Praėjusį savaitgalį Mažų miestelių krepšinio lygos komandos tęsė savo sezoną ir sužaidė dar vienuolika rungtynių. Antrajam etapui artėjant prie pabaigos komandos ir toliau įnirtingai kovoja dėl vietų atkrintamosiose, tiesa, po šio turo atsirado ir tokių, kurios šansus pratęsti sezoną jau prarado.

Stabilūs Kruonio Žaibo ir Dembavos Rezus pasirodymai

A diviziono Rytų konferencijos lyderiai ir šio sezono vieni iš favoritų Kruonio Žaibo krepšininkai ir toliau nesulaukia pasipriešinimo. Kruoniškiai šeštadienį žaidė Molėtuose ir 116:63 nugalėjo viltis jau praradusią Skudutiškio ekipą. Kruonio Žaibas ir toliau išlieka vienintele komanda lygoje iki šiol nepatyrusia pralaimėjimo kartėlio.

Kai Kruonis nepralaimi nuo sezono pradžios, tai Dembava nepralaimi nuo 2018-ųjų pradžios ir antrajame etape skina vieną pergalę po kitos. Šeštadienį išvykoje Visagine dembaviškiai 102:69 susitvarkė su vietos krepšininkais ir taip užsitikrino pirmąją vietą B diviziono Rytų konferencijos D grupėje. Paskutinės antrojo etapo rungtynės namuose su Daugais Dembavos Rezus ekipai jau nebeturės jokios reikšmės ir jie yra pirmoji komanda jau dabar atsidūrusi atkrintamųjų varžybų tinklelyje.

Kad ir kaip Helanui sekasi išplėšti pratęsimus, tačiau pergalių BakūžėLT niekaip neatiduoda
Nuotr. Linas Šilkaitis

Papildomos Pagojukų ir Kudirkos Naumiesčio rungtynės

Pagojukų Helanas ir Kudirkos Naumiesčio BakūžėLT yra neabejotinai dvi tarpusavyje daugiausiai rungtyniavusios komandos, abi ekipos žaidė vienoje grupėje pirmajame etape ir dabar taip pat rungtyniauja antrajame, tačiau ne dėl šios priežasties mes jas taip vadiname. Abi ekipos tarpusavio rungtynėse beveik neapsieina be papildomų minučių. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse nugalėtojui išaiškinti prireikė vieno pratęsimo, antrosiose - net penkių, trečiosios, keista, tačiau baigėsi per 40 minučių, o ketvirtosiose vėl prireikė dar dviejų pratęsimų. Taigi iš viso abi ekipos tarpusavyje sužaidė net 8 pratęsimus, o tai yra... papildomos tarpusavio rungtynės. Paskutiniajame mače pergalę Raseiniuose 104:102 šventė Kudirkos Naumiesčio BakūžėLT ir taip įtvirtino savo pranašumą prieš varžovus, nes nugalėjo juos visus keturis kartus.

Pirma pergalė ir pirmasis pralaimėjimas antrajame etape

Toje pačioje Vakarų konferencijos D grupėje kaip ir aukščiau minėtos komandos įvyko dar vienos atkaklios rungtynės, tiesa pratęsimų čia nebuvo, tačiau čia užfiksuota pirmoji pogrupio lyderės Vaiguvos Knituvos nesėkmė. Namuose žaidę Viekšnių Viekšniai palaužė savo varžovus 93:86 ir taip iškovojo sau pirmąją pergalę antrajame čempionato etape. Šioje grupėje kol kas gana tvirtai pirmauja po tris pergales per keturis turus turinčios Kudirkos Naumiesčio ir Vaiguvos ekipos, tačiau nors ir nedaug, tačiau šansų vis dar turi abi atsiliekančios Pagojukų bei Viekšnių ekipos.

Pirma pergalė čempionate!

Jeigu Viekšniai iškovojo pirmąją pergalę antrajame etape, tai tuo tarpu Žemaičių Kalvarija gali džiaugtis dar labiau, nes jie pagaliau iškovojo pirmąją pergalę šiame sezone. Žemaičių Kalvarijos krepšininkai išvykoje po puikiai sužaistos antrosios rungtynių dalies 86:56 sutriuškino Laukuvos Medvėgalį ir išsaugojo savo šansus sezoną pratęsti atkrintamosiose. Trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius Plungės rajono komanda laimėjo net 51:15!

Nesudėtingas Juškonių penktadienis

Trečiąją pergalę ir revanšą už pralaimėjimą pirmajame rate pasiekė Juškonių KK Pauliukai, savo aikštelėje penktadienio vakare 74:56 susitvarkę su Kepalių Amicitia. Varžovams tai buvo jau antroji nesėkmė po naujųjų metų, tačiau pakovoti B diviziono ketvirtfinalyje šansai dar labai realūs, tad beliks juos išnaudoti.