MMKL čempionatui artėjant prie finišo miesteliuose krepšinio mažėja, tačiau aistros dar tik kaista. Praėjusį savaitgalį lygoje įvyko vos 8 susitikimai, bet juos tikrai intrigos buvo ne mažiau nei ankstesniuose turuose.

A divizionas

Baisogala seriją užbaigė nerezultatyvia pergale namuose

Praėjusiose dvejose serijos rungtynėse ne patį geriausią žaidimą demonstravusi lygos vicečempionė Baisogalos Auridanos ekipa šioms rungtynėms jau delegavo smogiamąjį savo penketuką, tačiau ir jiems žaidimas buksavo ir Trakiškio SK Akmenis pavyko palaužti tik po atkaklios kovos. Rungtynes geriau pradėję aikštelės šeimininkai jau pirmajame kėlinyje įgijo 7 taškų persvarą, kurią sugebėjo išlaikyti visas rungtynes ir šventė pergalę 61:56, bei gavo bilietą į čempionato ketvirtfinalį, kur dėl patekimo toliau kausis su Kruonio Žaibu. Trakiškio Akmenų komandai sezonas dar nėra baigtas, nes komandos veteranai žais 35+ čempionato finale ir jau garantuotai pelnys lygos apdovanojimus.

Laimonui Kutrai pavyko įtikinti teisėjus, jog seriją turi laimėti Baisogalos komanda
Nuotr. Rimantas Benaitis

38 Mariaus Grabskio taškai ir laimėtas trileris Panevėžio sporto rūmuose

Tikras trileris vyko trečiosiose serijos tarp Velžio ir Birštono klubų rungtynėse. Pirmuosiuose kėliniuose geriau sekėsi aikštelės šeimininkams, kurie pirmavo keletos taškų persvara, tačiau trečiąjį kėlinį birštoniečiai žaidė užtikrintai ir dar ketvirtojo viduryje jie buvo priekyje 71:64, tačiau gausiai susirinkusių sirgalių palaikomi Velžio atstovai kilo į lemiamą šturmą ir vedami savo lyderio Mariaus Grabskio spurtu 12:0 išlygino rezultatą, o rungtynių pabaigoje sužaidę ir tiksliau privertė Birštoną pasiduoti 86:83. Velžio komanda ketvirtfinalyje susitiks su jau matyta tolimąja Narvydžių Kuršasta.

Kazlų Rūda ir Šateikiai pirmieji pradėjo ketvirtfinalį

Praėjusį savaitgalį sausai savo aštuntfinalių seriją laimėjusi Šateikių komanda nesnaudė ir jau šį sekmadienį pradėjo ketvirtfinalio seriją su grėsmingąja Kazlų Rūdos Regusa. Užsivedę ir kovingi žemaičiai kibo varžovams į atlapus, tačiau prasčiau sužaista rungtynių pradžia neleido jiems antrojoje rungtynių dalyje galutinai pavyti varžovų ir ketvirtfinalio starte pergalę 78:70 šventė Kazlų Rūdos vyrai. Vis dėlto Plungėje kur Šateikių palaikyti susirinks ir būrys sirgalių nusimato itin įdomus ir intriguojantis susitikimas.

Nerijus Varnelis buvo sunkiai įkandamas riešutas varžovų aukštaūgiams
Nuotr. Kazlų Rūdos sporto centras

Beižionių SK Gija sausai užbaigė seriją

Rezultatu 2:0 aštuntfinalio seriją pavyko užbaigti Beižionių SK Gijos krepšininkams, kurie antrosiose rungtynėse Kėdainiuose 85:75 įveikė Keleriškių Laumetrį, abi serijos rungtynės vyko atkakliai, tačiau pergales šventė pajėgesnę sudėtį turinti Elektrėnų savivaldybės ekipa.

B divizionas

Įnirtinga ir iki pat paskutinio teisėjo švilpuko vykusi Dembavos ir Tverų akistata

Apmaudžiai pergalę iš savo rankų pirmosiose B diviziono ketvirtfinalio serijos rungtynėse Rietave išleidusi Dembavos Rezus tų pačių klaidų kartoti namuose nesirengė, tačiau varžovai pajutę galimybę laimėti seriją kovėsi iš visų jėgų ir didžiąją rungtynių dalį pirmavo keletu taškų, kas bendrame rezultate atrodė visai padoriai. Kai jau atrodė, kad Tverų krepšininkai iš Dembavos išvyks su pergale, dembaviškiai nenuleido rankų, palaikomi pirmą kart sezone taip gausiai į salę susirinkusių sirgalių pataikė du svarbius tritaškius atgavo pasitikėjimą savo jėgomis ir šventė taip reikalingą pergalę 61:55, bei bendru rezultatu +2 pateko tarp keturių geriausių B diviziono ekipų. Dėl patekimo į finalą Dembava ginklus surems su Kudirkos Naumiesčio BakūžėsLT vyrais, pirmosios komandų rungtynės jau šį šeštadienį Panevėžio rajone.

Pagėgių pergalė per pagrindinį laiką atvėrė jiems duris į pratęsimą ir galiausiai į pusfinalį

Dar vienas intriguojantis ketvirtfinalis ir revanšas vyko Pagėgiuose, kur susitiko lygos debiutantė Pagėgių ekipa ir ilgametė dalyvė Vaiguvos Knituva. Abi komandos rungtynių metu žaidė lygų krepšinį, tačiau rungtynėms artėjant prie pabaigos šiek tiek sėkmingiau pavyko sužaisti Pagėgiams, o laikrodžiui rodant nulius švieslentėje degė rezultatas 72:66. Komandos jau ėjo sveikinti viena kitą, tačiau neilgai trukus prisiminė, jog būtent tokiu pačiu skirtumu pasibaigė pirmosios ketvirtfinalio rungtynės (71:77), tad ekipoms teko žaisti papildomas 5 minutes, kad būtų išaiškintas galutinis ketvirtfinalio serijos laimėtojas. Pratęsime jau dominavo aikštelės šeimininkai, kurie galiausiai laimėjo rungtynes 87:69 ir pratęsė savo sezoną dar trejomis rungtynėmis.

Kepaliai ir Kudirkos Naumiestis taip pat pateko į pusfinalį

Kepalių Amicitia namuose nesunkiai 94:65 įveikė vos penkiese atvykusius Daugų krepšininkus, o Kudirkos Naumiesčio BakūžėLT savo aikštelėje gausiai palaikomi žiūrovų 72:62 nugalėjo Laukuvos Medvėgalį.