2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Praėjusį savaitgalį Lietuvos mažųjų miestelių krepšinio lygoje nuvilnijo svarbių kovų banga. Iš viso buvo numatyta 12 susitikimų, tačiau įvyko 10, nes dvi komandos dėl tam tikrų priežasčių subyrėjo ir nenuvyko į rungtynės, todėl joms buvo įskaityti pralaimėjimai be žaidimo.

Laukuva pralaimėjo po 50-ies minučių

Ypač atkakliai susiklostė svarbios rungtynės Rietave tarp Tverų Vykinto (Rietavo sav.) ir Laukuvos Medvėgalio (Šilalės raj.). Abiems komandoms labai reikėjo pergalės, tada abi neketino viena kitai ir nusileisti. Sužaidus keturis kėlinukus rezultatas švieslentėje skelbė lygiasias 72:72 ir komandoms teko žaisti pratęsimą, kuriame taip pat nei vienai ekipai nepavyko įrodyti savo pranašumo ir po 45 minučių vėl lygu - 80:80, vis dėlto rungtynės turi baigtis ir antrajame pratęsime sėkmingiau sužaidę tveriškiai apgynė savo namų aikštę bei šventė pergalę 92:89. Šiose rungtynėse rezultatas lygus buvo net 23 kartus, o pirmaujanti komanda pasikeitė taip pat 23 kartus.

Šis pralaimėjimas Laukuvos komandai kainavo vietą Didžiosios taurės atkrintamosiose varžybose.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 22 taškus pelnęs Karolis Lukauskas, o pralaimėjusių neišgelbėjo ir trigubu dubliu pasižymėjęs Paulius Irtmonas, jo sąskaitoje 27 taškai, 12 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Obeliai įveikė Juodupę ir liko sausi

Sėkmingai ir toliau LMMKL čempionate žygiuoja į lygą sugrįžusi Obelių sporto klubo (Rokiškio raj.) komanda, kuri sekmadienį rungtynėse Rokiškyje 85:72 palaužė kitą rajono komandą Juodupės Rokvestą. Tris kėlinukus vyko kova taškas į tašką ir nei vienai komandai nepavykdavo atitrūkti, tačiau ketvirtajame kėlinyje Juodupės lyderiams pritrūko kvapo ir Obeliai įgijo tvirtą persvarą bei ją išsaugojo iki pat rungtynių finalinės sirenos.

Obelių komandą į pergalę vedė 22 taškus pelnęs Mantas Šinkūnas, o Rokvestos gretose tiek pat taškų surinko Karolis Kvedaravičius.

Po šios pergalės Obelių komanda užsitikrino pirmąją vietą F grupėje ir mažiausiai antrąjį reitingą visoje lygoje prieš atkrintamąsias varžybas.

Velžys nukovė grupės lyderius jų pačių aikštelėje

Penktąją pergalę čempionate iškovojo pernykščiai finalininkai Velžio BC Velžio (Panevėžio raj.) krepšininkai, kurie išvykoje Baisogaloje 81:79 palaužė jau anksčiau pirmąją vietą B grupėje užsitikrinusius Baisogalos Auridanos (Radviliškio raj.) vyrus. Visos rungtynės vyko labai atkakliai ir abi komandos pirmavo po pusę rungtynių laiko, o lemiamą persvarą velžiečiai įgijo ketvirtojo kėlinuko viduryje kuomet spurtavo 11:0 ir įgijo 14 taškų pranašumą. Šią persvarą Baisogala sumažino iki minimumo, tačiau laimėti rungtynių jiems nebepavyko.

Velžio komandoje rezultatyvumu pasižymėjo 24 taškus pelnęs Marius Grabskis, o Auridanos komandoje visas rugntynes žaidęs Laimonas Kutra surinko 23 taškus.

Turo žaidėjas

Hilarijus Skromanas pripažintas naudingiausiu šiame ture. Šeduvos komandos lyderis lengvose rungtynėse su Smilgiais, surinko net 47 naudingumo balus. Jis atliko trigubą dublį, pelnydamas 33 taškus, atlikdamas 10 rezultatyvių perdavimų bei perimdamas 10 kamuolių. Hilarijus taip pat blokavo 2 varžovų metimus bei atkovojo 6 kamuolius, o jo komanda įveikė Smilgius rezultatu 104:63.
Taip pat įspūdingus pasirodymus šiame ture surengė Paulius Irtmonas (Medvėgalis) - 42 naud.balai ir Aurimas Kvietkauskas (Kavarskas) - 39 naud.balai.

Rungtynių foto galerijos

Šeduvos SK Šeduva - Smilgių Smilgiai

Daugų Daugai - Alovės Randers

Ateinančio turo anonsas

Paskutiniame reguliaraus sezono ture laukia keletas svarbių komandoms susitikimų. Rungtynes dėl antrosios vietos grupėje žais Kazlų Rūdos SC-Regusa bei Kudirkos Naumiesčio BakūžėLT, iki pat paskutinio turo lieka didelė intriga D grupėje kur dar nėra visiškai aiškios nei viena iš 1-4 vietas užimsiančių komandų, komandų išsidėstymas priklausys nuo to kaip sužais Rumšiškių ir Žiežmarių komandos tarpusavio rungtynėse Pravieniškėse. Kitur taip pat vyks svarbios dvikovos, nes komandos dar gali užsidirbti papildomų pergalių ir taškų kovoje dėl geresnės reitingo pozicijos.