2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Mažų miestelių krepšinio lygos čempionate praėjusį savaitgalį įvyko dar dvylika susitikimų, o savo kovas užbaigė B ir C divizionuose dalyvaujančios komandos. Prie pabaigos ir A diviziono bei Veteranų 35+ čempionato varžybos - A divizione liko sužaisti dvi rungtynes, veteranuose - vienerias.

Labūnavos krepšininkai praėjusiame sezone laimėjo C diviziono kovas
Nuotr. Arvydas Šimulis

Labūnava išvykoje palaužė Rietavo vyrus

Atkakli kova vyko B diviziono Vakarų D grupės rungtynėse Rietave, kur dėl pergalės kovojo Rietavo Plungės lagūna ir Labūnavos Labūnava. Abi ekipos praėjusį sezoną rungtyniavo C diviziono finalo ketverte, o šiemet žengė žingsnelį aukštyn ir jau varžėsi dėl patekimo tarp B diviziono geriausiųjų. Rietavo atstovai nuo pirmųjų minučių šovė į priekį ir bandė laikytis, tačiau kuo toliau tuo tai sekėsi padaryti sunkiai ir galiausiai pergalę 76:72, bei kartu pirmąją vietą grupėje ir bilietą į ketvirtfinalį iškovojo Labūnavos ekipa. Labūnava B diviziono ketvirtfinalyje kausis su čempionato debiutantais iš Širvintų rajono - Musninkų Spinduliu.

Visos B diviziono ketvirtfinalių poros

Vaiguvos Knituva - Parovėjos Agaras
Juškonių KK Pauliukai - Trakiškio Aukštaitijos Akmenys
Kavarsko Kavarskas - Laukuvos Medvėgalis
Labūnavos Labūnava - Musninkų Spindulys

Paketuriai dominavo C diviziono antrajame etape

Šiemet MMKL debiutuojanti Paketurių Devold ekipa antrajame C diviziono etape sužaidė kaip iš natų. Nors itin triuškinamų pergalių komandai nepavyko pasiekti, tačiau laimėtos ketverios rungtynės iš tiek pat žaistų leido ekipai užsitikrinti pirmąją vietą grupėje ir gauti tiesioginį kelialapį į C diviziono pusfinalį. Paskutinėse grupės rungtynėse namuose Devold 66:61 susitvarkė su Vabalninko krepšininkais, kuriems periodas po naujųjų metų buvo itin nesėkmingas. Vabalninkas patyrė keturis pralaimėjimus iš eilės ir tik dėka pirmajame etape iškovotų pergalių komanda pateko į tolimesnį etapą. Vabalninkiečiai dviejų rungtynių serijoje žais su Šilalės rajono Pajūrio miestelio krepšininkais, o šios poros nugalėtojai pusfinalyje susitiks būtent su Paketuriais.

Visos C diviziono ketvirtinalių poros

Pajūrio Jūra - Vabalninko Vabalninkas
Paįstrio Kvieta - Kužių Kužiai

Otas Majeras rungtyniavo 50 minučių ir pasižymėjo įspūdingu trigubu dubliu
Nuotr. SC Patriots

Kova dėl antrosios vietos - su dviem pratęsimais

Įspūdingo atkaklumo ir rezultatyvumo rungtynės šeštadienį buvo užfiksuotos Veteranų 35+ čempionate, kur Žiežmariuose dėl antrosios vietos po reguliaraus sezono kovėsi vietos KK Žiežmariai ir svečiai Smilgių Veteranai. Nors didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo aikštelės šeimininkai, svečiai visuomet alsavo jiems į nugaras ir niekada neleido pabėgti labai toli. Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje vyko tikra drama, likus žaisti 2:30 aikštelės šeimininkai pirmavo 88:85 ir toliau komandos keitėsi nesėkmingomis atakomis, kol galiausiai Marius Šiūšis sušvelnino rezultatą iki minimumo, o likus minutei taikliu baudos metimu jį išlygino Darius Kirdeikis. Likusią minutę komandos vėl keitėsi nerezultatyviomis atakomis ir galiausiai teko žaisti pirmąjį pratęsimą. Pratęsime komandų puolimas atsigavo ir taškus jau sekėsi pelnyti kur kas lengviau, galiausiai likus žaisti 10 sekundžių trimis taškais priekyje buvo smilgiškiai, tačiau pripažintas snaiperis Darius Gervickas smeigė taiklų tritaškį ir pasiuntė komandas į antrąjį pratęsimą. Antrajame pratęsime žiežmariškiams nesisekė sulaikyti siautėjusio Artūro Minevičiaus, kuris pelnė 9 taškus vien per paskutiniąsias 5 minutes ir atvedė savo komandą į pergalę 117:108 ir tuo pačiu į antrąją vietą po pirmojo Veteranų čempionato etapo.

Šios rungtynės neapsiėjo ir be įspūdingų asmeninių statistinių pasirodymų. Žiežmarių komandos snaiperis Darius Gervickas pataikė 16 tritaškių iš 35 ir iš viso pelnė net 55 taškus, tuo tarpu be keitimų 50 minučių žaidęs Smilgių atstovas Otas Majeras surinko galingą trigubą dublį - pelnė 26 taškus, atkovojo 17 kamuolių ir atliko 16 rezultatyvių perdavimų.

Akmenės rajono Patriots vėl teko griebtis už galvų - vėl pralaimėta minimalia persvara
Nuotr. Nojus Bronušas

Akmenės rajono patriotai dar kartą skaudžiai krito namuose

Dar vieną skaudžią nesėkmę namų salėje patyrė Akmenės rajono Patriots ekipa, kuri paskutinėmis rungtynių akimirkomis 75:76 nusileido svečiams iš Ukmergės rajono Lėno-Taujėnų Partizanams. Partizanų pergalę lėmė taiklus Vaidoto Stankevičiaus dvitaškis likus žaisti apie 8 sekundes. Veteranų čempionate likus žaisti vienerias rungtynes aiškios tik pirmosios 4 komandos, likusios 4 išsidėlios tik po paskutiniųjų rungtynių.