2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Birželio 30 dieną Lietuvos 3x3 čempionatas vyko į Rietavą, pirmą kartą šiame Žemaitijos mieste buvo surengtas Lietuvos čempionato etapas, kuriame dalyvavo 41 komanda nuo pat jauniausiųjų - U11, iki stipriausiųjų - Elito.

Plungės krepšininkai finale įveikė kuršėniškius ir laimėjo Elito grupę
Nuotr. Beata Bea Stamp

Plungė pusfinalyje buksavo, tačiau galiausiai šventė pergalę

Praėjusių metų Mažų miestelių krepšinio lygos 3x3 čempionato nugalėtojai Plungės Garso impulsas šiemet šeštajame etape debiutavo varžybose ir žinoma, buvo jų favoritai. Plungiškiai neturėjo vargo pogrupio varžybose, tačiau atkrintamosiose jau komandai teko paplušėti, ūgiu ir meistriškumu varžovams nusileidę priešininkai kibo į atlapus ir Plungei pagadino nervus. Vis dėlto kantrybės ir patirties turėjusi komanda laimėjo visas atkrintamąsias ir pateko į finalą, kuriame susitiko su Kuršėnų Tiek ir tereikėjo ir įveikė juos 18:12. Trečiąją vietą Elito grupėje iškovojo Vilniaus Losrita, o ketvirti liko Šilalės Medvėgalis. Iš vis Elito grupės varžybose dalyvavo 12 komandų.

Elito grupės ketvirtfinalius vainikavo Martyno Šepučio (Jūra) ir Deimanto Pavlovskio (Losrita) dvikova, pirmasis pelnė 16 taškų iš 20, antrasis 17 iš 22 įskaitant ir lemiamą dvitaškį pratęsime

Sportpoint MVP - Ignas Razutis iš čempionų ekipos, rezultatyviausias Martynas Šeputis

22 taškus turnyre pelnęs ir savo komandai puikiai vadovavęs, bei reikiamu momentu taikliais dvitaškiais ją į priekį patempęs Ignas Razutis tapo ir tradicinės Sportpoint MVP nominacijos savininku. Plungės komandos atstovui atiteko sportpoint.lt prizas - Wilson 3x3 kamuolys. Rezultatyviausiu etapo krepšininku tapo Martynas Šeputis, jis pataikė 13 dvitaškių metimų ir per 4 žaistas rungtynes pelnė net 36 taškus.

Mėgėjuose Izoton nukarūnavo Losritos krepšininkus

Mėgėjų grupėje Rietave dalyvavo 13 komandų iš įvairių Žemaitijos ir netik miestų ir miestelių. Čia geriausiai sekėsi Mindaugo Kundroto vedamiems Izoton krepšininkams iš Klaipėdos. Jie finale susitiko su čempionate pirmaujančia Mėgėjų grupės komanda Vilniaus Losrita ir po pratęsime pelnyto dvitaškio metimo šventė pergalę. Trečioji vieta Mėgėjų grupėje atiteko KPST ekipai iš Tverų, kuri mažajame finale 12:5 sutriuškino Kretingalės jaunimą iš Klaipėdos rajono.

U11 grupėje trečiąją vietą iškovojo vietiniai Rietavo vaikai

Jaunimo grupėje jauniausiųjų grupę laimėjo šiauliečiai, vyriausiųjų Kretingalė

U11 grupėje tarp penkių rungtyniavusių komandų geriausiai sekėsi vaikams iš Šiaulių. Komanda pasivadinusi Bičai turnyre nepatyrė pralaimėjimo kartėlio, o finale įveikusi Vilniaus AMG triumfavo jauniausiųjų varžybose. Dviem metais vyresnių vaikinų U13 grupėje geriausiai pasirodė komanda kūrybingu pavadinimu Koldunmenai, jie finale nugalėjo kitą Klaipėdos komandą Nežinomi ir laimėjo trijų komandų turnyrą. U15 grupėje dar vieną pirmąją vietą iškovojo klaipėdiškiai Kaštonai, jie savo sąskaitoje jau turi tris pirmąsias vietas ir su 300 taškų tvirtai pirmauja čempionate. Antri Rietavo turnyre liko Trys taškai iš Plungės. U17 grupėje tarp šešių dalyvavusių komandų geriausiai sekėsi Kretingalės jaunimui, kurie laimėjo visas žaistas rungtynes. Antri liko Svirplėniukai iš Plungės.

Už pakvietimą surengti Lietuvos 3x3 etapą Rietave organizatoriai dėkoja Mantui Vaičekauskui, taip pat Rietavo savivaldybės administracijai, žinoma ir mūsų ištikimiems rėmėjams Sportpoint, Sporto kalvė bei dizaineriui MarcoLab.

Ateinantį savaitgalį čempionatas vyks dar dviejuose Lietuvos miestuose, penktadienį naktinis krepšinis judės Ignalinoje, o jau šeštadienį Mindaugo Karūnavimo dieną minėsime Kuršėnuose. Registracija jau vyksta, komandą galite užregistruoti paspaudę čia.