Nuotr.: Arvidas Šimulis
Nuotr. Arvidas Šimulis

Birželio 3 dieną, sekmadienį, Pandėlio miestelyje prasidėjo pirmasis Mažų miestelių krepšinio lygos 3x3 krepšinio čempionatas. Įskaitinėje vyrų grupėje varžėsi 12 komandų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Kartu buvo organizuotos jaunimo grupių bei specialaus tėčio dienos turnyro 2 prieš 2 varžybos.

Komandos į Pandėlio gimnazijos stadioną rinkosi jau nuo 10 valandos ryto, kuomet atvyko pirmosios jaunimo ekipos, bei tėčiai su savo vaikais. Pačių jauniausiųjų U10 grupėje varžėsi dvi komandos, kurios tarpusavyje sužaidė tris rungtynes, o nugalėtojais tapo Rokiškis-1 ekipa. U14 varžybose susikovė trys ekipos, pandėliečių komanda Autistai liko trečioje vietoje, antri - Utena U14, pirmi - iš Biržų atvykęs Biržų griaustinis. U16 grupės varžybose trečiąją vietą pelnė Pandėliečiai, antri liko Ąžuolo KM iš Subačiaus (Kupiškio raj.), o pirmi Maybach 420 iš Rokiškio.

Didžiulio susidomėjimo sulaukė specialus tėvo dienos turnyras tėtis+vaikas

Didelio susidomėjimo sulaukė specialus tėvo dienos turnyras, kuris vyko formatu 2 prieš 2. Komandą turėjo sudaryti tėtis su savo vienu arba dviem vaikais. Žaisti šiose varžybose užsiregistravo net 8 komandos, tad jos pagal vyriausio vaiko amžių buvo paskirstytos į dvi grupes. Vyriausiųjų grupėje triumfavo Kavoliūnai iš Juodupės (Rokiškio raj.) finale 9:8 įveikę Nageles iš Suvainiškio (Rokiškio raj.), treti liko Kavaliauskai iš Rokiškio. Jaunesniųjų grupėje pirmąją vietą iškovojo DE Latanauskai iš Panevėžio, antri liko Aduliai, treti - Kadziauskai (abi iš Rokiškio).

Prano Skurdausko vedama Panarų komanda vos prasikapstė iš pogrupio ir krito jau ketvirtfinalyje

Pasibaigus jaunimo ir tėvo dienos turnyrams į aikšteles sugužėjo MMKL 3x3 čempionato įskaitinės Vyrų grupės komandos. 12 komandų buvo suskirstytos į keturis pogrupius po 3 komandas, dvi pirmąsias vietas užėmusios komandos žengė į A diviziono ketvirtfinalį, o trečiąsias vietas užėmusios komandos išbandė jėgas B divizione.

Pogrupių varžybos vyko išties atkakliai, sulaukta ir staigmenų. Pasibaigus pogrupių varžyboms santykius B diviziono pusfinaliuose aiškinosi keturios komandos, kurios liko trečiojoje vietoje. B divizione geriausiai sekėsi iš Ginkūnų (Šiaulių raj.) atvykusiems Eksperimento vyrams, kurie finale 18:12 įveikė Parduodu Opelį iš Rokiškio, rungtynėse dėl trečiosios vietos triumfavo Pandėlio SK krepšininkai 16:15 palaužę biržiečius KASP.

Pirmojo etapo čempionai ir pirmieji finalininkai - KK Pasvalys

Pirmojo MMKL 3x3 čempionato etapo nugalėtojais tapo ir kelialapį į čempionato finalą bei 100 Eur piniginį prizą iškovojo KK Pasvalys, finale 13:10 susitvarkęs su Techpro bembiais iš Druskininkų. Techpro bembiai finale rungtyniavo galima sakyti dviese, nes komanda į turnyrą atvyko be keitimų, o pusfinalyje traumą gavęs Darius Kibildis finale žaisti pilna jėga negalėjo. Nugalėtojams atstovavo šiemet MMKL Velžio komandos garbę gynę Justas Četkauskas ir Lukas Liubavičius, Dembavos komandai atstovavęs Donatas Kasarauskas ir MMKL nežaidęs Mindaugas Vaičikauskas. Trečioji vieta atiteko Užpalių krepšininkams, kurie 21:11 mažajame finale įveikė Devold iš Kupiškio. Pirmojo etapo MVP prizas atiteko KK Pasvalio komandos vedliui Justui Četkauskui.

Visos rungtynės vyko pagal FIBA 3x3 krepšinio taisykles, o FIBA sistemoje registruoti žaidėjai taip pat gaus įskaitinius reitingo taškus ir taip rinks juos sau bei Lietuvos valstybei.

Antrasis 3x3 čempionato etapas vyks birželio 9 dieną Skuode, o trečiasis birželio 17 dieną Užpaliuose (Utenos raj.). Kviečiame dalyvauti!