Praėjusį savaitgalį lygoje įvyko dar 11 susitikimų, kuriuose netrūko dramos. Iki paskutinių sekundžių vyko rungtynės Akmenėje ir Kelmėje, o Pajūrio Jūra pasiekė įspūdingą revanšą po pralaimėjimo 21 tašku išvykoje.

Nerijaus Varnelio auklėtiniams pavyko išlaikyti tvirtos persvaros rungtynių pabaigoje
Nuotr. Nojus Bronušas

Eriko Liubino tritaškis metimas išgelbėjo Akmenės sezoną

A diviziono ketvirtfinalis tarp Akmenės ir Simno komandų kol kas tapo vieninteliu ketvirtfinaliu, kuriame serija prasitęs iki trečiųjų lemiamų rungtynių. Likus žaisti 1 minutę Akmenės komandos atsilikimas siekė 7 taškus ir svečiai iš Alytaus rajono gana tvirtai kontroliavo rungtynių eigą, vis dėlto žemaičiai nenuleido rankų. Evaldas Radionovas pataikė tritaškį, vėliau dar pridėjo vieną baudos metimą, o Erikas Liubinas smeigė net du tritaškius iš kurių vienas buvo lemiamas, likus žaisti 1 sekundę persvėręs rezultatą Akmenės komandos naudai. Tokia pabaiga akmeniškiai pasiuntė varžovus į nokdauną ir nugalėję 79:78 pratęsė seriją dar vienoms rungtynėms, kurios vėl vyks Alytuje.

Daugų sirgaliai griausmingai uždarė komandos sezoną

Vieną aistringiausių sirgalių armijų lygoje turintys Daugų klubo atstovai savo sezoną šiemet baigė neperžengdami lemiamo ketvirtfinalio barjero. Daugiškiai savo aikštelėje 68:75 buvo priversti pripažinti Narvydžių Kuršastos pranašumą ir pralaimėję seriją 0:2 krito iš tolimesnių kovų. Tuo tarpu Narvydžių Kuršasta po metų pertraukos vėl grįžo tarp stipriausių keturių lygos komandų ir toliau sieks pirmojo medalių komplekto. Nepaisant pralaimėjimo Daugų komandos sirgaliai išliko ištikimi, jie dėkojo komandai už puikų sezoną ir paleidę dūmų uždangą po rungtynių nepaliko abejingų tokiu įspūdingu ir MMKL neregėtu palaikymu.

Daugų sirgaliai buvo patenkinti sėkmingu komandos debiutu A divizione
Nuotr. Giedrius Rusinas

Kituose A diviziono ketvirtfinaliuose intrigos nebuvo. Kruonio Žaibas Mažeikiuose 75:48 susitvarkė su Sedos Sedula ir seriją laimėjo sausai 2:0, taip pat sausa serija užfiksuota ir Velžio bei Švenčionėlių komandų akistatoje, antrosiose rungtynėse Švenčionėliuose, svečiai iš Velžio šventė pergalę 93:79 ir po ilgos pertraukos pateko į tarp keturių geriausių čempionato komandų.

Rungtynėse tarp Kavarsko ir Laukuvos komandų neapsieita be kraujo
Nuotr. Paulius Žukauskas

Kavarskas apdaužytas, tačiau pirmą kartą B diviziono finaliniame ketverte

Atkakli kova dėl vietos B diviziono pusfinalyje vyko Anykščiuose, kur Kavarsko krepšininkai priėmė svečius iš Laukuvos, kurie po pirmojo susitikimo Šilalėje turėjo minimalią persvarą. Kavarsko komandos žaidėjui Dariui Kadžioniui po kontakto buvo prakirsta galva, tačiau tai nesutrukdė šiam žaidėjui rungtynėse pelnyti 9 taškus ir atkovoti net 12 kamuolių ir padėti komandai atsilaikyti prieš Laukuvos Medvėgalį. Kavarskiečiai nugalėjo 86:74, atsirevanšavo varžovams ir po keletos metų atkaklaus darbo pateko į pusfinalį, kur pratęs kovą dėl medalių.

Kavarskas pusfinalyje susitiks su Labūnavos krepšininkais, kurie ir antrosiose serijos rungtynėse įveikė Musninkų Spindulį 80:60 ir pratęsė savo žygį link medalių antrus metus iš eilės.

Vaiguva palaužė svečių iš Biržų rajono pasipriešinimą

Dar vienas kovingas ketvirtfinalis vyko Kelmėje, kur vietos Vaiguvos Knituva bandė panaikinti iš Biržų atsivežtą 8 taškų deficitą. Tą padaryti buvo ne taip lengva, svečiai visomis išgalėmis priešinosi ir rungtynių ir tuo pačiu serijos nugalėtojų likimas sprendėsi tik pačioje pabaigoje. Ketvirtąjį kėlinį 23:9 laimėję vaiguviškiai galiausiai įgijo 12 taškų persvarą, kurios galutinai sumažinti iki reikiamos Parovėjos Agarui nebepavyko. Vaiguva laimėjo 72:60 ir antrus metus iš eilės rungtyniaus B diviziono pusfinalyje, kur šiemet jų varžovu bus gerai pažįstami Juškonių KK Pauliukai.

Pajūris revanšavosi, Paįstrys ketvirtfinalį uždarė simboline pergale

Įtikinamą revanšą po pralaimėjimo 21 tašku pavyko pasiekti namuose rungtyniavusiai Pajūrio Jūros komandai. Pajūriškiai 104:61 palaužė Vabalninką ir tvirtai pateko į C diviziono pusfinalį, kuriame susitiks su Paketurių Devold krepšininkais. Kitame C diviziono pusfinalyje Paįstryje, vietos komanda 98:97 iškovojo pergalę prieš Kužius, tačiau Paįstrio komanda buvo gan rami jau po pirmajame susitikime išvykoje susikrautos persvaros. Paįstrys pusfinalio serijoje išbandys jėgas su Pagojukų Helanu.