruonio Žaibas nepatyrė pralaimėjimo kartėlio
Nuotr. Ričardas Grigas

Lyderių dvikovoje vėl stipresnis Kruonio Žaibas

Čempionate dar kartą susitiko dvi Rytų konferencijos favoritės Užpaliai ir Kruonis. Pirmajame rate po atkaklios kovos pergalę Kaišiadoryse šventęs Žaibas ir šįkart neslėpė ambicijų toliau čempionate likti vienintele nepralaimėjusia komanda. Rungtynės prasidėjo atkakliai, tačiau po spurto trečiajame kėlinyje Kruonio krepšininkai jau pirmavo 16 taškų persvara. Užpaliečiai rankų nenuleido, bandė kabintis į rungtynes, tačiau jų pabaigoje jėgų pritrūko ir Kruonio Žaibas iškovojo dar vieną pergalę 89:83. Žaibo pergalių seriją ketvirtfinalyje bandys nutraukti Šateikių Žalmedis-Baudėjas Vakarų konferencijoje likęs ketvirtojoje pozicijoje.

Kitos A diviziono ketvirtfinalių poros

Be jau minėtų Užpalių-Narvydžių ir Kruonio-Šateikių, A diviziono ketvirtfinalyje jėgas išbandys Baisogalos Auridana ir Keleriškių Laumetris, bei Trakiškio Aukštaitijos Akmenys ir Alovės Randers. Nei viena iš pastarųjų dviejų komandų dar nėra žaidusi finaliniame ketverte, tad ši pora nusimato tikrai atkakli.

Kavarskas sezoną išgelbėjo puikiai sužaidęs lemiamą ketvirtį

B divizione lemiamas rungtynes dėl patekimo į ketvirtfinalį žaidė praėjusių metų vicečempionai Kepalių Amicitia ir anksčiau A divizione žaidusi Kavarsko komanda. Didžiąją rungtynių dalį prie savų sienų sėkmingiau sekėsi žaisti Kepaliams, o trečiajame kėlinyje jie net turėjo dešimties taškų persvarą. Vis dėlto Kavarsko krepšininkai supratę, kad jų sezonas kabo ant plauko susikaupė, ketvirtąjį kėlinį puikiai sužaidė puolime pelnydami net 30 taškų ir galiausiai ištraukė pergalę iš varžovų rankų. Kavarskas nugalėjo 83:80 ir užėmęs antrąją vietą savo grupėje pateko į B diviziono atkrintamąsias. Kavarskiečiai ketvirtfinalyje jėgas išbandys su sezoną A divizione pradėjusia Vaiguvos Knituva.

Pergalė prieš čempionus Daugams bus svarbi psichologiškai kovojant su Vidukle
Nuotr. Giedrius Rusinas

Nieko nebelėmusiose rungtynėse Daugai nukovė Dembavą

Paskutinis reguliaraus sezono turas buvo nesėkmingas abiems praėjusių metų B diviziono finalininkėms. Kepaliai iškrito iš čempionato, o pirmąjį pralaimėjimą antrajame etape patyrė Dembavos Rezus, namuose 80:88 nusileidusi 10 tritaškių įmetusio Tomo Ludavičiaus vedamiems Daugams. Abi ekipos jau anksčiau buvo užsitikrinusios vietas tolimesniame etape. Dembava ketvirtfinalyje žais su Pagėgiais, o Daugai susikaus Viduklės miestelio krepšininkais.

Galingai finišavusių Perekšlių laukia nauji iššūkiai atkrintamosiose
Nuotr. Perekšlių Ground

Perekšliai galingai finišavo ir žais C diviziono atkrintamosiose

Prastai čempionatą pradėjusi ir aštuonis kartus iš eilės pralaimėjusi Perekšlių Ground ekipa nenuleido rankų ir sėkmingai finišavo paskutinėse dvejose rungtynėse šventusi dvi pergales išvykose. Šeštadienį Perekšliai 91:79 nugalėjo Pakalnių BC Žynį, o sekmadienį 90:61 sutriuškino Vabalninkai. Dvi dideliais skirtumais iškovotos pergalės leido komandai užimti pirmąją vietą grupėje ir ketvirtfinalyje jų laukia dvi rungtynės su Žemaičių Kalvarijos klubo krepšininkais. Tiesa, atkrintamosios gali būti itin sudėtingos Perekšlių komandai, nes daug komandos žaidėjų nėra sužaidę reikiamo rungtynių skaičiaus ir komandai teks verstis be jų.

Kudirkos Naumiesčio veteranai išsikovojo vietą pusfinalyje

Tiesai į veteranų čempionato pusfinalį pateko ir prie Trakiškio komandos prisijungė Kudirkos Naumiesčio veteranai. Paskutinėse rungtynėse jie po itin atkaklios kovos 80:78 savo aikštelėje palaužė Pajūrio Jūrą ir grupėje užėmė pirmąją vietą leidžiančią praleisti ketvirtfinalį. Pajūrio komandos dvi ketvirtfinalio rungtynes žais su Užpaliais, o Kudirkos Naumiestis lauks savo varžovų iš Žiežmarių ir Smilgių komandų poros.

Atkrintamųjų varžybų sistema

A divizione ketvirtfinalių ir pusfinalių varžybos vyks iki dviejų pergalių, pirmos rungtynės žaidžiamos aukštesnę vietą užėmusios komandos aikštėje. B, C ir Veteranų čempionatuose komandos žaidžia iš dviejų tarpusavio rungtynių rezultato, pirmosios rungtynės žaidžiamos žemesnę vietą užėmusios komandos aikštėje. Geresnį rezultatą per dvi rungtynes parodžiusi komanda patenka į tolimesnį etapą. Visų čempionatų baigiamasis akordas - finalinio ketverto turnyras, kuris žaidžiamas vienoje salėje iš vienerių rungtynių.