Praėjusį savaitgalį MMKL vyko 8 rungtynės, po kurių paaiškėjo dvi pirmosios komandos gavusios bilietus į A diviziono finalinį ketvertą. Vienoje poroje serija tik prasidėjo, o kitoje dar prireiks ir trečiųjų rungtynių. O apie viską nuo pradžių kviečiame ir paskaityti.

A divizionas

Nerijus Varnelis tiesiausiu keliu išvedė Kazlų Rūdą į pusfinalį

Po pirmųjų laimėtų serijos prieš Šateikių Žalmedį-Baudėją rungtynių Kazlų Rūdos krepšininkai turbūt jautėsi gana ramiai ir vykdami į Plungę, tačiau kaip parodė rungtynės varžovai tikrai nebuvo linkę serijos laisvai atiduoti čempionato favoritams. Nuo pat rungtynių pradžios Plungės rajono atstovai šoktelėjo į priekį ir po dviejų kėlinukų priekyje buvo solidžia persvara 53:32. Turbūt patys šiek tiek atsipalaidavo ir patyrusi Regusos komanda gretai apmažino varžovų pranašumą, o ketvirtajame kėlinyje ir pratęsime vyko tikra drama. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje taiklų tritaškį metimą smeigė Nerijus Varnelis ir išlygino rungtynių rezultatą, o Nerijui Urbanavičiui prasižengus prie baudų metimo linijos likus žaisti kelias sekundes stojo Elvinas Gintvainis, kurio abu baudų metimai skriejo pro šalį ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Pratęsime likus žaisti pora minučių po E.Gintvainio tritaškio Šateikiai dar buvo priekyje 85:83, tačiau tuomet vėl iniciatyvos ėmėsi N.Varnelis, kuris pelnė 5 taškus be atsako ir taip tiesiausiu keliu savo komandą išvedė į čempionato pusfinalį - 85:88.

Kazlų Rūda iš Plungės pragaro šiaip ne taip išsikapanojo ir užbaigė Šateikių sezoną
Nuotr. BC Baudėjas

Mantas Bulota (Kazlų Rūdos Regusa treneris): Ko gero į rugntynes atvykome jau laimėję, bet rungtynių eiga parodė, kad komandos sudėtis su „trumpu suoleliu“ nėra daug pranašesnė nei varžovų ekipa. Dėl to pirmoje rungtynių pusėje mūsų komanda kiek pasimetė, pradėjo pyktis tarpusavyje ir sulaukėme tokių pasekmių, tačiau po pirmos rungtynių dalies, ilgosios pertraukos metu, buvo padarytos išvados, pasitarėme, kad į aikštę eisime kovoti vienas už kitą, būsime atlaidesni, jei komandos draugui kas nors nepasiseka, palaikysime vienas kitą. Tas mąstymo pasikeitimas ir lėmė pergalę. Manau, kad Šateikiai viena geriausių ekipų, su kuria teko susitikti. Tikrai puiki komanda ir manyčiau verta buvo eiti toliau. Visas interviu.

Baisogalos ir Kruonio komandų serijoje - lygybė

Kita atkakli ketvirtfinalio serija vyksta tarp praėjusių metų vicečempionų Baisogalos Auridanos ir į finalinį ketvertą siekiančių sugrįžti Kruonio Žaibo krepšininkų. Pirmosiose serijos rungtynėse daug tiksliau žaidusi Baisogalos ekipa 88:76 įveikė varžovus, o jau kitą dieną komandos susitiko Kaišiadoryse. Čia baisogališkiai atrodė gana blankiai, dažnai nepataikydavo iš patogių padėčių ir ne itin solidų žaidimą demonstravusi Kruonio komanda sugebėjo iškovoti pergalę 72:56 ir išlyginti seriją bei vėl perkelti ją į Baisogalą, kur komandos susitiks šį ketvirtadienį.

Kruonio Žaibo krepšininkų laukia itin sudėtingos trečiosios rungtynės dėl patekimo į pusfinalį
Nuotr. Kruonio Žaibas

Narvydžiai sugrįžo į finalinį ketvertą, Užpaliai seriją tik pradėjo

Po dviejų metų pertraukos finaliniame ketverte vėl matysime Narvydžių Kuršastos ekipą, kuri ketvirtfinalio serijoje 2:0 įveikė Velžio BC Velžį. Pirmąsias serijos rungtynes Skuode Kuršastos komanda laimėjo 82:68, o išvykoje su varžovais susitvarkė 74:55. Narvydžių komanda finaliniame ketverte rungtyniavo savo debiutiniame sezone 2015 metais ir tuomet liko ketvirtoje vietoje. Pusfinalyje šios komandos laukia galingas varžovas Kazlų Rūdos Regusa.

Tuo tarpu savo seriją dar tik pradėjo Užpalių ir Beižionių komandos, kurios sekmadienio vakarą susitiko Utenoje. Trečiajame kėlinyje į priekį pabėgę Beižionių krepšininkai savo persvarą išsaugojo ir triumfavo pirmosiose rungtynėse 85:76 taip perimdami aikštės pranašumą.

B divizionas

Pirmosiose pusfinalio rungtynėse sudėtingos aikštelės šeimininkų pergalės

Pirmąsias pergales pusfinalio serijose pavyko pasiekti abiems savo aikštėse rungtyniavusioms ekipoms. Pagėgių krepšininkai po atkaklios kovos 66:62 palaužė Kepalių ekipą ir prieš dvikovą Joniškyje turės 4 taškų persvarą. Po trijų kėlinių priekyje 48:46 dar buvo svečiai, tačiau ketvirtajame kėlinyje Pagėgiai spurtavo ir persvėrė rezultatą savo naudai, tiesa persvara tikrai trapi ir ją išsaugoti išvykoje bus be galo sunku.

Kitoje poroje dėl patekimo į finalą susitiko Dembavos ir Kudirkos Naumiesčio komandos. Dembaviškiai užsivedę pradėjo rungtynes ir jau nuo pat pradžių šovė į priekį, o negausias pajėgas į rungtynes delegavusią Kudirkos Naumiesčio komandą dažnai gelbėjo tik perimti Paulius Liepinaičio kamuoliai ir taiklūs šio žaidėjo tritaškiai. Ko ir galima buvo tikėtis Šakių rajono atstovai rungtynių pabaigoje pavargo ir apsiginti gynyboje be pražangų tapo itin sudėtinga, tuo pasinaudojo dembaviškiai ir padidino savo persvarą iki 11 taškų, tačiau rungtynių pabaigoje apmaudžiai klydo du kartus iš eilės ir BakūžėLT nenuleidusi rankų dviem taikliais dvitaškiais sumažino skirtumą iki vienženklio - 78:71. Atsakomąsias rungtynes komandos žais Kudirkos Naumiestyje šeštadienį.

Veteranų čempionatas

Šį šeštadienį Šakiuose (Šakių JKSC salė, V.Kudirkos g. 64) vyks Veteranų čempionato finalinis turas, kuriame dėl trečiosios vietos susitiks Užpalių ir Žiežmarių komandos, o finale kausis Kudirkos Naumiesčio ir Trakiškio ekipos. Kviečiame apsilankyti!