Šešiolika rungtynių praėjusį savaitgalį Mažų miestelių krepšinio lygos komandos dovanojo savo sirgaliams, ne visur buvo pasižymėta sirgalių gausa, tačiau dažnose salėse sulaukta pusšimčio žiūrovų, o tas labai džiugina. Šiomis rungtynėmis pasibaigė pirmasis MMKL čempionato ratas, po kurio jau galima išskirti tiek lyderiaujančias komandas, tiek meistriškumu kol kas gerokai atsiliekančias.

Įnirtingas Panevėžio rajono kaimynų derbis

Puikios rungtynės šeštadienį vyko Velžyje, kur susitiko dvi Panevėžio rajono komandos. Abi komandos iš vieno rajono, abi dalinasi ta pačia sale, abi norėjo pasidalinti ir pergalę, tačiau krepšinyje lygiųjų nebūna ir po pratęsimo pergalę 96:93 Panevėžio rajono derbyje šventė Trakiškio Aukštaitijos akmenys. Mintimis apie rungtynes pasidalino Dajus Stonys ir Justas Četkauskas.

Pirmas ratas be nesėkmių Kruonio Žaibui ir Užpalių Užpaliams

Sėkmingai pirmąjį čempionato ratą pavyko įveikti nuolatiniams varžybų favoritams Kruonio ir Užpalių krepšininkams.

Rytų A pogrupyje rungtyniaujantys užpaliečiai žaidė išvykoje Švenčionėliuose ir iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus penkioms minutėms dar turėjo 8 taškų deficitą, vis dėlto nugalėtojų mentalitetas šios komandos neapleido ir kėlinį užbaigę spurtu 13:0 Užpalių krepšininkai nubloškė Švenčionėlių Aitvarą-SC rezultatu 98:89. Lygoje debiutuojantiems Švenčionėliams tai buvo pirmoji nesėkmė čempionate.

Gausiai besirenkančių sirgalių Kruonio Žaibas kol kas nenuvilia - 3 pergalės iš 3 galimų
Nuotr. Kruonio Žaibas

Kita kol kas nepralaiminti A diviziono komanda taip pat rungtyniauja Rytų konferencijoje. Kruonio Žaibo krepšininkai du kėlinius atkakliai žaidė su Alovės "randersais", tačiau trečiajame kėlinyje spurtavo, įgijo persvarą ir galiausiai ją sėkmingai išlaikė nugalėdami varžovus 96:80. Kruonio komandos gretose siautė greitasis Evaldas Rastenis, kuris pataikė visus 10 mestų dvitaškių metimų ir surinko 47 naudingumo balus ir didelė tikimybė dar bus paminėtas mėnesio žaidėjo rinkimuose. Ne ką mažiau įspūdingą rodiklį pademonstravo ir aloviškis Albertas Jakubauskas, atlikęs 15 rezultatyvių perdavimų.

Pirmosios Visagino ir Juškonių ekipų pergalės

Jeigu aukščiau apžvelgėme komandas, kurios dar nėra pralaimėjusios, tai dabar eilė atėjo toms, kurios išlipo iš vis dar nelaimėjusių sąrašo. Pirmąsias savo pergales čempionato pavyko iškovoti Visagino ir Juškonių krepšininkams, tačiau abiems komandos reikėjo itin stipriai paplušėti siekiant pirmojo įskaitinio taško. Visaginiečiai savo aikštelėje tik po pratęsimo 79:75 palaužė Skudutiškio Skudutiškį ir paliko šią komandą kol kas vienintelę čempionate be pergalės džiaugsmo. Ne ką mažiau atkakliai susiklostė mačas Juškonyse, kur pergalingus tritaškį savo komandai pelnė Žilvinas Levinskas, žaidėjas lemiamą metimą pataikė likus žaisti 2,5 minutės, vėliau taškus pelnė tik varžovai, tačiau atsilaikyti KK Pauliukams pavyko ir 83:82 buvo nugalėti Keleriškių Laumetrio atstovai.

B divizione eilinės Daugų, Pagėgių, Kudirkos Naumiesčio ir Ventos pergalės

Pirmą ratą be pralaimėjimų B divizione pavyko užbaigti net penkioms komandoms, jau kiek anksčiau tokį rezultatą turėjo šiame ture nežaidę Kepaliai, o prie jų prisijungė ir pergales iškovojusios Daugų, Pagėgių, Kudirkos Naumiesčio ir Ventos ekipos.

Daugiškiai savo aikštelėje 82:64 susitvarkė su svečiais iš Kapčiamiesčio ir kol kas sėkmingai šiame čempionate žygiuoja link B diviziono lyderių. Video reportažas iš Daugų Jūsų dėmesiui.

Sėkmingas Osvaldo Mačernio debiutas atnešė pergalę žemaitiškame "el clasico"

Žemaitiškas kaimynų "el clasico" šeštadienį vyko Ventose, kur vietos komanda susikovė su kaimynais iš Viekšnių. Ventiškiai prieš šias rungtynes savo sudėtį sustiprino šį sezoną spėjusiu skandalingai NKL lygoje pagarsėti Osvaldu Mačerniu ir šis pastiprinimas buvo vienas iš esminių faktorių siekiant pergalės. Mačernis žaidė be keitimų, pelnė 32 taškus ir jo komanda po labai atkaklios kovos palaužė svečius rezultatu 97:88.

MMKL debiutavęs Osvaldas Mačernis pelnė 32 taškus
Nuotr. Ventos Patriots

Kudirkos Naumiestis ir Pagėgiai vargo su varžovais neturėjo

Kudirkos Naumiesčio krepšininkai tik pirmajame kėlinyje su Valpainiais žaidė lygiai, vėliau išvykoje rungtyniavusi BakūžėLT komanda demonstravo sau būdingą žaidimą ir šventė pergalę 90:60. Pagėgių krepšininkai žaidė namuose ir 81:60 privertė pripažinti pirmąjį pralaimėjimą Pajūrio Jūrą. Kudirkos Naumiesčio ir Pagėgių komandos tarpusavyje žaidė praėjusio sezono B diviziono mažajame finale, kol kas rezultatai leidžia tikėtis panašių pasiekimų ir šiemet.

Kiti rezultatai

Kavarskas 111:58 sutriuškino Pakalnius, Pandėlys savo aikštelėje 52:89 nepasipriešino Dembavai, toliau rakto į pergales neranda Kietaviškės, kurios namuose 51:83 nusileido Aukštadvariui, dar vienas rezultatyvias rungtynes sužaidė Labūnava 104:96 įveikusi Pagojukus, Kužiai išvykoje 67:63 palaužė Žemaičių Kalvariją, o A divizione rungtynėse be gynybos Viduklė 99:109 nusileido svečiams iš Baisogalos, sekmadienio rytą Rietavas 85:58 susitvarkė su Laukuva.