Iškart po audringo Halloweeno ir ramių Vėlinių į aikštelės sugrįžo mažų miestelių krepšinis. Antrajame ture įvyko dar vienuolika šio sezono susitikimų, o mes tradiciškai apžvelgiame keletą iš jų.

Solidus komandos papildymas Robertas Bitinas pergalės Simno komandai neatnešė
Nuotr. Giedrius Rusinas

Dzūkiška klasika Dauguose

Dauguose Alytaus rajono derbyje susitiko dvi principinės komandos, aikštelės šeimininkai iš Daugų ir svečiai iš Simno - Randers-Triteksta. Pirmajame čempionato ture abi komandos buvo įveikusios savo varžovus, tad vyko bekompromisė kova dėl to kas išliks nepralaimėjęs. Pirmojoje dalyje sėkmingiau rungtyniavo svečiai, kurie prieš pat šias rungtynes sulaukė solidaus pastiprinimo gynėjų grandyje - prie komandos prisijungė daug profesionalaus krepšinio ragavęs Robertas Bitinas. Antrojoje rungtynių dalyje žaidimas išsilygino ir pirmaujanti komanda keitėsi vos ne kiekvienos atakos metu. Galiausiai likus žaisti apie 10 sekundžių pražangą išprovokavo ir prie baudų metimo linijos stojo daugiškis Edgaras Švelginas, kurio ranka nedrebėjo ir išvedė savo komandą į priekį - 93:92, o savus sirgalius į euforiją. Simnas dar surengė paskutinę ataką, tačiau metimas tikslo nepasiekė ir nepralaimėję išliko Daugai.

Nugalėtojų komandoje puikias rungtynes sužaidė ir 25 taškus pelnė bei 14 kamuolių atkovojo Povilas Gancevičius, pralaimėjusių gretose 19 taškų pelnė buvęs Daugų krepšininkas Ignas Sinkevičius.

Abi Skuodo rajono komandos skaudžiai krito namuose

Čempionatą pradėjo ir abi Skuodo rajono komandos. Ilgamečiai lygos dalyviai Narvydžių Kuršasta priėmė Akmenės Akmenę, o po itin ilgos pertraukos į MMKL krepšinio žemėlapį sugrįžęs Mosėdis susitiko su Bugeniais (Mažeikių r.).

Narvydžių komanda neblogai pradėjo rungtynes, tačiau į duobę krito trečiajame rungtynių kėlinyje, kuomet itin sunkiai sekėsi užpulti varžovų krepšį, o ir apsiginti nuo jų atakų pasidarė beveik neįmanoma. Po trijų kėlinių Kuršastos komanda buvo atsilikusi 19 taškų skirtumu ir atrodė, kad rungtynės taip ir baigsis, tačiau kovingieji skuodiškiai nebuvo linkę nusileisti, ketvirtajame kėlinyje pakilo į šturmą ir likus žaisti 30 sekundžių komandas teskyrė vos 2 taškai. Vis dėlto Akmenė rungtynių pabaigoje sužaidė tiksliai ir išsaugojo nors ir trapų, tačiau pergalingą pranašumą - 73:70.

2003 metais Mosėdžio miestelio komanda tapo lygos vicečempione, tad į lygą sugrįžo dar vienas miestelis turintis gilią krepšinio istoriją būtent mažų miestelių krepšinyje. Savo debiutinėse šio sezono rungtynėsė mosėdiškiams pergalės nepavyko pasiekti, tačiau kovą savo aistruoliams jie dovanojo ir krito kaip ir kolegos iš Narvydžių tik pačioje rungtynių pabaigoje. Mosėdis 81:85 nusileido Bugenių Ekovaliui.

Parovėjos komandoje puikiai rungtyniavo broliai dvyniai Andrius ir Arnas Sketeriai kartu pelnę 36 taškus
Nuotr. Danielius Kerbelis

Biržiečiai apgynė savo pilies prieigas

Gražią pilį ir tvirtą charakterį turintys biržiečiai šeštadienį į savo sąskaitą įsirašė dar dvi pergales. Pirmajame ture išvykoje tiek Parovėjos tiek Vabalninko komandos iškovojo pergales Rokiškyje, o šįkart buvo neįveikiamos ir savo tvirtovėje. Vabalninko MB Ingauda 73:53 sutriuškino pandėliečius (Rokiškio r.), o Parovėjos Agaras šiemet debiutuojantis A divizione po atkaklios ir permainingos kovos 79:77 palaužė Krinčino Aukštaitijos medieną (Pasvalio r.). Abi Biržų rajono komandos kol kas čempionate išlieka nepatyrusios pralaimėjimo kartėlio.

Kiti įdomesni turo rezultatai

Pirmąją pergalę čempionate iškovojo Juškonių KK Pauliukai (Jonavos r.) namuose 70:67 palaužę Trakiškio Romeogym (Panevėžio r.), Kruonio Žaibas (Kaišiadorių r.) pratęsė pergalių seriją išvykoje 87:79 įveikdamas Velžio Adorma-roletai Jums (Panevėžio r.), o didžiausią pergalę ture pasiekė Kavarskas (Anykščių r.) išvykoje 107:38 sutriuškinęs Paįstrio Kvietą (Panevėžio r.).

Mažvydas Juščius prie pirmosios komandos pergalės prisidėjo ir naudingu žaidimu gynyboje
Nuotr. Beata Štampachova

Geriausi savaitės pasirodymai

Efektyvumas - Evaldas Rastenis (Kruonio Žaibas), 32 naudingumo balai
Pelnyti taškai - Šarūnas Labenskas (Viečiūnų Techpro), 33 pelnyti taškai (sezono rekordas)
Atkovoti kamuoliai - Vytautas Peleckas (Kavarsko Kavarskas), 15 atkovotų kamuolių
Rezultatyvūs perdavimai - Evaldas Rastenis (Kruonio Žaibas), 10 rezultatyvių perdavimų
Perimti kamuoliai - Evaldas Rastenis (Kruonio Žaibas) ir Mažvydas Juščius (Juškonių KK Pauliukai) po 5 perimtus kamuolius
Blokuoti metimai - Eligijus Gurklys (Trakiškio Romeogym) ir Dovydas Diemontas (Akmenės Akmenė) po 4 blokuotus metimus