Pirmasis naujųjų 2024 metų savaitgalis startavo pilnu pajėgumu, buvo sužaistas maksimalus rungtynių skaičius - 10. Vienos komandos pratęsė savo pergalių serijas, kitos gilino nesėkmių duobes, o kaikurioms rungtynių pabaiga buvo tikras šokas.

Velžio GlassBaltic metus pradėjo su rimtu pastiprinimu

Ketvirtąją pergalę iš eilės B diviziono čempionate šventė Velžio GlassBaltic ekipa, kuri savo aikštelėje 100:54 nepasigailėjo Šiaulių KA Pergalės. Velžio komandos gretas prieš šventes papildė du Kadžiuliai, Jaunasis šešiolikmetis Jokūbas Kadžiulis sustiprino komandos gynėjų grandį, o kitas Kadžiulis stojo už komandos vairo. Velžio komandos treneriu tapo ilgametę profesionalaus žaidėjo ir trenerio patirtį turintis, bei taip pat iš Velžio kilęs Gintaras Kadžiulis. Pirmosiose 2024 metų rungtynėse jau jautėsi pridėta naujojo stratego ranka, komanda demonstravo intensyvią gynybą, o puolime stengėsi šlifuoti per keletą iki tol turėtų treniruočių paruoštus atakų užbaigimo scenarijus.

Antrąją sezono dalį Velžio GlassBaltic pasitinka sustiprėjusi
Nuotr. Živilė Večiorkutė

Tarp šimtuką surinkusių komandos žaidėjų rezultatyviausiai pasirodė Jokūbas Kadžiulis su 20 pelnytų taškų, 17 pridėjo Vaidas Pocius. Šiauliečių gretose 19 taškų pavyko surinkti Karoliui Mončauskui, 15 pelnė Enrikas Karpas.

Kitas rungtynes Gintaro Kadžiulio auklėtiniai žais sausio 20 dieną, kuomet savo aikštelėje priims pozicija aukščiau žengiančią Pajūrio Jūrą.

Kitose B diviziono rungtynėse metus sėkmingai pavyko pradėjo Baisogalos Auridanos krepšininkams, kurie nuosavame sporto komplekse 93:83 įveikė Pajūrį ir išrašė Jūros upės pakrantės atstovams antrąjį pralaimėjimą iš eilės. Divizione lyderiaujanti Verpenos Drangė pratęsė savo dominavimą ir 120:65 nepasigailėjo Raguvos krepšininkų.

Pergalių seriją Dembava galės pratęsti jau šį savaitgalį Rietave
Nuotr. Domas Urbonas

Įsibėgėjusi Dembava dar kartą patiesė velžiškius, o Akmenys iš Trakų parsivežė ne tik kibinų

Praėjusius metus dviem pergalėmis iš eilės užbaigusi Dembavos Rezus per šventes sportinės formos netik, kad neprarado, bet matomai ją ir pasigerino ir metų pradžioje šventė dar vieną, jau trečiąją pergalę iš eilės. Rungtynes Velžyje geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie tik antrajame kėlinuke trumpam buvo praradę iniciatyvą ir po praleistų Dembavos tolimų šūvių atsilikinėjo 5 taškais. Trečiajame ketvirtyje velžiškių pranašumas siekė 13 taškų ir atrodė, jog rungtynėse nieko netikėto nebenutiks. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes po Egidijaus Mikeliūno dvitaškio Velžys pirmavo 77:70, tačiau tuomet du tritaškius smeigė Robertas Puzinas, sudėtingą dvitaškį pataikė Edgaras Strok ir Velžys liko šoke - švieslentėje galutinis rezultatas 77:78 šeimininkų nenaudai.

Robertas Puzinas rungtynes užbaigė su 15 pelnytų taškų, 14 taškų prie pergalės prisidėjo Mindaugas Vaičikauskas. Velžio ekipoje po 21 tašką surinko Edvinas Sriubas ir Audrius Žilinskas.

Trakų FA(S)T komanda patyrė pirmąją nesėkmę čempionate
Nuotr. Rimvydas Ančerevičius

Nuo Dembavos neatsiliko ir kolegos iš kito Panevėžio rajono miestelio Trakiškio. Trakiškio Akmenys 35+ diviziono rungtynes žaidė Trakuose, kur susitiko su iki tol dar pralaimėjimo skonio nejautusia FA(S)T ekipa. Tris kėlinukus aikštelės šeimininkai tvirtai pirmavo ir likus žaisti 10 minučių buvo priekyje 17 taškų persvara, vis dėlto rungtynės žaidžiamos keturis kėlinius, o paskutiniame iš kėlinių į krepšį praktiškai pataikė tik viena komanda. Akmenys paskutinį ketvirtį laimėjo 31:8 ir iš Trakų parsivežė ne tik kibinų, tačiau ir sultingą pergalę - 80:86.

FA(S)T komandos žaidėjo ir atstovo spaudai Deivido Aukštuolio teigimu, komanda turėjo rungtynes su tikrai pajėgiu ir pavojingu varžovu: "Nors ir neturėjome keleto pagrindinių žaidėjų, tris kėlinius dominavom aikštėje, vis dėlto ketvirtajame kėlinyje, beje kaip ir pirmajame rate Velžyje, pradėjome klysti lygioje vietoje, metimai nebekrito į krepšį net iš po krepšio, atrodė lyg kažkas būtų mus prakeikęs. Žinoma, nereikia nuvertinti ir patyrusių varžovų pastangų, jie sužaidė tikrai įspūdingą kėlinį. Su šia komanda juokauti negalima ir reikia žaisti pilna koncentracija visas 40 minučių. Nepaisant patirtos nesėkmės, komandos tikslai išlieka aukščiausi. Stengsimės kiekvienose rungtynėse būti vis geresni, gerinsime savo žaidimą ir lemiamas kovas pasitiksime geroje fizinėje formoje ir tvirtoje psichologinėje kondicijoje".

2024 metus Užpalių krepšininkai pradėjo rungtynėmis Utenoje ir pademonstravo, kad pergales skina tikrai ne dėl specifinės savo namų salės. Užpalių ekipa 76:68 palaužė Rietavo Plungės lagūną ir savo sąskaitoje jau turi 4 pergales. Dar vieneriose 35+ diviziono rungtynėse Akmenės krepšininkai išvykoje Kauno rajone 84:54 neturėjo didelio vargo su Akademijos atstovais.

Jaunimo vedamas RomeoGYM kolektyvas į ateitį žvelgia itin pozityviai

RomeoGYM metus pradėjo nuo gynybos

Drakonišką gynybą pademonstravusi Trakiškio RomeoGYM komanda varžovams leido įmesti vos kiek daugiau nei pusšimtį taškų ir Panevėžio rajono derbyje didesnių problemų su kolegomis iš Velžio neturėjo. Nuo pat rungtynių pradžios Donato Lančicko auklėtiniai demonstravo aktyvią kibią gynybą ir iš jos kylantį greitą krepšinį. BC Velžys dar bandė kabintis, tačiau daliai žaidėjų prieš tai sužaidus 35+ diviziono rungtynes su nelaiminga pabaiga jėgų impulso jau nebebuvo. RomeoGYM atstovai rungtynes laimėjo 75:56 ir su penkiomis pergalėmis įsitvirtino antrojoje turnyrinės A diviziono lentelės pozicijoje.

Nugalėtojų gretose vienintelis Antanas Kareniauskas pelnė dviženklį taškų skaičių - jo sąskaitoje net 33 taškai, o tarp pralaimėjusių stabilumą demonstravo Irmantas Bžėskis, pelnęs 14 taškų (tiek pat kiek ir 35+ rungtynėse su Dembava).

Pergalingai metus atidarė ir Kavarsko bei Šilalės ekipos. Kavarskiečiai savo aikštelėje 91:75 susitvarkė su kelio į pergales nerandančiais, bet entuziazmo neprarandančiais, rokiškėnais, o Šilalės Pegasas Joniškyje 89:79 įveikė vietos SK Vieningus.

Martynas Trinka kamuolius rinko glėbiais ir per plauką liko nuo lygos rekordo
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Geriausi savaitės pasirodymai

Pirmajame ture iškart krito du sezono rekordai, o ir rezultatyvių pasirodymų netrūko. Martynas Trinka vieną po kito raškė kamuolius kaip braškes vasarą sode, o Akmenės bokštas lengva ranka padalino stogų ir vienam, ir kitam.

Naudingumas - Vaidas Žiauberis (Verpenos Drangė) 53
Pelnyti taškai - Vaigaudas Viliušis (Pajūrio Jūra) ir Laurynas Stonkus (Šilalės Pegasas) po 39
Atkovoti kamuoliai - Martynas Trinka (Baisogalos Auridana) 28, pagerintas sezono rekordas