2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Praėjusį savaitgalį lygoje galima būtų įvardinti kaip Velžio turą, nes iš devynerių vykusių rungtynių net šešerios buvo žaidžiamos būtent Velžio gimnazijos sporto salėje, penktadienį čia rungtyniavo Trakiškio RomeoGYM, o šeštadienį dar penkios Panevėžio rajono komandos, vienintelė Dembavos Rezus šį turą žaidė išvykoje.

Velžys nepaliko jokių vilčių svečiams nuo Jūros upės krantų

Pergalę po trijų iš eilės patirtų pralaimėjimų iškovojo Velžio BC Velžys krepšininkai, kurie savo aikštelėje 88:46 nepaliko jokių vilčių atnaunėjusiai Pajūrio Jūros komandai. Velžio krepšininkai nuo pat rungtynių pradžios išnaudojo savo fizinį pranašumą praktiškai visose pozicijose ir sėkmingai apžaisdami savo varžovus kiekviename kėlinyje tik didino pranašumą. Pajūrio komandą į priekį bandė tempti Mindaugas Katinas, tačiau dažnos pajūriškių klaidos nuolat tiesiog kūrė palankias puolimo situacijas velžiškiams, kurie iškovojo antrąją pergalę čempionate. Pajūrio komanda pralaimėjo visas penkerias iki šiol žaistas rungtynes A divizione.

Velžio krepšininkai pergalę iškovojo po trijų iš eilės nesėkmių
Nuotr. MMKL

Komandinį žaidimą žaidusioje Velžio komandoje rezultatyviausiai pasirodė nuo suolo kilęs Audrius Žilinskas, pelnęs 16 taškų, 14 taškų pridėjo Ignas Kurklietis. Pajūrio ekipoje M.Katinas surinko 18 taškų.

Kitose A diviziono rungtynėse penktadienį Trakiškio RomeoGYM 80:64 įveikė Rokiškio Entuziastus, kurie į šias rungtynes delegavo vos penkis krepšininkus.

Puikias rungtynes sužaidęs Vaidas Pocius atvedė komandą į dar vieną pergalę
Nuotr. Rimvydas Ančerevičius

Vaido Pociaus ir Rūtenio Mačiūno duetas gražino kupiškėnus į realybę

Puikias rungtynes B divizione sužaidė Velžio Tėvynės krepšininkai, kurie 78:54 įveikė Kupiškio BC Devold atstovus. Kupiškio krepšininkai buvo iškovoję tris pergales iš eilės ir į Velžį šeštadienį susirinko gausiai ir kovingai nusiteikę pratęsti pergalių seriją. Du kėlinius rungtynės vyko ramiai nei vienai, nei kitai komandai neįgyjant pranašumo, tačiau trečiajame kėlinyje Tėvynės savaitraščio remiami velžiškiai įsibėgėjo ir vedami iš visur pataikiusio Vaido Pociaus pajuto galimybę iškovoti pergalę ir jos nebepaleido. Vaidas Pocius buvo nesustabdomas ir pelnė 29 taškus, tuo tarpu Rūtenis Mačiūnas jau pirmajame kėlinyje varžovams išrašė 5 blokus ir taip uždarė baudos aikštelę, kad antroje rungtynių pusėje varžovai į ją net vengė įžengti.

Be V.Pociaus Tėvynės komandoje 26 taškus pelnė Danas Kuokalas, o Kupiškio komandoje vienintelis dviženklį taškų skaičių sugebėjo pelnyti nuo suolo kilęs Arnas Sarapas, kuris pelnė 13 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Viekšnių komandos neišgelbėjo ir gausus vietinių sirgalių palaikymas
Nuotr. Laurynas Kulikauskas

Mosėdis sustiprino savo šansus žengti į B diviziono atkrintamąsias

Itint svarbią pergalę siekiant garantuotos vietos atkrintamosiose pasiekė Mosėdžio Gimnazijos atstovai, kurie po puikios rungtynių pradžios kuomet pirmavo 13:0 galiausiai Viekšniuose 75:68 palaužė vietos Patriots. Trečiojo Mosėdžio pergalė kilstelėjo komandą į pirmąją vietą grupėje, o paskutiniame ture mosėdiškiai savo aikštelėje susitiks su kol kas pergalės neiškovojusia Menčių VMG komanda.

Mosėdžio komandoje naudingiausiai žaidė komandos naujokas Rokas Žilinskis, lygoje debiutavęs su 22 taškais ir 12 atkovotų kamuolių, taip pat 22 taškus prie pergalės pridėjo kitas Mosėdžio Rokas - Narkus. Viekšnių gretose 17 taškų surinko Simas Stonys, 15 - Elvinas Nabažas.

Kitose B diviziono rungtynėse Kelmės KK Tritaškis savo aikštelėje po atkaklios kovos 95:87 palaužė Menčių VMG, o Baisogalos Auridana išvykoje Velžyje 88:72 įveikė Raguvos Kvietą.

Pirmoji Mažeikių veteranų sporto klubo pergalė šiame sezone

Pirmąjį laimėjimą šiame sezone į savo sąskaitą įsirašė Mažeikių VSK komanda, kuri savo aikštelėje 87:76 palaužė Dembavos Rezus atstovus. Dembaviškiai vieninteliai iš Panevėžio rajono atstovų lygoje šį turą žaidė išvykoje, tačiau į tolimą išvyką kaip įprasta rinkosi negausiai ir su gausesnę rotaciją turėjusiais mažeikiškiais kovoti įstengė tik tris kėlinius. Ketvirtajame kėlinyje Dembavos jėgos išseko, o tuo pasinaudoję Mažeikių krepšininkai spurtavo ir įveikę varžovus įsirašė pirmąją pergalę šiame sezone.

Mažeikių komandoje 26 taškus pelnė ir 11 rezultatyvių perdavimų atliko po traumų atsigaunantis Gitanas Bačiulis, 15 taškų pridėjo aukštaūgis Paulius Budreckis. Dembavos miestelio komandoje Irmantas Munkevičius buvo rezultatyviausias su 28 taškais, 18 pridėjo Dovaras Neverdauskis.

Toliau pergales 35+ divizione skina Trakiškio Akmenų vyrai, kurie po atkaklios kovos 79:75 palaužė rezultatyviausio lygos žaidėjo vedamus Akmenės miestelio atstovus. Trakiškio komanda laimėjo jau penktąsias rungtynes šiame sezone ir yra tvirta savo pogrupio lyderė. Dar vieneriose Velžyje vykusiose rungtynėse pergalę rezultatu 63:58 pavyko pasiekti Velžio veteranams, kurie įveikė turbūt vienas geresnių šio sezono rungtynių turėjusius Akademijos VDU ŽŪA krepšininkus.

Gitanas Bačiulis netik pats atakavo krepšį, tačiau ir puikiai skirstė kamuolius komandos draugams