Lygos apdovanojimai
Pražangos
2019-03-16 Techninė pražanga
2019-02-16 Techninė pražanga
2019-02-09 Techninė pražanga
2019-02-03 Techninė pražanga
2019-01-19 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Laukuvos Medvėgalis
2019-03-16 Techninė pražanga

Laukuvos Medvėgalis
2019-03-16 Techninė pražanga

Parovėjos Agaras
2019-03-16 Techninė pražanga

Nuotr.: Arvidas Šimulis
Nuotr. Arvidas Šimulis

Pasibaigus komandų registracijai paaiškėjo, kad šiemet Mažų miestelių krepšinio lygoje kausis 32 įvairių Lietuvos miestelių komandos. Didžioji dalis komandų išliko iš praėjusio sezono, o prie jų prisijungė 6 naujokės - Akmenė (Akmenės r.), Seda (Mažeikių r.), Viečiūnai (Druskininkų sav.), Musninkai (Širvintų r.), Paįstrys (Panevėžio r.) ir Paketuriai (Kupiškio r.).

Stalgėnų miestelio iš Plungės rajono komanda sugrįžo po ilgesnės pertraukos, paskutinį kartą stalgėniškiai savo atstovus čempionate turėjo 2012-2013 metų čempionate. Taip pat dvi komandos pakeitė savo dislokacijos vietas, Alovės (Alytaus r.) ekipa persikėlė į Simną ir nuo šiol vadinsis Simnas-Randers, o Keleriškių ekipa persikėlė į kitą Kėdainių rajono miestelį Ažytėnus ir nuo šiol vadinsis Ažytėnai-Laumetris.

Visos 32 komandos yra suskirstytos į Rytų ir Vakarų konferencijas ir į du divizionus po 16 komandų kiekviename. Komandos sezoną pradės dviejuose divizionuose, o užbaigs trijuose, taigi formatas pernelyg nesiskirs nuo to, kuriuo čempionatas vyko praėjusiais metais. 

Gausiausiai atstovaujamas Panevėžio rajonas, kuriam čempionate atstovaus net trys ekipos, Alytaus, Biržų, Kėdainių ir Šilalės rajonai turės po dvi komandas, o dar 21 rajonas bei savivaldybės turės po vieną atstovausiančią komandą.

Rytų konferencija: Daugai ir Simnas (abi Alytaus r.), Juškonys (Jonavos r.), Kruonis (Kaišiadorių r.), Švenčionėliai (Švenčionių r.), Kapčiamiestis (Lazdijų r.), Kudirkos Naumiestis (Šakių r.), Viečiūnai (Druskininkų sav.), Pandėlys (Rokiškio r.), Parovėja ir Vabalninkas (abi Biržų r.), Visaginas (Visagino sav.), Kavarskas (Anykščių r.), Musninkai (Širvintų r.), Paįstrys (Panevėžio r.) ir Paketuriai (Kupiškio r.).

Vakarų konferencija: Akmenė (Akmenės r.), Narvydžiai (Skuodo r.), Seda (Mažeikių r.), Vaiguva (Kelmės r.), Ažytėnai ir Labūnava (abi Kėdainių r.), Baisogala (Radviliškio r.), Trakiškis ir Velžys (abi Panevėžio r.), Pagėgiai (Pagėgių sav.), Pajūris ir Laukuva (abi Šilalės r.), Rietavas (Rietavo sav.), Stalgėnai (Plungės r.), Kužiai (Šiaulių r.) ir Pagojukai (Raseinių r.).

Praėjusį sezoną B divizione triumfavę Daugų krepšininkai šiemet startuos A divizione
Praėjusį sezoną B divizione triumfavę Daugų krepšininkai šiemet startuos A divizione
Nuotr. Linas Šilkaitis

A diviziono varžybų sistema

A divizione rungtyniauja 16 komandų suskirstytų į 4 grupes po 4 komandas (Vakarai A, Vakarai B, Rytai A ir Rytai B). Komandos pirmajame etape rungtyniaus tarpusavyje dviejų ratų sistema, o po šio etapo, po geriausias tris kiekvienos grupės komandas pateks į antrąjį A diviziono etapą. Paskutiniąsias vietas savo grupėse užėmusios komandos iš A diviziono iškris ir toliau sezoną pratęs B diviziono antrajame etape.

A diviziono antrajame etape bus suformuotos dvi naujos grupės (Vakarai C ir Rytai C), o į šį etapą komandos atsineš visus surinktus taškus pirmojo etapo varžybose ir toliau rungtyniaus dviejų ratų sistema tik su iš kitos grupės atėjusiomis komandomis. Pasibaigus antrajam etapui po 4 geriausias komandas iš kiekvienos grupės pateks į atkrintamąsias, o paskutiniąsias dvi vietas kiekvienoje grupėje užėmusioms komandoms sezonas baigsis.

Atkrintamųjų varžybų ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose žaidžiamos serijos iki 2 pergalių, pirmosios rungtynės žaidžiamos aukštesnę vietą grupėje užėmusios komandos aikštėje. Čempionatas užsibaigs finalinio ketverto varžybomis, kurios abi vyks vienoje aikštėje.

B diviziono varžybų sistema

Atitinkamai B divizione startuoja taip pat 16 komandų suskirstytų į tokias pat grupes kaip ir A divizione. Po dviejų ratų savo grupėse į antrąjį B diviziono etapą patenka po dvi geriausias komandas iš kiekvienos grupės, o prie jų prisijungia iš A diviziono po pirmojo etapo iškritusios komandos. Iš viso 12 komandų suformuoja 4 naujas grupes po 3 komandos kiekvienoje (Vakarai C, Vakarai D, Rytai C ir Rytai D). Šiose naujai suformuotose grupėse komandos vėl žaidžia du ratus tarpusavyje, po kurių po dvi geriausias komandos iš kiekvienos grupės patenka į atkrintamąsias. Paskutiniąsias vietas grupėse užėmusios komandos iš tolimesnių varžybų pasitraukia.

Ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose komandos susitinka po du kartus, o į tolimesnį etapą patenka geresnį taškų skirtumą po dviejų rungtynių turėsianti komanda. Pirmosios rungtynės žaidžiamos žemesnę vietą grupėje užėmusios komandos aikštėje. Čempionato finalinis ketvertas vyks vienoje aikštėje.

Toliau bus vykdomas ir pasiteisinęs C divizionas, kur kovoja silpniausios lygos ekipos
Toliau bus vykdomas ir pasiteisinęs C divizionas, kur kovoja silpniausios lygos ekipos
Nuotr. Arvidas Šimulis

C diviziono varžybų sistema

Po pirmojo B diviziono etapo 3-4 vietas savo grupėse užėmusios komandos suformuoja naują C divizioną, kuriame tęsia kovas nuo antrojo etapo. Naujai suformuojamos dvi grupės (Vakarai A ir Rytai A) po 4 komandas kiekvienoje. Komandos į šį etapą atsineša visus surinktus taškus pirmajame B diviziono etape ir toliau rungtyniauja dviejų ratų sistema, bei susitinka tik su iš kitos grupės atėjusiomis komandomis.

Į atkrintamąsias C diviziono varžybas patenka po 3 komandas iš kiekvienos grupės. Pirmąsias vietas užėmusios komandos iškart patenka į pusfinalį, 2-3 vietos dar susitinka ketvirtfinaliuose. Pasktuinės abiejų grupių komandos čempionatą užbaigia. Ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose žaidžiamos dvi rungtynės, o į kitą etapą patenka geresnį taškų skirtumą po dviejų rungtynių turėsianti komanda. Pirmosios rungtynės žaidžiamos žemesnę vietą grupėje užėmusios komandos salėje, o čempionatas kaip jau įprasta užbaigiamas finaliniu ketvertu.

Taigi šį sezoną vėl laukia trys intriguojantys finaliniai ketvertai, o prisijungus veteranams jų turėsime net keturis. Linkime visoms dalyvaujančioms komandoms, sirgaliams ir lyga besidomintiems krepšinio gerbėjams gero sezono, o daugiau informacijos ir pirmųjų turų tvarkaraštis jau netrukus. Planuojama čempionato pradžia spalio 20 dieną.


Rodyti komentarus
idomu
kada bus komandu zaideju pavardes cempionatas uz 3 dienu o sudetys neaiskios
2018-10-17
-1
Atsakyti
Besidomintis
Aš tai statyčiau kad B laimės Pagojukų "Helanas". Jie pernai gana lengvai nugalėjo "Labūnavą". Manau ir šiemet tą nesunkiai padarys. Antroje vietoje statyčiau už Rietava. Nekelia pasitikėjimo "Labūnava", banguotas žaidimas.
2018-10-12
-1
Atsakyti
expert
tai gal tvarkarasti pats laikas jau imest? manau b laimes labunava
2018-10-11
-1
Atsakyti
Sveiki! Smagu, jog domitės lyga ir turite klausimų. Dalies komandų šiemet A divizione nebeliko, todėl atsirado laisvų vietų dalyvauti, norime, jog čempionatas formatas išliktų patrauklus dalyviams tiek organizacine prasme, tiek geografine, todėl keletas komandų gavo pasiūlymus šiemet startuoti A divizione, tame tarpe ir naujokai, beje ne visi tokia teise pasinaudojo, kiti nusprendė toliau sezoną pradėti B. Norėčiau net padėkoti tiek Kapčiamiesčio, tiek Kudirkos Naumiesčio ir kitoms komandoms, kurios nepabijojo ir išdrįso sezoną pradėt nuo pajėgiausio diviziono. Nuostatai kaip žinia tokias išimtis leidžia, o palikti pvz 11 komandų A divizione nebūtų naudinga nei dėl formato, nei dėl plačios geografijos.

Dėl favoritų aš nekomentuosiu, kol kas dar net ne visos komandos pateikusios pilnas sudėtis, artimiausiu metu jas suvesime, galėsite patys pasižiūrėti ir išsirinkti savo favoritus, bet manau viską parodys ne sudėtys, o rungtynės :)

Gero sezono!
2018-10-11
+1
Atsakyti
Neismanantis bet norintis dometis
Kas siu metu favoritai A divizione ir kas siu metu favoritai B divizione? Noreciau siemet placiau pasidometi sia lyga ir stipriausiom ju komandom . tai idomu, kas siu metu favoritai?
2018-10-11
+1
Atsakyti
Besidomintis
Sveiki, norėčiau palinkėti sėkmingo sezono visoms komandoms. Peržvelgus pogrupius iškylo klausimas. Kokiu principu A divizione atsidūrė "Kapčiamiestis" ir "Kudrikos Naumiestis"? JEi pagal nuostatus: B divizione 1-4 vietas užėmusios komandos įgyja teisę kitame sezone rungtyniauti A

divizione. Ateinančiame sezone komandos gali šia teisę pasinaudoti arba likti

rungtyniauti B divizione. Kažkaip aš šių komandų pernai tarp 1-4 vietų B divizione nemačiau :)
2018-10-11
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
3x3 čempionato registracija
3x3 čempionato rėmėjai

Čempionų pakyla
A divizionas
Kruonio Žaibas

B divizionas
Vaiguvos Knituva

C divizionas
Pagojukų Helanas

Veteranų čempionatas
Trakiškio Aukštaitijos Akmenys