2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Praėjusį savaitgalį per Lietuvą nuvilnijo dar du Lietuvos 3x3 čempionato etapai, šeštadienį čempionatas viešėjo Radviliškyje, kur buvome pirmą sykį, o jau sekmadienį po beveik vienerių metų pertraukos grįžome į Visaginą. Nors abu miestai nebuvo gausūs vyrų komandomis, tačiau puikiai į aikšteles rinkosi jaunimo ekipos, netrūko ir naujų komandų ir įspūdingus atstumus sukorusių ketveriukių.

Honolulu krepšininkai į savo kraitį įsidėjo įspūdingą taškų sumą
Nuotr. Arvidas Šimulis

Elite ir Mėgėjuose negausu būrys dalyvių, tačiau gausus taškų kraitis Honolulu komandai

Panašu, jog po keleto lietingų savaitgalių gražaus oro sulaukę krepšinio mėgėjai pastarąjį liepos savaitgalį puolė ilsėtis prie ežerų, jūros ar vyko į festivalius, tad Elito ir Mėgėjų grupės nesulaukė itin daug populiarumo. Vis dėlto tai buvo šansas komandoms užsidirbti įskaitinių taškų ir priartėti ar sustiprinti šansus patekti į čempionato finalą. Tris pastaruosius etapus praleidusi Honolulu komanda per savaitgalį Mėgėjų ir Elito grupėse uždirbo po 130 taškų ir šoktelėjo į antrąją poziciją tarp Mėgėjų, bei į šeštąją Elite, taip itin sustiprindama šansus žaisti ir čempionato finaluose.

Domantas Šimaitis su kompanija nusinešė dar vieną prizų komplektą

Radviliškyje Domanto Šimaičio taškų liūtis ir Aibės prizas

Radviliškio etape dar vieną puikų pasirodymą surengė Domantas Šimaitis, jis Elito grupėje pelnė 33 taškus ir tapo rezultatyviausiu šios grupės krepšininku ženkliai aplenkdamas savo varžovus. Be to, kad Domantui atiteko ir specialus AIBĖ Rezultatyviausio žaidėjo prizas - 30 Eur čekis, jo komanda dar ir triumfavo tiek Elito, tiek Mėgėjų grupėse.

Visagine - komandų rokiruotė

Visagino Mėgėjų grupės finale susitikusios Užpaliai 2 ir Losritos komandos, taip pat kovėsi ir Elito grupėje, tiesa Elite užpaliečių komandos sudėtis buvo kiek kitokia, tačiau pavadinimas juk labai panašus. Mėgėjuose įtikinamą pergalę šventė Užpaliai, o jau Elite tokį pat įtikinamą revanšą pavyko pasiekti Losritos krepšininkams, kurie ir išsivežė iš Visagino pirmosios vietos Elito medalius ir 100 eurų.

Kartais prizas būna didesnis už laimėtoją! Armandas Bukelskis tapo Sportpoint MVP laureatu U11 amžiaus grupėje

Sportpoint MVP prizai atiteko ateities kartoms

Šeštadienį specialus Sportpoint MVP prizas Wilson 3x3 krepšinio kamuolys atiteko U15 grupės geriausiam krepšininkui, kuriuo tapo Zaveros ekipos žaidėjas Mantvydas Gedrimas. Jo komanda Radviliškyje iškovojo jau šeštąją pirmąją vietą čempionate, kol kas Zaveros krepšininkai kitokių vietų U15 grupėje net nėra ir užėmė, išties įspūdinga. Sekmadienį Visagine Sportpoint MVP prizas atiteko U11 grupės atstovui Armandui Bukelskiui, jo vedama AMG komanda iš Vilniaus dar kartą nugalėjo savo amžiaus grupėje ir taip pat pagaliau užkopė ir į čempionato rikiuotės viršūnę. Armandui atiteko McDavid kelio ir alkūnės apsaugos iš Sportpoint.

Visagine varžėsi ir svečiai iš Latvijos, Veteranai iš Daugpilio laimėjo savo grupę

420 kilometrų? Ne bėda, sako Kretingalė

Kretingalės miestelį Klaipėdos rajone ir Visagino miestą Rytų Aukštaitijoje skiria 420 kilometrų, tačiau tai pasirodo nėra joks iššūkis jaunai ir ambicingai Kretingalės komandai. Tiek U17, tiek Mėgėjų grupėse žaidžianti komanda atvyko į Visaginą ir čia rungtyniavo puikiai. U17 grupėje jie visas rungtynes užbaigė anksčiau laiko įmesdami 11 taškų ir iškovoję penkias pergales triumfavo, o Mėgėjų grupėje tik po atkaklios kovos pralaimėjo mažajame finale ir galiausiai liko ketvirti. Taigi, jeigu jums 200 kilometrų iki varžybų vietos atrodo toli, Kretingalei tai vieni juokai.

Jau 16 metų Pandėlyje vyksta tradicinė sporto šventė, šiemet Lietuvos 3x3 čempionato etapas vyks ir čia
Nuotr. Linas Šilkaitis

Tiesiausias kelias į finalą - per Pandėlį

Nors dar taškų prisirinkti tikrai galima labai daug, tačiau puikiai suprantame, jog ne visada pavyksta sudalyvauti ir ne visi taip kaip Kretingalė sugeba keliauti, todėl visoms komandoms suteikiame puikią progą iškovoti tiesioginius kelialapius į Lietuvos 3x3 čempionato finalą. Būtent juos dalinsime artimiausiame čempionato etape, kuris vyks Pandėlio sporto šventės metu, Pandėlio miestelyje, Rokiškio rajone. Čia U11, U13, U15, U17, Mėgėjų bei Elito grupių čempionai iškarto gaus ir bilietą į čempionato finalą, kuris vyks rugpjūčio 10 dieną. Elito grupėje komandos išsidalins ir įspūdingą prizinį fondą, net 600 Eur. Neliks nuskriausti ir tie, kam iškovoti pirmosios vietos nepavyks, visų grupių prizininkams atiteks ir išskirtiniai medaliai, kokių dar čempionate tikrai nebuvo. Neužsiregistravai į Pandėlį? Paskubėk! Registracija vyksta čia.