Spalio 20-21 dienomis devyneriomis rungtynėmis A ir B divizionuose startavo XXI-asis Mažų miestelių krepšinio lygos čempionatas. Šiemet lygoje rungtyniaus 32 komandos, kurios suskirstytos į du divizionus po 16 ekipų kiekviename. Paskutiniu metu prie dalyvių gretų prisijungti norą buvo pareiškusi ir Želvos komanda, tačiau želviškiai nespėjo susitvarkyti organizacinių reikalų, tad tikimės juos išvysti lygos kovose kitą sezoną.

Nerijaus Varnelio debiutas vyr. trenerio poste pažymėtas istorine pergale
Nuotr. Giedrius Rusinas

Debiutą tarp stipriausių komandų Daugai paženklino pergale

Šį sezoną tarp šešiolikos geriausių lygos komandų debiutuojantys Daugų krepšininkai atidarymo rungtynes žaidė išvykoje su gerai pažįstama ir pernai B diviziono pusfinalyje įveikta Juškonių KK Pauliukų komanda. Būtent Pauliukų komanda pirmavo praktiškai iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos, tačiau atsilikinėję trenerio Nerijaus Varnelio auklėtiniai griebėsi pražangų taktikos, kuri pasiteisino ir rezultatą savo naudai persvėrė kada to labiau reikėjo - pačioje rungtynių pabaigoje. Daugiškiai rungtynes laimėjo 70:68 ir taip įsirašė istorinę pergalę MMKL.

Velžys - stipresnis Panevėžio rajono derbyje

Kaip visada atkaklus ir jau tradicinis Panevėžio rajono derbis vyko Velžyje, kur susitiko dvi kaimynės Velžio ir Trakiškio ekipos. Po dviejų kėlinių komandas skyrė vos du taškai, tačiau trečiajame ketvirtyje vos septynis krepšininkus rungtynėms registravę velžiškiai spurtavo ir žaisdami komandinį krepšinį varė į neviltį savo varžovus. Spurtas pribloškė Trakiškio Aukštaitijos Akmenų vyrus, kurie vienu metu atsilikinėjo net 21 taško skirtumu, vis dėlto treneriui Modestui Ruškiui pavyko pažadinti savo komandą ir atsilikimą pavyko sumažinti iki padoraus - 72:85. Panašu, jog antrojo rato dvikova tarp šių komandų intriguos dar labiau.

Deividas Barzinskas vienas iš keturių Baisogalos komandos senbuvių
Nuotr. Linas Šilkaitis

Atsinaujinusi Auridana pergalingai pradėjo čempionatą

Vos keturi krepšininkai iš praėjusio sezono liko Baisogalos Auridanos ekipos gretose, tačiau iš esmės naujai komandai tai nesutrukdė švęsti pergalės prieš varžovus iš Kėdainių rajono - Ažytėnų Ažytėnai-Laumetris. Atrodo, jog praėjusiais sezonais savo komandos draugų šešėlyje buvę Deividas Barzinskas ir Aurimas Urbonas tarsi iš naujo atgimė ir tiesiog maudė savo patyrusius varžovus, kartu pelnydami 31 tašką bei surinkdami 41 naudingumo balą. Trečiajame kėlinyje aikštelės šeimininkų persvara buvo pasiekusi triuškinamą 29 taškų pranašumą, tačiau ketvirtą kėlinyje Ažytėnų ekipai dar pavyko sušvelninti deficitą ir Baisogala pergalę šventė 85:68.

Visaginas čempionatą pradėjo labai nerezultatyviai, tačiau svarbiausia pergalingai
Nuotr. Danielius Kerbelis

B diviziono kontrastai Biržuose

Dvejomis rungtynėmis Biržuose startavo ir B diviziono Rytų A grupės komandos. Vienose rungtynėse Parovėjos Agaro ir Pandėlio krepšininkai žaidė atvirą krepšinį, dominavo puolimas, o stiprią sudėtį šiam sezonui surinkusi Parovėjos ekipa antrojoje rungtynių dalyje dominavo po krepšiu ir įveikė varžovus 105:66. Tuo tarpu kitos tos pačios grupės rungtynės išsiskyrė itin nerezultatyvia kova, čia abiems komandoms itin sunkiai sekėsi rinkti taškus ir pelnyti daugiau nei 10 taškų per kėlinį jau buvo itin rezultatyvu. Nerezultatyvi kova pasižymėjo atkaklumu, o galiausiai tiksliau rungtynių pabaigoje rungtyniavę svečiai iš Visagino įgijo tokiose rungtynėse didžiulę dešimties taškų persvarą, kurios Vabalninkui jau nepavyko panaikinti. Visaginas pergale išvykoje 43:39 pradėjo B diviziono kovas. Įdomumo dėlei galima pasakyti, kad Parovėjos ir Pandėlio krepšininkai panašų taškų skaičių jau buvo surinkę po dviejų kėlinių (50:38).

Labūnavos, Laukuvos, Pagėgių ir Rietavo ekipų pergalės

Pranciškus Ručinskas Kužių komandoje surinko net 40 naudingumo balų, tačiau puikus asmeninis pasirodymas nepadėjo komandai švęsti pergalės. Pirmoji dvikova Labūnavoje pralaimėta vietos komandai 82:95. Puikią gynybą čempionate starte pademonstravo Pagėgių krepšininkai, kurie išvykoje Pajūryje uždarė aikštelės šeimininkų Jūros komandos žaidėjus į gynybinius gniaužtus ir įveikė juos 70:50. Praėjusių metų C diviziono trečiosios vietos prizininkai Rietavo krepšininkai šį sezoną pradėjo pergalingai, jie įveikė po keletos metų į lygą sugrįžusius Stalgėnų Lobikono atstovus 80:73, o dar vienerios B diviziono rungtynės vyko Šilalėje kur Laukuvos Medvėgalis 80:75 palaužė svečius iš Raseinių rajono Pagojukų Helaną.