Praėjusį savaitgalį, kuris šįkart prasidėjo jau ketvirtadienį komandos dalinosi vienus svarbiausių sezono kelialapių. A diviziono ekipos rungėsi dėl bilietų į pusfinalius, o B divizione ekipos susigrūmė atsakomosiose rungtynėse dėl patekimo į finalą.

A divizionas

Baisogalos Auridana - trečius metus iš eilės tarp stipriausių keturių lygos ekipų

Reto grožio lemiamos trečiosios serijos rungtynės vyko Baisogaloje, kur varžėsi vietos Auridana ir svečiai Kruonio Žaibas. Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Kaišiadorių rajono, tačiau didesnės persvaros įgyti jiems nepavyko, o neilgai trukus jau persvarą savo rankose turėjo ir baisogališkiai. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui priekyje keletu taškų dar buvo Auridana, tačiau tuomet Žaibas spurtavo 13-0 ir atrodė, kad tokiu spurtu jau išspręs serijos baigtį. Likus žaisti 7 sekundes Baisogalos komanda atsilikinėjo 74:77, tačiau tuomet kamuolys pasiekė Tomo Martinaičio rankas, kuris paleido kamuolį link krepšio ir pataikė įspūdingą tritaškį, negana to jis tai padarė dar ir su varžovo pražanga, o šansu pasinaudojęs pataikė baudos metimą bei savo komandai išplėšė pratęsimą. Tokios ketvirtojo kėlinio baigties net pačiame blogiausiame košmare nesapnavę kruoniškiai pratęsime atsigauti nesugebėjo ir patyrė apmaudų pralaimėjimą, bei atsisveikino su viltimis kovoti dėl čempionato nugalėtojo vardo. Baisogalos komanda rungtynes laimėjo 91:85 ir pateko į pusfinalį.

Dvi pergales svečių arenoje iškovojusi Beižionių SK Gija nutraukė Užpalių dominavimą

Čempionato finaliniame ketverte po 5 metų pertraukos nebus Užpalių komandos, tai paaiškėjo po to kai antrąją pergalę išvykoje pavyko iškovoti Beižionių SK Gijos krepšininkams ir pirmą kartą iškopti tarp Mažų miestelių krepšinio lygos keturių geriausių komandų. Šeštadienį šios komandos žaidė antrąsias serijos rungtynes Beižionyse, kur rezultatyvioje kovoje 95:89 buvo stipresni užpaliečiai, kiek daugiau nei po paros abi ekipos vėl susitiko Utenoje ir čia taip pat demonstravo puolimu paremtą krepšinį. Nors po trijų kėlinių dar pakankamai solidų šiai serijai pranašumą turėjo aikštelės šeimininkai, varžovai spurtavo 17:4 ir išsiveržė į priekį, o rungtynes vainikavo įspūdinga rungtynių pabaiga. Likus žaisti 10 sekundžių tritaškį išlyginusį rezultatą pataikė Tomas Mackonis ir Beižionių SK Gijai paprašius minutės pertraukėlės jiems priklausė paskutinė rungtynių ataka. Kamuolį savo rankose laikė komandos įžaidėjas Eimantas Aukštikalnis, kuris individualių sugebėjimų dėka pasiuntė taiklų dvitaškį į varžovų krepšį besibaigiant rungtynių laikui ir išvedė savo komandą į pusfinalį - 92:90. Pusfinalyje Beižionys susitiks su taip pat sunkų ketvirtfinalį turėjusia Baisogala.

Beižionių komandos pasitarimas prieš lemiamą ketvirtojo kėlinio ataką
Nuotr. Beižionių SK Gija

B divizionas

Antrą rungtynių pusę lyg iš natų sužaidusi Dembava pateko į finalą

Dvi pirmojo etapo Šiaurės A pogrupyje rungtyniavusios komandos Dembava ir Kepaliai susitiks dar kartą, tik šį kartą susitikimo reikšmė bus daug didesnė - B diviziono finalas. Dembavos krepšininkai po idealiai sužaistos antrosios rungtynių dalies, kurią laimėjo 57:35 išvykoje rezultatu 100:84 nukautavo Kudirkos Naumiesčio BakūžėLT krepšininkus ir žengė taip žengė į finalą, o Kepaliai emocingose rungtynėse Joniškyje, kur buvo skirtos net 5 techninės pražangos, sugebėjo pasiekti įtikinamą revanšą 94:63 prieš Pagėgių Pagėgius ir taip pat grumsis dėl B diviziono čempionų vardo.

Dembava ir Kepaliai pagal čempionato nuostatus jau užsitikrino vietas kitų metų A diviziono varžybose, o dėl tokio kelialapio dar kovos Kudirkos Naumiesčio ir Pagėgių ekipos, kurios tarpusavyje taip pat šiame sezone jau yra susitikusios antrajame pirmenybių etape.