Dar penkiolika rungtynių gruodžio 9-10 dienomis nuvilnijo Mažų miestelių krepšinio lygos dalyvių sporto salėse. Vienos komandos jau užbaigė pirmąjį čempionato etapą, o kitos jį pabaigs ateinantį savaitgalį.

Šeštas kartas nemelavo

Pirmenybių debiutantams iš Molėtų rajono Skudutiškio miestelio čempionato pradžia A divizione buvo išties ne kokia. Pralaimėtos visos penkerios žaistos rungtynės ir atrodė, jog čempionatą teks pratęsti B divizione, vis dėlto viena pergalė ir bilietas tarp 12 pajėgiausių lygos ekipų, tokia kol kas trumpa Skudutiškio ekipos sėkmės istorija. Šeštadienį Skudutiškio krepšininkai 74:66 palaužė Visagino ekipą ir atsirevanšavę varžovams už pralaimėjimą pirmajame rate aplenkė juos turnyrinėje lentelėje ir vos su viena pergale žengė toliau už borto palikdami visaginiečius. Visaginas pasirodymą čempionate tęs B divizione ir ten galės reabilituotis, tuo tarpu į A diviziono antrąjį etapą prasimušę Molėtų rajono atstovai turės progą pratęsti savo sėkmės istoriją su stipriausiomis Rytų konferencijos komandomis.

Aistis Juočepis pelnė 15 taškų ir buvo naudingiausias savo komandoje
Nuotr. DomasPhoto

Nenuspėjamos dvikovų baigtys Vakarų konferencijos A grupėje

Kai vieno A diviziono Vakarų konferencijos pogrupio komandos jau prieš savaitę išsiaiškino kam atiteks bilietai į antrąjį etapą, kitame pogrupyje vyksta kur kas rimtesnės dvikovos. Šeštadienį Kelmėje kur susitiko Vaiguvos ir Narvydžių ekipos prireikė net pratęsimo, jog paaiškėtų, jog Vaiguva ir toliau išlieka tarp komandų kovojančių dėl patekimo tarp geriausiųjų A divizione. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Narvydžiai turėjo 2 taškų persvarą, tačiau pražangą išprovokavęs Mindaugas Krauza realizavo baudos metimus ir pasiuntė komandas į pratęsimą, kuriame jau aikštelės šeimininkai atrodė geriau ir tvirtai pirmaudami pergalės iš savo rankų neišleido ir laimėjo 90:88.

Narvydžių Kuršasta patyrė pralaimėjimą po pratęsimo
Nuotr. Krepšinio klubas Kuršasta

Kitose šio pogrupio rungtynėse sekmadienį Plungėje taip pat vyko atkakli ir permaininga kova, savo aikštelėje rungtyniavęs Šateikių Žalmedis-Baudėjas didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjo nuo varžovų, tačiau ketvirtajame kėlinyje spurtavo 8:0 įgijo persvarą ir ją išlaikydamas 84:80 sugebėjo įveikti Vydmantų Vydmantus.

Po šių rungtynių grupėje pirmauja Vydmantų ir Šateikių komandos turinčios po 3 pergales, po dvi pergales turi Narvydžiai ir Vaiguva. Paskutiniame ture žais Vaiguva su Šateikiais ir Narvydžiai su Vydmantais, visai realu, jog po pirmojo etapo grupėje visos komandos turės po 3 pergales ir tiek pat pralaimėjimų, tada galutinėms vietoms išaiškinti turbūt teks samdyti matematikos specialistą.

Laukiniai Vakarai ir B divizione

Jeigu rašėme apie nenuspėjamą Vakarų konferenciją A divizione tai panašūs reikalai vyksta ir B divizione. Čia trečiąją iš eilės pergalę pasiekė Kužių krepšininkai, kurie išvykoje 72:60 palaužė Viekšnius ir sustiprino savo šansus išlikti B divizione. Kitos pogrupio rungtynės Ventoje intrigos nežadėjo ir ten Venta 97:67 nugalėjo Žemaičių Kalvariją, vis dėlto kol kas rami dėl savo ateities yra tik pastaroji komanda, ji tikrai žais C divizione, likusios trys pogrupio komandos savo likimą išsiaiškins tik paskutiniame ture. Kol kas prasčiausioje situacijoje yra Viekšniai, kuriem žūtbūt reikės pergalės namuose prieš Ventą ir ją reikės pasiekti kuo didesniu įmanomu pranašumu, nes dabartinis tarpusavio balansas (-9) nieko gero nežada. Jeigu Kužiai laimi namuose prieš Žemaičių Kalvariją, tada Viekšniams reikės pergalės bent jau dešimties taškų persvara.

Šį sezoną namų aikštelėje Ventos krepšininkai dar nėra pralaimėję
Nuotr. Ventos Patriots

Pagėgiai tęsia pergalių seriją, pirmą kartą laimėjo ir Medvėgalis

Be pralaimėjimų pirmajį B diviziono etapą užbaigė Pagėgių miestelio komanda. Praėjusį sezoną trečiąją vietą B divizione iškovojusi šio miestelio ekipa šiemet toliau tęsia pergalingą žygį ir stengiasi vėl pasidabinti apdovanojimais. Pagėgiai Pajūryje 105:75 nepaliko jokių šansų vietos Jūrai. Abi komandos kovas toliau tęs B diviziono antrajame etape. Kitose šio pogrupio rungtynėse pirmąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė Laukuvos Medvėgalis namuose 81:74 sugebėjęs palaužti Rietavo Plungės lagūną, abi šios komandos pasidalino po pergalę, tačiau dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio trečiojoje pozicijoje liko rietaviškiai. Abiems komandoms čempionatas tęsis C divizione.