2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Prieš pat Joninių šventes Jurbarko mieste vyko pirmasis šio sezono naktinio krepšinio turnyras, kuris kartu buvo ir ketvirtasis Lietuvos 3x3 čempionato etapas. Pirmieji savo kovas jau 18 valandą pradėjo jaunimo grupių atstovai, o vėliau prie jų prisijungę vyrų komandos nugalėtoją išsiaiškino tik artėjant 2 valandai nakties. Iš viso Jurbarko etape dalyvavo 34 komandos.

Dvi pirmąsias vietas Elito grupėje užėmė Vilniaus komandos
Nuotr. Beata Bea Stamp

Elito finale - Vilniaus komandų mūšis

Gausiai į gan toli nuo sostinės nutolusį Jurbarką susirinko Vilniaus komandos, Elite tarp 8 dalyvavusių komandų net 3 atvyko iš Vilniaus ir visos jos pateko tarp 4 geriausių ketvirtajame etape. Finale susitiko gerai viena kitą pažįstančios Auch ir Losritos ekipos, gausiai susirinkę ir ilgos nakties nepabūgę žiūrovai neliko abejingi, komandos rungtyniavo negailėdamos savęs ir dažnai paruoštomis kombinacijomis tiesiog karpė viena kitos gynybą. Galiausiai Vytauto Saulio tempiama Auch ekipa finale 15:11 palaužė varžovus ir šventė pergalę stipriausioje čempionato grupėje. Be Vytauto Auch ekipoje rungtyniavo Karolis Bakanauskas, Einaras Beržonskis ir Laimonas Remeikis.

Auch komandai atiteko pirmosios vietos medaliai, 100 eur piniginis prizas, o šios komandos žaidėjas Vytautas Saulis tapo ir turnyro Sportpoint MVP. Jam būtent iš Sportpoint kompanijos atiteko dar ir specialūs MVP prizai. Trečiąją vietą Elito grupėje užėmė komanda Dar Ne Viskas Prarasta iš Jurbarko.

Mėgėjų grupėje patyrusius varžovus baudė ambicingas jaunimas

Mėgėjuose puikus jaunimo komandų pasirodymas

Mėgėjų grupės varžybose jau trečiąjį etapą iš keturių triumfavo Losritos krepšininkai (Deimantas Pavlovskis, Rytis Meškauskas ir Gediminas Povilauskas) iš Vilniaus, kurie finale palaužė Kėdainių rajono Ažytėnų miestelio atstovus. Tiesa mėgėjų varžybos puikiai sekėsi ir dviems jaunimo komandoms, U17 grupėje rungtyniavę ir vos treti likę Silkėnai šios grupės varžybose vieną po kitų iš savo kelio išmetė daug vyresnius ir teoriškiai stipresnius varžovus ir galiausiai tapo trečiosios vietos nugalėtojais. Ketvirti liko taip pat iš U17 jaunimo sudaryta Šakių komanda Negali Pykt.

MIX grupėje rungtyniavo ir merginos

MIX grupėje lygių komandų medalių dalybos

Pirmą kartą čempionate vyko ir MIX grupės varžybos, kur komandoje turi rungtyniauti bent jau viena mergina. Tiesa, šios varžybos nėra įskaitinės Lietuvos čempionate, tačiau buvo ne ką mažiau atkaklios ir įdomios. Grupėje trys rungtyniavusios komandos pasidalino po pergalę tarpusavyje, o komandoms surinkus ir po vienodai taškų aukštesnę vietą lėmė tik FIBA 3x3 reitingas. Galiausiai finale susikovė Happy for Edita, bei Gabija ir kavalieriai, šias rungtynes laimėjusi Editos komanda būtent ir tapo MIX grupės čempione. Čempionams atstovavo Edita Vaišvilaitė, Mangirdas Milmontas, Artūras Karapetian ir Karolis Zokas.

Jaunimo grupėse - Utenos, Klaipėdos ir Šakių komandų triumfas

Pačių jauniausių U13 grupėje visus varžovus už nugaros paliko net iš Utenos į Jurbarką atvykę Utenos U13 krepšininkai, atstovaujami Tito Didžgalvio, Dovydas Černiauskas ir Dominykas Keina. Jie finale nesunkiai įveikė aikštelės šeimininkus Skryliukus, treti - Viduklės jaunieji krepšininkai iš Raseinių rajono.

Dublį jaunimo varžybose iškovojo Kaštonų komanda, jie laimėjo U15 varžybas ir liko antri U17 grupėje

U15 grupėje geriausiai sekėsi antrą kartą čempionate šią grupę laimėjusiai Kaštonų komandai iš Klaipėdos (Alanas Zaueras, Mantvydas Gedrimas ir Edgaras Pilybas). Klaipėdiečiai varžybų finale nerezultatyvioje kovoje 5:2 palaužė Jurbarko Smurfus, o trečiąją vietą penkiolikmečių grupėje iškovojo Išdagai City iš Šakių.

U17 grupėje sėkmingai rungtyniavo Šakių Trigada, Nedo Zarėno, Pauliaus Bacevičiaus, Martyno Martinaičio ir Roko Pocevičiaus atstovaujama komanda įveikė visus varžovus ir užtikrintai tapo grupės čempione. Staigmeną pateikė ir pusfinalyje 10:9 vyresnius varžovus palaužė U15 grupės čempionai Kaštonai. Vyresniųjų grupėje rungtyniavę Kaštonai laimėjo sidabro medalius, o trečioje vietoje liko Silkėnai iš Vilniaus.

Už čempionato etapo Jurbarke priėmimą dėkojame Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centrui, gausiai susirinkusiems žiūrovams ir šio etapo rėmėjams.

Ateinantį savaitgalį čempionate įvyks net du etapai, šeštadienį varžybos vyks Molėtuose, o sekmadienį jau komandos į etapą rinksis Žemaitijoje - Rietavo mieste. Kviečiame dalyvauti!

Primename, kad visos čempionate dalyvaujančios komandos renka įskaitinius turnyrinius taškus, o rugpjūčio mėnesį daugiausiai taškų surinkusios komandos įgis teisę žaisti čempionato finale.