Lygos apdovanojimai
Pražangos
2020-03-07 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Rietavo Plungės lagūna
2020-03-07 Techninė pražanga

Mažų miestelių krepšinio lygos finalų savaitgalis jau ant nosies, o mes pateikiame ir trumpą apžvalgą apie tai kas visų mažų miestelių krepšinio gerbėjų laukia finalinėse visų divizionų kovose.

A divizione - gerai pažįstamų varžovų dvikovos

Mažajame aukščiausio MMKL diviziono finale susitiks dvi Vakarų konferencijoje šį sezoną rungtyniavusios ekipos - Baisogalos Auridana ir Trakiškio Aukštaitijos Akmenys. Baisogalos komanda finaluose ne naujokė, nuo 2011 metų lygoje rungtyniaujanti Baisogalos komanda finalo ketverte žais ketvirtąjį kartą iš eilės, tiesa statistika gan iškalbinga: pirmą kartą iškovota pirma vieta, antrą kartą - antra, trečią kartą - trečia, ketvirtą kartą - ???. Jų varžovai Trakiškio Aukštaitijos Akmenys tokiais pasiekimais pasigirti negali, praėjusį sezoną Trakiškis vos ne vos prasikapstė į atkrintamąsias ir jau pirmajame etape krito nuo tos pačios Baisogalos, tačiau šiemet komanda pasikeitusi ir bene svarbiausias jos pasikeitimas į rikiuotę po traumos sugrįžęs ir vis geresnę sportinę formą demonstruojantis puolėjas Darius Griškėnas. Būtent nuo šio žaidėjo tiesiogiai labai priklauso ir komandos rezultatai, tad Baisogalos komandai norint paneigti krentančią statistiką teks rimta užduotis. Šį sezoną komandos susitiko du kartus ir pasidalino po pergalę, Velžyje 85:83 nugalėjo Trakiškis, o Baisogaloje 84:67 jau buvo stipresnė Auridana.

Kruonio Žaibas džiaugiasi aukščiausiu komandos pasiekimu per 11 dalyvavimo lygoje metų
Kruonio Žaibas džiaugiasi aukščiausiu komandos pasiekimu per 11 dalyvavimo lygoje metų
Nuotr. Linas Šilkaitis

Didysis finalas ir kova dėl sidabro žiedų apdovanojimų taip pat laukia gan panaši. Nuolat finaliniuose ketvertuose dalyvaujanti Užpalių komanda išbandys jėgas su pastaruosius sezonus ketvirtfinalyje užstrigdavusia Kruonio Žaibo ekipa. Tiesa, nors užpaliečiai dažni svečiai finaluose, jie pastarąjį finalinį ketvertą praleido ir šis yra sugrįžimas ir gan tvirtas. Nors ketvirtfinalyje Užpaliai turėjo sunkią seriją su Narvydžiais, vėliau pusfinalis su Baisogala jiems jokių sunkumų nesukėlė ir panašu, kad komanda įsižaidė ir yra nusiteikusi gan rimtai. Tuo tarpu Kruonis visą sezoną kol kas žygiuoja be kluptelėjimų ir yra laimėjęs net 16 rungtynių iš eilės. Visus savo kelyje sutiktus varžovus kruoniškiai įveikdavo gana užtikrintai, išskyrus... Užpalius, kurie varžovams duodavo lygią kovą ir nugalėtojas paaiškėdavo tik rungtynių pabaigoje. Kaišiadoryse Žaibas nugalėjo 84:80, o Utenoje įveikė varžovus 89:83. Vienareikšmiškai tokia ilga serija bus papildomas spaudimas Kruoniui ir papildoma motyvacija Užpaliams, tad lauksime iš ties puikaus Mažų miestelių krepšinio lygos A diviziono finalo.

Paulius Martinonis iš Užpalių komandos pažymėjo, kad komandos laukia ir kitas finalas penktadienį, bei išskyrė, jog žaisti galės vos 9 žaidėjai: "Ypatingo pasiruošimo finalui nedarome, žaidėjai rungtyniauja kituose čempionatuose, be to penktadienį žaisime Utenos miesto lygos finalą ir tikimės, kad tai neturės mums neigiamos įtakos prieš prioritetinį MMKL finalą. Varžovai žaidžia stabiliai ir užtikrintai, tačiau ta serija gali slėgti juos pačius, juk būtų apmaudu pirmą pralaimėjimą patirti būtent finale. Komandoje turime vos 9 žaisti galinčius žaidėjus, tad visi labai svarbūs ir visų indėlis bus svarbus finale. Sezone du kartus jiems nusileidome ir sieksime patvirtinti patarlę, jog trečias kartas nemeluoja".

Kruonio komandos vadovas Valdas Žukauskas nestigo puikios nuotaikos ir džiaugėsi jau iki šiol pasiektu rezultatu: "Esame puikios nuotaikos prieš finalą, jau patekimas į jį yra mūsų komandai didžiausias pasiekimas per 11 metų dalyvaujant MMKL. Džiugu, kad visi mūsų žaidėjai yra sveiki ir pasiruošę kautis dėl kiekvieno aikštės centimetro. Varžovų komanda puikiai sukomplektuota, daug metų komandos branduolys išlieka tas pats, o tai daug ką pasako apie komandos atmosferą. Tikiu, kad finalas bus tikra puošmena žiūrovams, o nugalės stipriausias. Lauksime gausaus sirgalių palaikymo, nes kartu mes galime viską".

A diviziono finalai balandžio 21 dieną vyks Jonavos sporto arenoje, Žeimių g. 17. 17:00 val. prasidės kova dėl trečiosios vietos, o 19:00 val. santykius aiškinsis Kruonis ir Užpaliai. Visi kurie negalės atvykti į areną turės galimybė tiesioginę rungtynių transliaciją stebėti per internetinę DelfiTV televiziją.

Vieniems artėjantys pirmieji medaliai, o kitiems antras finalas per du sezonus

Mažajame B diviziono finale išvysime dvi komandas, kurios savo sezoną pradėjo A divizione, tačiau jame išsilaikyti nepajėgė. Juškonių komanda dėl bronzos spalvos medalių kausis su Vaiguvos krepšininkais. Abi komandos yra labai priklausomos nuo savo metikų, kai jie pataiko žaidimas klijuojasi, o metimams pradėjus strigti abiems ekipoms dažnai sunkiai sekasi rasti kelius link varžovo krepšio. Juškonių ir Vaiguvos komandos dar nėra laimėjusios jokių lygos apdovanojimų, tad kažkam tai bus pirmieji medaliai istorijoje. Vaiguviškiai 2012-2013 metų sezone varžėsi mažajame Žemaičių provincijos, tačiau tuomet liko ketvirti, o Juškonių ekipa 2015-2016 metų čempionate kovojo dėl Mažosios taurės trečiosios vietos, tačiau galiausiai irgi liko be apdovanojimų. 

Dembavos komanda praėjusiais metais Joniškyje tapo B diviziono čempione
Dembavos komanda praėjusiais metais Joniškyje tapo B diviziono čempione
Nuotr. Linas Šilkaitis

MMKL antrojo diviziono finale susitiks čempionų titulą ginanti Dembavos Rezus ir šio sezono antrojoje pusėje puikią formą demonstruojantys Daugų Daugai. Būtent visą sezoną puikiai dirbanti Daugų komanda ir gavo teisę surengti B diviziono finalines kovas, tad dembaviškiai vėl vyks į varžovų stovyklą. Pernai jie būtent varžovų aikštelėje Joniškyje finale skriaudė Kepalius, o šiemet sieks nugalėti ir daugiškius. Pergalė varžovų aikštelėje jiems nebūtų nieko naujo, jie jau ir šiame sezone 68:56 yra įveikę Daugus Dauguose, be to šventė pergalę išvykoje ir čempionato pusfinalyje 133:108 įveikdami Vaiguvą.

Ilgametis Daugų komandos žaidėjas Andrius Jakimavičius juokavo, kad komanda turėtą pertrauką po pusfinalio, išnaudojo fiziniam pasirengimui: "Per dviejų savaičių pertrauką po pusfinalio apsidirbome ūkio darbus (orai leido), taigi mūsų fizinis pasirengimas šiuo metu aukščiausiame lygmenyje. Varžovus pažįstame, jie vieninteliai šiame sezone išsivežė pergalę iš Daugų ir yra stiprūs tiek fiziškai, tiek meistriškumo prasme. Varžovai žodžio žmonės - po paskutinių tarpusavio rungtynių sutarėm susitikti diviziono finale ir štai, mes čia. Šiek tiek gaila, kad Nerijus Varnelis pusfinalyje gavo traumą ir finale mums negalės padėti, nuostolių turime ir daugiau, pavasaris, yra atostogaujančių. Įtampa prieš finalą aukščiausiame lygmenyje, Dembava žadėjo, jog susigrąžins visus savo žaidėjus iš užsienio šalių ir atvyks stipriausios sudėties, tad stengsimės nenusileisti. Sėkmės jiems, o mes už Daugus!

Dembavos komandai vadovaujantis Tomas Šegamogas išskyrė, kad finalą laimės komanda, kuri įdės daugiau širdies: "Po praėjusio sezono turėjome ambicijų dalyvauti A divizione, tačiau keitėsi sudėtis, todėl nusprendėme likti B divizione. Manau, tai buvo geras sprendimas, nes rinkomės gan sunkiai ir rungtynes dažnai žaisdavo net pavadinimą sezone gavusiu savo magiškuoju šešetuku. Čempionų titulą visada sunkiau apginti nei iškovoti, tad atsakomybė slėgs ir mūsų komandą, bet esame patyrę ir daug matę, be to turėsime ir būrį savo ištikimų sirgalių, žmonų, vaikų, pralaimėti prie jų nenorėsime. Pusfinalyje supratome, kad apsiginti nepavyks, todėl stengėmės įmesti daugiau už varžovus, tai pavyko ir manau apie tas rungtynes galėsime net anūkams papasakoti. Finale pirmą kartą būsime pilnos sudėties, sugrįš iš mūsų legionierius iš Ispanijos Deividas, vis dėlto visu dvyliktuku finale nesiversime, turime branduolį, o nugalėtoją lems ne gera gynyba ar puolimas, o viskas kartu ir neabejotinai tai kuri komanda įdės daugiau savo širdies į žaidimą."

B diviziono finalinis ketvertas vyks balandžio 21 dieną, šeštadienį, Dauguose, Daugų TVM salėje, Ežero g. 30. Mažasis finalas prasidės 11:00 val., o iškart po jo 13:00 ginklus surems stipriausios diviziono komandos. Šias rungtynes taip pat galėsite stebėti per DelfiTV.

Vakarų konferencijos varžytuvės C diviziono finaluose

C diviziono finaliniame ketverte žais visos komandos šį čempionatą rungtyniavusios Vakarų konferencijoje, tiesa abi poros tarpusavyje nerungtyniavo ir viena kitos nepažįsta. Penktadienį MMKL finalų savaitgalį pradės Rietavo Plungės lagūna ir Žemaičių Kalvarijos KK ŽK. Abi komandos labai skirtingos, Žemaičių Kalvarijos krepšininkai remiasi jaunyste ir su kiekvienomis rungtynėse semiasi patirties, tuo tarpu Rietavo ekipa patyrusi, žaidėjai daug metų rungtyniaujantys lygoje ir kur kas vyresni už varžovus. Taigi mažojo finalo intriga, kas nugalės patirtis ar jaunystė?

Labiausiai patyręs Ventos komandoje - žaidžiantys treneris Gitanas Bačiulis
Labiausiai patyręs Ventos komandoje - žaidžiantys treneris Gitanas Bačiulis
Nuotr. Ventos Patriots

Didžiajame C diviziono finale kausis trečius metus lygoje rungtyniaujanti Ventos Patriots ir po ilgos pertraukos sugrįžusi, praeityje net ir sidabro žiedus iškovojusi Labūnavos Labūnava. Čia vėlgi labai panaši situacija į mažąjį finalą. Ventos komandoje dominuoja jaunimas su žaidžiančiuoju treneriu Gitanu Bačiuliu priešakyje, tuo tarpu Labūnavos ekipa vyresnė, dauguma žaidėjų jau įkopusių į ketvirtąjį dešimtmetį. Tiesa abi komandos remiasi greitu puolimu, atlieka daug metimų, žaidžia aktyviai visose aikštės vietose, tad C diviziono finale veiksmo iš ties netrūks ir Ventos gimnazijos salėje bus tikrai karšta.

Ventos komandos žaidžiantysis treneris Gitanas Bačiulis džiaugėsi, kad finalus žaisti teks namuose: "Nuo mokyklos laikų pažįstama salė, savi žiūrovai, tikrai bus smagu, tiesa, gal patiems bus ir kiek daugiau spaudimo žaidžiant prie savo sirgalių, be to pirmą kartą žaidžiame finale, norisi nenuvilti ir siekti aukščiausių apdovanojimų. Šiemet į komandą įtraukėme daugiau jaunų žaidėjų, ruošiame pamatus ateičiai ir visi žaidėjai maloniai stebina savo noru, kovingumu ir pergalių alkiu, tai ir yra priežastis kodėl mums pavyko pasiekti finalą. Gaila, tačiau finale mums nepadės Mantas Šidlauskas ir Edvinas Jeraminas, visgi tai suteiks šansą atsiskleisti kitiems žaidėjams ir mūsų kovingumo tikrai nesumažins. Eisim kausimės iki pat paskutinės sekundės, negalim pažadėt pergalės, bet kietą kovą tikrai pažadam. Daug informacijos apie varžovus neturim, teko girdėt, kad tai rimta ir patyrusi komanda, žaidžianti protingą šiuolaikinį krepšinį, keletą jų žaidėjų pažįstu. Manau bus sunkios rungtynės, vis dėlto tai yra finalas, mes savo jaunatviška energija stengsimės įveikti varžovų patirtį ir nugalėti. Taip pat norėčiau padėkoti antrųjų pusfinalio rungtynių Ventoje teisėjams, jie puikiai atliko darbą, aukščiausio lygio teisėjavimas."

Labūnavos komandos vadovas Saulius Stanionis: "Džiaugiamės, kad esame C diviziono finale ir žaidžiame iki pat sezono galo, tačiau tikėjomės išlikti B divizione. Pritrūko vienos pergalės ir tikrai jautėme, kad su tomis komandomis galėtume rungtyniauti. Šio finalo varžovų visiškai nepažįstu, per daug metų neteko susidurti su to krašto komandomis, tad važiuosime žaisti visiškai šviežia galva. Gaila, kad vienas pagrindinių mūsų žmonių gavo rimtą traumą ir finale nežais, bet vis vien kovosime iš visų jėgų".

C diviziono finalai vyks balandžio 20 dieną, penktadienį, Ventos gimnazijoje, Ventos g. 13, Akmenės rajonas. 18:30 val. startuos kova dėl trečiosios vietos, o 20:30 Venta kausis su Labūnava dėl aukščiausios prabos medalių, šias kovas taip pat galėsite stebėti ir tiesiogiai per DelfiTV.

Veteranuose praėjusių metų finalininkų akistata

Sekmadienį MMKL finalų savaitgalį užbaigsime Šilalėje kur paaiškės stipriausių šio sezono Veteranų čempionato komanda. Lyginant su praėjusiais metais finalo ketverte vos vienas pasikeitimas. Užpalių veteranus ketvirtfinalyje eliminavusi į čempionato mažąjį finalą pateko pirmą kartą čempionate dalyvaujanti Pajūrio Jūros ekipa. Jūros komanda rungtynėse dėl trečiosios vietos susitiks su Žiežmarių krepšinio klubu. Abi komandos puikiai pažįstamos ir šiame sezone tarpusavyje žaidė jau tris kartus: dvi pergales 100:71 ir 87:72 šventė pajūriškiai, o vieną laimėjimą Žiežmariuose 89:52 pavyko pasiekti vietos komandai. Praėjusį sezoną Kaišiadorių rajono ekipa suklupo būtent mažajame lygos finale ir liko be apdovanojimų, tad šiemet tikėtina sieks šią nesėkmę nubraukti.

Kudirkos Naumiesčio veteranai sieks tik pirmosios vietos
Kudirkos Naumiesčio veteranai sieks tik pirmosios vietos
Nuotr. Linas Šilkaitis

Kudirkos Naumiestis ir Trakiškio Aukštaitijos Akmenys šiemet vėl žais 35+ čempionato finale. Praėjusį balandį Šakiuose vykęs finalas buvo išties įspūdingas ir permainingas ir galiausiai čempionais tapo Kudirkos Naumiesčio miestelio krepšininkai. Šiame sezone komandos nebuvo susitikusios, tad viena apie kitą žino tik tiek kiek atsimena iš praėjusio sezono. Koją Panevėžio rajono ekipai gali pakišti ir tai, kad dauguma komandos žaidėjų taip pat rungtyniauja A divizione ir šeštadienio vakarą žais mažajame finale, tad poilsio iki sekmadienio bus nedaug, be to dar prisidės ne artima kelionė. Vis dėlto finalas yra finalas ir visi žaidėjai mobilizuosis ir tikėkimės mums pateiks panašią atomazgą kaip ir praėjusiais metais.

Trakiškio Aukštaitijos Akmenų komandos vadovas ir žaidėjas Modestas Ruškys: "Tikimės pakeisti istoriją ir sieksime tik čempionų titulo. Lyginant su praėjusiais metais šiek tiek atsinaujinome, atėjo trys patyrę aukštaūgiai, tad važiuosime tik pergalės. Šiais metais pirmą kartą istorijoje patekome ir į A diviziono finalo ketvertą ir tai bus tikras išbandymas mūsų komandai, nes komandos pagrindą tiek A divizione tiek Veteranuose sudaro tie patys žaidėjai. Kažkaip bandysim juos rotuoti, ypač tuos, kurių lauks žaidimas 35+ čempionato finale. Šiais metais švenčiame dešimties metų klubo jubiliejų, tikiu, kad dėl šios priežasties žaidėjai negailės jėgų ir su dviguba energija žais abiejuose finaliniuose ketvertuose."

Trečius metus iš eilės Veteranų čempionato finale rungtyniausiantis Tomas Vencius nedaugžodžiavo: "Džiaugiamės, jog trečius metus iš eilės kovojame dėl čempionų vardo, tačiau šio finalo favoritas neabejotinai yra Trakiškio komanda. Mūsų uždavinys bus apginti titulą, o kadangi finalas yra finalas, viską lemia vienos rungtynės, visko gali nutikti. Turime rimtą netekį, dėl kelio traumos nerungtyniaus mūsų naudingiausias žaidėjas Valdas Morkevičius, dėl kitų sveikatos problemų nebus dar dviejų žaidėjų, tačiau pergalės skonis yra saldus ir jį norisi patirti vis iš naujo".

Veteranų čempionato finalai vyks Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje, J.Basanavičiaus g. 25. Balandžio 22 dieną, sekmadienį, nuo 12:00 valandos į aikštelę išbėgs komandos kovosiančios dėl trečiosios vietos, o po jų nuo 14.00 val. susitiks dvi geriausios čempionato komandos.

Visoms komandoms linkime kuo didžiausios sportinės sėkmės ir puikių rungtynių!


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Čempionatą remia