Praėjusį savaitgalį Mažų miestelių krepšinio lygos čempionate vyko paskutinis A diviziono turas, po kurio paaiškėjo visos komandos kovosiančios atkrintamosiose. Kadangi 12 komandų dėl savo vietos jau buvo ramios, didžiausia intriga buvo C pogrupyje kur dėl dviejų vietų kovojo keturios komandos.

A divizionas

Du nepalankūs rezultatai ir pasibaigęs Kavarsko sezonas

Penktadienį Kavarsko krepšininkai žaidė svarbiausią sezono susitikimą Velžyje, kur kovėsi su reguliariajame sezone du kartus įveikti Trakiškio SK Akmenų ekipa. Susitikimo pradžia geresnė buvo svečiams, kurie pirmavo, tačiau vėliau aikštelės šeimininkai perėmė iniciatyvą ir sėkmingai sužaidę ketvirtąjį kėlinį laimėjo rungtynes 81:72. Taigi trečias kartas nemelavo ir duris į playoffus atvėrė Trakiškio komandai.

Kavarskas po šio pralaimėjimo savo likimą patikėjo Ventos patriotams, kurių pergalė namuose prieš Alovę būtų atvėrusi duris Anykščių rajono atstovams. Bet palankumo ir čia nebuvo sulaukta, pergalę 85:76 iškovojo Alovės Randers ir taip užbaigė ir Ventos, ir Kavarsko sezoną.

Atsipalaidavusi Baisogala nesunkiai susitvarkė su penkiais žaibiečiais

Trečiąją pergalę ir trečiąją vietą prieš atkrintamąsias iškovojo praėjusio sezono finalininkė Baisogalos Auridanos ekipa, kuri namuose nesunkiai 73:67 nugalėjo Kruonio Žaibo atstovus. Nors rezultatas gali atrodyti, kad rungtynės vyko atkakliai, taip tikrai nebuvo, Kruonio krepšininkai pirmavo tik pirmojo kėlinio pradžioje, o vėliau tvirtai vadžias savo rankose laikė aikštėlės šeimininkai, kurie vienu metu pirmavo net 24 taškų persvara. Ketvirtajame kėlinyje jau savo pergale patikėjusius baisogališkius užklupo varžovų spurtas ženkliai sumažinęs skirtumą, tačiau dėl pergalės vos penkiese rungtyniavusiems Kruonio Žaibo krepšininkams pakovoti nebepavyko.

Baisogalos komanda styguoja savo žaidimą atkrintamosioms
Nuotr. Rimantas Benaitis

Mažų miestelių lygos rungtynės Marijampolėje

Po ilgos pertraukos Mažų miestelių krepšinis sugrįžo ir į Marijampolę. Praėjusiame sezone čia rungtyniavo Skaisčiūnų komanda, o šiemet šis Lietuvos rajono neturi nė vienos komandos lygoje. Dėl savo sporto salės remonto Marijampolę savo namų miestu praėjusį šeštadienį pasirinko Kazlų Rūdos ekipa ir taip sugrąžino miestelių krepšinį ir į šį miestą. Kazlų Rūdos komanda iškovojo eilinę pergalę 99:64 įveikusi Narvydžių Kuršastą.

Mažų miestelių krepšinio lygos rungtynės pirmą kartą šiame sezone vyko Marijampolėje
Nuotr. Kazlų Rūdos Regusa

A diviziono aštuntfinalio poros

Tiesiai į ketvirtfinalį A divizione jau pateko Kazlų Rūdos Regusa ir Užpalių Užpaliai, o likusios 12 komandų per dvi savaites išsiaiškins dar šešias ketvirtfinalio ekipas. Beižionys kovos su Keleriškių Laumetriu, kuriems šį sezoną jau pralaimėjo, Narvdžių ir Alovės laukia itin tolima išvyka per visą Lietuvą, Velžys susikaus su Birštono vyrais, Juškonys varžysis su jau pažįstamais Šateikių krepšininkais, o Baisogalai teks kovoti su paskutiniu reitingu į atkrintamąsias patekusiu Trakiškiu.

Visuose A divizono etapuose iki pat finalų komandos kovos iki dviejų pergalių.

Atkrintamųjų varžybų medis

B divizionas

Šilalėje užfiksuotos pirmosios lygios šių metų čempionate

B divizione komandos jau kovoja dėl patekimo tap keturių geriausių, tad verda bekompromisės kovos, o vienas iš tokių įrodymų yra Šilalėje užfiksuotos pirmosios lygiosios. Laukuvos Medvėgalis savo aikštelėje rezultatu 80:80 sužaidė su Kudirkos Naumiesčio BakūžėLT krepšininkais ir atsakomosiose rungtynėse viską pradės iš naujo nei vienai komandai nepirmaujant.

Įnirtinga Vaiguvos ir Pagėgių dvikova

Įdomiai klostėsi kitos B diviziono ketvirtfinalio rungtynės Kelmėje, kur aikštelės šeimininkais buvo iš Vaiguvos laikinai išsikrausčiusi Knituvos komanda. Abi komandos lygiai pradėjo pirmąjį kėlinį, tačiau antrajame ir trečiajame pasijautė Vaiguvos jėga, šiuos du kėlinius vaiguviškiai laimėjo 40:18 ir įgijo solidžią persvarą, vis dėlto pergalės tokia persvara varžovams Pagėgiai nenorėjo atiduoti ir susikaupę ketvirtajame kėlinyje žaidė energingai ir galiausiai patyrė pralamėjimą vos 6 taškais - 71:77. Kitos rungtynės vyks Pagėgiuose, kur vietos ekipa tikrai gali tikėtis sau palankaus rezultato.

Veteranų čempionatas

Aiškus pirmasis finalininkas ir staigmena kitame pusfinalyje

Po savaitgalį sužaistų dviejų Kudirkos Naumiesčio ir Užpalių veteranų susitikimų paaiškėjo, kad finale antrus metus iš eilės rungtyniaus Šakių rajono atstovai. Pirmosiose rungtynėse patyrę pralaimėjimą 66:75, Kudirkos Naumiesčio krepšininkai savo aikštelėje varžovus sugebėjo palaužti rezultatu 71:57 ir taip pasiekti sau teigiamą +5 taškų persvarą. Užpaliai varžysis dėl trečiosios vietos.

Abiejų komandų varžovai dar tik paaiškės, o antrajame pusfinalyje netrūksta intrigos, Žiežmariuose Trakiškio SK Akmenys patyrė pirmąjį pralaimėjimą čempionate nusileidę varžovams 72:76 ir atsakomosiose rungtynėse turės stengtis panaikinti 4 taškų persvarą.