2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Nuobaudų nėra.

Antrasis Lietuvos 3x3 čempionato etapas vyko Žemaitijos mieste Skuode. Čia į Bartuvos progimnazijos aikštyną nuo ankstaus ryto rinkos įvairaus amžiaus krepšinio mėgėjai. Rinkosi taip, kad Skuodo etapas komandų skaičiumi tikrai bus vienas gausiausių, iš viso dalyvavo 49 komandos.

Specialiame Tėvo dienos turnyre susitiko įvairių kartų atstovai
Nuotr. Arvidas Šimulis

Itin daug populiarumo sulaukė specialus Tėvo dienai skirtas turnyras, kuriame buvo rungtyniaujama du prieš du, o žaidė tėtis su savo vaikais, šioje grupėje dalyvauti panoro įvairių kartų atstovai, buvo ir sūnų, kurie jau patys turi savo vaikų, o buvo ir vos šešerių metų sulaukusių atžalų. Galiausiai iš 12 dalyvavusių komandų geriausiai sekėsi Knopkių komandai iš Plungės (Žilvinas Rusys, Rolandas Rusys ir Justas Rusys), antri liko Rubinai iš Skuodo, treti - mažeikiškiai Radavičiai.

Šarūno Reinarto vedama Pašušvio komanda laimėjo Skuodo etapą

Negausiame Elite Pašušvio komandos triumfas

Pirmajame čempionato etape ketvirtfinalyje kritusi Pašušvio komanda, šįkart atvyko rimtai nusiteikusi ir nuo pat pirmųjų rungtynių dominavo aikštelėje. Pogrupyje nepatyrę nė vieno pralaimėjimo, jie pateko tiesiogiai pateko į pusfinalį ir ten susitvarkė su vietiniais Boso kubilu, o daugiau problemų kilo tik finale, kur Pašušviui iki pat rungtynių pabaigos į atlapus kibo Mažeikių Žemaitijos termoputa. Vis dėlto Kėdainių krašto atstovai atsilaikė, šventė pergalę 16:14 ir nugalėdami antrajame etape šoktelėjo į turnyrinės lentelės viršūnę. Pašušvio komandos garbę Skuode gynė Šarūnas Reinartas, Darius Mackus, Dominykas Mikalajūnas ir Matas Zutkis. Treti liko Boso Kubilas iš Skuodo, ilgiausią atstumą net 300 km iki Skuodo sukorę Pandėlio sporto klubo krepšininkai vėl liko su mediniais medaliais.

Sėkmingai Mėgėjų grupėje pasirodė Skuodo Senamiests sporto klubo krepšininkai

Aikštelės šeimininkai sėkmingai pasirodė Mėgėjų grupėje

Skuodo krepšinio klubo Senamiests krepšininkai Martynas Rimkus, Vytautas Daukantas, Šarūnas Vaitelavičius ir Robertas Kasparas pasidabino Mėgėjų grupės pirmosios vietos medaliais. Pirmosiose rungtynėse Pitbuliams nusileidę skuodiškiai, vėliau iš savo kelio pašalino visus varžovus ir galiausiai finale vėl susitiko su Pitbuliais ir revanšavosi jiems, taip tapdami grupės čempionais. Iš Gargždų atvykę Pitbuliai tapo vicečempionais, o dar vieni skuodiškiai Cionga nugalėjo mažajame finale.

Like GES merginos varžėsi su vaikinais ir užėmė trečiąją vietą

Jaunimas varžėsi trijose amžiaus kategorijose

Pačių mažiausių U11 grupėje tarpusavyje rungtyniavo dvi Skuodo komandos, o dvi pergales iškovoję Skuodo Celtics (Artūras Kniukšta, Armandas Mucevičius ir Eirinas Paulauskas) tapo savo grupės čempionais, antroje vietoje palikę Senamiests Mažuosius. Vyresniųjų U15 grupėje žaidė keturios komandos, o finale susitiko Klaipėdos Kaštonai ir Skuodo Senamiests Junior, pergalę po atkaklios kovos iškovoję Kaštonai tapo geriausiais U15 grupėje. Kaštonų garbę gynė Alanas Zaueras, Edgaras Pilybas, Arnas Pilipavičius ir Mantvydas Gedrimas. Trečioje vieta šioje grupėje atiteko Plungės merginoms Like Ges. Pačių vyriausių U17 grupė sulaukė net 11 komandų ir čia nuo pat pradžių virė itin atkaklios kovos. Galiausiai įveikę varginantį varžybų maratoną čempionais tapo iš Mažeikių atvykę Free Agents (Gvidas Liutkus, Rokas Eglinskis, Jokūbas Rubinas ir Paulius Skiudulas), antroje vietoje liko Telšių Žemaitukai, treti - Plungės Svirplėniukai.

U17 grupėje norint nugalėti teko įveikti net 10 varžovų

Kiekvienoje grupėje buvo apdovanoti ir geriausi krepšininkai, Elito grupėje geriausio prizą gavo Šarūnas Reinartas, Mėgėjuose - Martynas Rimkus, U17 - Jokūbas Rubinas, U15 - Edgaras Pilybas, U11 - Artūras Kniukšta, o Tėvo dienos turnyre geriausiu tapo Žilvinas Rusys. Jiems buvo įteiktos firminės Sporto kalvė statulėlės ir Neptūno krepšinio komandos prizai.

Šiuo metu čempionato Elito grupėje pirmauja 150 taškų surinkęs Pašušvys (Kėdainiai), antri Pandėlio SK (Rokiškio r.) su 120 taškų, toliau rikiuojasi Vilniaus IBG.LT (100), po 80 taškų surinkusios Auch (Vilnius) ir Žemaitijos termoputa (Mažeikiai) užima atitinkamai 4 ir 5 vietas. Pilną turnyrinę lentelę galite peržiūrėti čia.

Už pagalbą pravedant antrąjį Lietuvos čempionato etapą Skuode dėkojame Skuodo rajono savivaldybei, bei jos merui Petrui Pušinskui, Ambasadoriui Vygaudui Ušackus, Skuodo rajono kūno kultūros ir sporto centrui bei Linui Mitkui.

Artimiausias trečiasis Lietuvos 3x3 čempionato etapas vyks Užpalių miestelyje Utenos rajone birželio 16 dieną, kviečiame dalyvauti. Komandą registruoti galite jau dabar bit.ly/uzpaliai3x3