Dar trylika rungtynių Mažų miestelių krepšinio lygoje vyko praėjusį savaitgalį. Puikiai ir toliau rungtyniauja Velžio, Simno, Pagėgių, Visagino ir Kavarsko komandos, kurios šventė eilines pergales čempionate ir toliau išlieka nepatyrusios pralaimėjimo kartėlio, tuo tarpu sumažėjo komandų, kurios dar buvo nelaimėjusios šį sezoną, tačiau apie viską nuo pradžių.

Ažytėnų krepšininkai prasibrovė tarp 12 geriausių lygos ekipų
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Juškonių ir Trakiškio komandos sezoną pratęs B divizione

Nors Juškonių KK Pauliukams dar liko žaisti dvi rungtynes pirmajame A diviziono etape, jau yra aišku, jog sezonas kaip ir praėjusiais metais šiai komandai tęsis antrajame pagal pajėgumą lygos divizione. Šeštadienį Dauguose rungtyniavusi Juškonių komanda dar kartą 77:86 nusileido aikštelės šeimininkams ir įteikė jiems dovanėlę - patekimą tarp dvylikos geriausių lygos komandų.

Tuo tarpu netoli Panevėžio, Velžyje, Trakiškio Aukštaitijos Akmenų komanda žaidė savo svarbiausią mačą šiame sezone. Praėjusio sezono A diviziono trečiosios vietos laimėtojai savo aikštelėje 80:95 nepajėgė pasipriešinti Ažytėnų ekipai ir palaidojo šansus pratęsti sezoną A divizione. Tiek Juškonių, tiek Trakiškio komandos reabilituotis dar galės B divizione kur kausis su stipriausiomis šio diviziono komandomis.

Kavarsko krepšininkai kol kas neklumpa - visos pergalės iškovotos aiškia persvara, šeštadienį namuose Musninkus kavarskiečiai įveikė 103:61

Svarbi Kapčiamiesčio komandos pergalė namuose

Itin svarbią pergalę savo aikštelėje pavyko iškovoti Kapčiamiesčio krepšininkams, kurie 98:71 įveikė Kudirkos Naumiesčio miestelio atstovus. Tai jau antroji Kapčiamiesčio ekipos pergalė iš eilės, tačiau likusios dvi pirmojo etapo rungtynės šios Lazdijų miestelio komandos laukia išvykose - Alytuje ir Viečiūnuose, vis dėlto tarpusavio rungtynių pranašumą prieš tiesioginius savo varžovus iš Kudirkos Naumiesčio, kapčiamiestiškiai jau turi, tad jiems užtenka ir palankių rezultatų iš kitų grupės rungtynių.

Kitose to paties pogrupio rungtynėse Viečiūnuose, aikštelės šeimininkai 68:93 nepasipriešino naudingiausio lygos krepšininko Alberto Jakubausko vedamai Simno Simnas-Randers ekipai, kurie iškovojo jau ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų.

Penktas kartas nemelavo ir šventė pagaliau Pajūryje

Pajūrio Jūros krepšininkai čempionato starte patyrė keturis pralaimėjimus iš eilės, tačiau nenuleido rankų ir galiausiai iš penktojo bandymo pajūriškiams pavyko iškovoti pergalę. Šeštadienį savo aikštelėje rungtyniavusi Pajurio komanda 98:85 palaužė Stalgėnų Lobikoną ir pagaliau iškovojo pirmąją pergalę čempionate. Vis dėlto jau yra aišku, kad nepriklausomai nuo to kaip šioms abiems komandoms pasibaigs paskutinis turas, abi jos kovas pratęs C divizione. Tiesa, tik primename, jog į C divizioną komnados nešasi visus savo surinktus taškus, taigi kiekviena pergalė ar pralaimėjimas pirmajame etape gali būti itin svarbus siekiant vietos atkrintamosiose.

Mindaugas Gasperavičius pelnė lemiamą tašką ir padėjo Visaginui švęsti penktąją pergalę iš eilės

Lygos nelaimėliai - antrą pratęsimą iš eilės pralaimintys pandėliečiai

Pandėlio komanda pastaraisiais sezonais niekada nebūdavo ta, kuri skintų pergalę po pergalės, tačiau šiemet šiai komandai galima prikabinti nelaimėlių vardą. Praėjusiame ture visas rungtynes pirmavę pandėliečiai ketvirtajame kėlinyje leido varžovams iš Parovėjos išlyginti rezultatą, bei pralaimėjo pratęsime. Šįkart vėl panašiu scenarijumi baigėsi dar viena jau penktoji Pandėlio kova Mažų miestelių krepšinio lygoje. Su pogrupio lyderiais iš Visagino rungtyniavę pandėliečiai rungtynes pradėjo puikiai ir pirmavo, tačiau svečiai perėmė iniciatyvą ir komandos per keturis kėlinius nugalėtojo neišsiaiškino. Pratęsime rezultatas vėl buvo lygus, tačiau likus žaisti 1 sekundę pražangą išprovokavo Visagino komandos lyderis Mindaugas Gasperavičius, kuris realizavo vieną baudos metimą iš dviejų ir vėl paliko Pandėlį be pergalės 76:77 po antrą kartą iš eilės žaisto pratęsimo.