2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Gegužės 25 dieną Rokiškyje startavo Lietuvos 3x3 krepšinio čempionatas, Rokiškio rajono savivaldybės aikštėje vyko pirmasis šio sezono etapas iš viso sutraukęs 39 komandas. Komandos varžėsi šešiose amžiaus ir pajėgumo grupėse, pradedant nuo jauniausių U11 ir baigiant stipriausiomis Elito komandomis. Į pirmąjį etapą be vietinių krepšininkų susirinko ir komandos iš Kupiškio, Molėtų, Utenos, Vilniaus, Alytaus rajono, Panevėžio, Ignalinos rajono, Biržų ir kt.

Vilniaus komandų finale nugalėjo patyrusi IBG.LT ekipa
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

IBG.LT išnaudojo savo patirtį ir nugalėjo Elito grupėje

Sėkmingai sezoną pradėjo IBG.LT (Vilnius) krepšininkai, kurie vedami Vytauto Šarakausko iškovojo visas penkias pergales ir tapo pirmojo etapo čempionais. Turnyro startas vilniečiams nebuvo labai lengvas, jie po itin atkaklios kovos 12:10 palaužė Užpalius (Utenos r.), tačiau vėliau IBG.LT įsibėgėjo ir finale 11:9 įveikę kitą Vilniaus komandą Auch nugalėjo pirmajame etape.

Naudingiausiu ir rezultatyviausiu pirmojo etapo krepšininku tapo Vytautas Šarakauskas, kuris iš viso pelnė 25 taškus ir tempė savo komandą į priekį tiek gynyboje tiek puolime. Krepšininkui atiteko ir specialus Rokiškio mero Ramūno Godeliausko įsteigtas prizas. Be V.Šarakausko čempionams atstovavo Domantas Bimba, Deividas Kumelis ir Mantas Šerkšnas.

Antrąją vietą Elito grupėje užėmė Auch (Vilnius), treti liko Adorma-roletai Jums (Panevėžys). Staigmeną ketvirtfinalyje pateikusi ir stiprią Pašušvio (Kėdainių r.) komandą palaužusi Pandėlio SK (Rokiškio r.) ekipa turnyre liko ketvirtoje pozicijoje.

Pirmąsias tris vietas užėmusios komandos gavo kvietimus į birželio 1 dieną Vilniuje vyksiantį atrankinį turnyrą į Raudondvaris Challenger.

Čempionate varžėsi ir 12 Mėgėjų grupės komandų

Mėgėjų grupėje taip pat nugalėjo vilniečiai

Iš Vilniaus atvykusi A-Komanda tapo stipriausia pirmojo etapo Mėgėjų grupės komanda. Mėgėjų grupėje komandose negali būti žaidėjų praėjusį sezoną žaidusių NKL ar aukštesnėje lygoje. A-Komanda, kuriai atstovavo Deimantas Pavlovskis, Gediminas Povilauskas ir Marius Bausys finale 11:4 susitvarkė su kupiškėnais Devold. Trečioji vieta Mėgėjų grupėje atiteko Rokiškio komandai pavadinimu Netikėtai susirinkę.

Azartiškos kovos virė ir jaunimo grupėse

Be vyrų Elito ir Mėgėjų grupių, pirmajame etape vyko net keturių amžiaus grupių jaunimo kovos. Pačių mažiausių U11 grupėje puikiai pasirodė rokiškėnai - Henvida Balti atstovaujami Martyno Karaliūno, Nojaus Jansons ir Igno Juodelės finale 6:2 įveikė Henvida Raudonus ir tapo grupės čempionais, treti liko Dūkšto jaunieji krepšininkai iš Ignalinos rajono.

U13 amžiaus grupėje varžėsi 4 komandos, o geriausiai sekėsi Utenos jaunuoliams, kurie finale 7:5 palaužė Vilniaus Kiauras nuo lentos ekipą. Treti liko Rokiškio Žalgiris. Utenos komandai atstovavo Titas Didžgalvis, Dovydas Černiauskas ir Dominykas Keina.

Dviem metais vyresnių U15 grupėje triumfavo biržiečiai Agurkuoti marinėliai (Nojus Petraitis, Tilius Pelanis ir Ervinas Vasylis). Antroje vietoje taip pat liko Biržus atstovavusi komanda Biržų griaustinis, treti rokiškėnai Žalgiris-3.

U17 amžiaus grupėje dominavo Vilniaus Silkėnai atstovaujami Domanto Malkausko, Edvin Volodkovič ir Tito Vaitekūno. Silkėnai nepatyrė nei vieno pralaimėjimo, o finale 7:3 susitvarkė su Panevėžio Stumbru. Treti U17 tarpe liko A1 iš Utenos.

U11 grupėje geriausiai pasirodė vietiniai krepšininkai

Kiekvienos grupės prizininkai buvo apdovanoti medaliais, o naudingiausi grupių žaidėjai gavo atminimo prizus. Konkursuose rengtuose per pertraukėles tarp rungtynių visi dalyviai galėjo laimėti tiek 3x3 čempionato marškinėlius, tiek Rokiškio kultūros sostinės atributikos.

Visos pirmajame etape dalyvavusios komandos į savo sąskaitas įsirašė ir turnyrinius Lietuvos čempionato taškus, pagal kuriuos pasibaigus čempionatui bus išaiškintos stipriausios Lietuvos komandos. Komandas kviečiame aktyviai dalyvauti ir kituose turnyruose, o artimiausias jau birželio 2 dieną Skuodo mieste.

Už paramą pravedant pirmąjį etapą Rokiškyje organizatoriai dėkoja Rokiškio rajono savivaldybei, KB Miško draugas, UAB Donėjus, UAB Sporto kalvė, UAB Brevitra, Rokiškio KKSC, UAB Henvida, dizaineriui MarcoLab.