2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Nuobaudų nėra.

Šiemet pirmuosius Mažų miestelių krepšinio lygos čempionus turime kaip niekada anksti. Pirmąjį balandžio mėnesio sekmadienį Kupiškyje vyko C diviziono finalinis ketvertas, kuriame varžėsi keturios geriausios šio diviziono ekipos ir paaiškėjo pirmieji sezono prizininkai.

Aivaras Bartašius puikiai vadovavo komandos puolimui ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus
Nuotr. Linas Šilkaitis

Kovoje dėl trečiosios vietos Pajūrio komandos triumfas

Rungtynėse dėl trečiosios vietos susitiko Pajūrio Jūros (Šilalės raj.) ir Paįstrio Kvietos (Panevėžio raj.) ekipos. Komandos žaidė atvirą krepšinį ir rėmėsi daugiausia puolimu, jau per du kėlinius komandos buvo surinkę beveik po pusšimtį taškų. Natūralu, kad kiek vėliau puolimas pradėjo strigti, o zoninę gynybą perstatę pajūriškiai privertė savo varžovus klysti, perėmė iniciatyvą ir galų gale išsiveržę į priekį nugalėjo 88:80. Pajūrio Jūra po ilgos pertraukos pelnė lygos medalius, o debiutinį sezoną lygoje žaidusi Paįstrio Kvieta šįkart liko ketvirtoje vietoje.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė 29 taškus pelnęs ir 36 naudingumo balus surinkęs Mindaugas Katinas, Paįstrio komandos gretose po 22 taškus pelnė Jokūbas Valiukas ir Mantas Rutkauskas.

Paketurių Devold krepšininkai užstrigo antroje finalinio mačo dalyje

Įspūdingai į rungtynes grįžę Pagojukai pasidabino C diviziono aukso medaliais

Permainingai ir atkakliai vyko ir C diviziono finalas, kuriame varžėsi Paketurių Devold (Kupiškio raj.) ir Pagojukų Helano (Raseinių raj.) krepšininkai. Rungtynes daug geriau pradėjo aikštelės šeimininkai kupiškėnai, kurie jau po pirmųjų dviejų kėlinių pirmavo 15-os taškų persvara. Kai atrodė, jog finale intrigos galime ir nesulaukti Pagojukai prabudo, Gintaro Račkausko vedami Helano krepšininkai trečiąjį kėlinį sužaidė kaip iš natų, jie netik panaikino turėtą deficitą, tačiau per 10 žaidimo minučių išsiveržė į priekį 4 taškeliais. Lemiamas ketvirtis vyko atkakliai, Paketurių komanda iš visų jėgų stengėsi sugrįžti į rungtynes, tačiau pergalės kvapą pajutę Pagojukai rungtynių nepaleido, sužaidė protingai, atsilaikė ir iškovojo C diviziono aukso vertą pergalę - 91:80.

Pirmą kartą lygos medalius iškovojusių Helano krepšininkų gretose rezultatyviausiai žaidė 31 tašką pelnęs Gintaras Račkauskas, Devold ekipoje 23 taškus surinko Paulius Jasukaitis.

Ketvirtą sezoną lygoje rungtyniaujantys Pagojukų Helano krepšininkai pirmą kartą iškovojo lygos medalius

Simboliniame penketuke du čempionų komandos atstovai

Po rungtynių tradiciškai buvo apdovanotas ir geriausių šio finalinio ketverto žaidėjų penketukas, kuriame net du čempionų komandos krepšininkai. Prie jau minėto pergalės kalvio Gintaro Račkausko prisijungė Gabrielius Kreimeris, taip pat apdovanotas Paulius Jasukaitis iš Devold, Mindaugas Katinas iš Pajūrio, bei visą sezoną puikiai rungtyniavęs Jokūbas Valiukas iš Paįstrio ekipos.

Komandos prizininkės buvo apdovanotos UAB Sporto kalvė gamintais medaliais, taurėmis, čempionams atiteko ir specialus čempionų skydas. Už pagalbą organizuojant finalinio ketverto varžybas Kupiškyje dėkojame priėmusiai komandai Paketurių Devold, taip pat UAB Devold, Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos krepšinio komandos palaikymo šokėjoms. Už įsteigtus prizus konkursams atskirą ačiū tariame ir Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centrui.

Artimiausi finalai vyks balandžio 13 dieną, dieną Velžyje paaiškės stipriausios Veteranų čempionato komandos, o tos pačios dienos vakare Jonavoje išsiaiškinsime ir B diviziono nugalėtojus.