Didįjį šeštadienį prieš pat šventas Velykas Prienuose baigėsi Lietuvos Mažų miestelių krepšinio lygos čempionatas. Puikioje Prienų KKSC arenoje susitiko keturios stipriausios šio sezono lygos ekipos: Velžio BC Velžys (Panevėžio raj.), Narvydžių Kuršasta (Skuodo raj.), Kruonio Žaibas (Kaišiadorių raj.) ir Simno Simnas-Randers (Alytaus raj.).

Velžio krepšininkai po penkerių metų pertraukos grįžo ant apdovanojimų pakylos

Permainingoje mažojo finalo dvikovoje sėkmė lydėjo Velžio krepšininkus

Mažajame lygos finale dėl trečiosios vietos susitiko dvi komandos iš Vakarų konferencijos - Velžys ir Narvydžiai. Per tris pastaruosius sezonus antrą kartą lygos mažajame finale rungtyniaujantys Narvydžių Kuršastos krepšininkai rungtynes pradėjo be jokio jaudulio, žaidė sau įprastą krepšinį ir jau po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 18:12. Vis dėlto Justo Četkausko vedami Panevėžio rajono atstovai greitai panaikino pranašumą ir įsiveržė į priekį, likusi rungtynių dalis iki pertraukos vyko lygiai ir komandos ilsėtis išėjo švieslentei rodant 33:32. Antroje rungtynių dalyje Kuršastos krepšininkų žaidimas pradėjo strigti, o traumą patyrus pagrindiniam vidurio puolėjui Valentui Mickui, atsirado problemų ir po krepšiu. Tuo pasinaudoję Velžio krepšininkai įgijo persvarą ir galiausiai ją išlaikę nugalėjo - 82:69. Velžio krepšinio klubas po penkerių metų pertraukos pasidabino MMKL apdovanojimais.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidė 25 taškus pelnęs Marius Grabskis, 14 taškų bei po 7 perdavimus ir atkovotus kamuolius pridėjo Justas Četkauskas. Žemaičių gretose 22 taškus surinko Paulius Mitkus.

Galingai po krepšiais rungtyniavęs Vadimas Volodko tapo neišsprendžiama mįsle varžovams
Nuotr. Linas Šilkaitis

Kruonio Žaibas įspūdingai pratęsė pergalių seriją ir apgynė čempionų vardus

Didžiojo MMKL finalo rungtynės kaip ir dera finalui prasidėjo atkakliai, komandos kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro ir nors ūgiu Simno krepšininkai ženkliai nusileido varžovams, rungtynėse to nesijautė. Po pirmųjų dešimties minučių Kruonio krepšininkai priekyje buvo 9 taškais, tačiau vėliau Simno atstovai greitomis atakomis sumažino skirtumą ir rungtynės iki trečiojo kėlinio vyko taškas į taškas. Trečiojo kėlinio pabaigoje išryškėjo šio sezono favoritų Kruonio Žaibo pranašumas, jie vedami Elvino Kalugino ir Vadimo Volodko viena po kitos rengė rezultatyvias atakas ir varžovus baudė už kiekvieną gynyboje padarytą klaidą. Po trijų kėlinių Žaibo komanda priekyje buvo 12 taškų, o paskutiniame ketvirtyje savo puolimo nestabdė ir toliau didino persvarą taip priversdami varžovus kapituliuoti. Simno Simnas-Randers iš visų jėgų stengėsi mažinti varžovų pranašumą, ieškojo įvairių puolimo bei gynybos variantų, tačiau galiausiai buvo priversti pripažinti varžovų komandos pranašumą - 81:110. Žaibo krepšininkai antrą sezoną iš eilės tapo MMKL čempionais ir pasidabino sidabro žiedais.

Čempionus į priekį vedė 23 taškus pelnęs Elvinas Kaluginas, 22 taškus pridėjo Vadim Volodko, Simno ekipoje 21 tašką surinko Robertas Ališkevičius.

Kruonio Žaibo krepšininkai lygoje dominuoja antrąjį sezoną paeiliui

Nominuoti geriausi žaidėjai ir treneris

Du krepšininkus bei trenerį simboliniame lygos penketuke po šio sezono turi čempionai - Evaldas Rastenis ir Vadimas Volodko buvo nominuoti į žaidėjų penketuką, o Arvydas Vansevičius tapo geriausiu lygos treneriu. Be šių žaidėjų į simbolinį penketuką pateko Albertas Jakubauskas (Simnas), Justas Četkauskas (Velžys) ir Paulius Mitkus (Narvydžiai).

Būtent balandžio 20 dieną oficialiai baigėsi XXI-asis MMKL lygos sezonas, o šiame sezone laureatėmis tapo net 12 įvairaus pajėgumo ekipų.