Paskutinį spalio mėnesio savaitgalį prasidėjo XXII-asis Lietuvos mažų miestelių krepšinio lygos čempionatas, kuriame šiemet dalyvauja 38 komandos suskirstytos į tris skirtingus divizionus. Net 32 komandos startavo jau pirmąjį čempionato savaitgalį, ne visoms startas buvo pavykęs, o pirmajame ture pasitaikė visko, nuo apmaudžių pralaimėjimų iki sutriuškinimų.

Evaldo Rastenio kompanija sėkmingai startavo čempionate
Nuotr. Beata Štampachova

Čempionai pradėjo uraganiniu puolimu, vicečempionai išsigelbėjo tik pabaigoje

Čempioniškai naująjį sezoną pradėjo Kruonio Žaibo (Kaišiadorių r.) krepšininkai, kurie šį sezoną savo namų aikštele vadins atnaujintą Rumšiškių A.Baranausko gimnazijos sporto salę. Uraganiniu puolimu rungtynes pradėjęs Žaibas, jau po pirmojo ketvirčio prieš Juškonių KK Pauliukai (Jonavos r.) pirmavo 42:17, vėliau žaidimas išsilygino, tačiau čempionišką žaidimą pademonstravę kruoniškiai startavo galingai 102:77.

Nesustabdomas ir nepagaunamas Juškonims buvo Kruonio komandos gynėjas Evaldas Rastenis, pelnęs 26 taškus ir surinkęs 40 naudingumo balų. KK Pauliukai gretose Edvinas Masiokas ir Mindaugas Gelžinis pelnė po 20 taškų.

Kur kas sunkiau čempionatą pradėjo praėjusių metų vicečempionai Simno Randers-Triteksta (Alytaus r.) krepšininkai, kurie išvykoje kovėsi su Viečiūnų Techpro (Druskininkų sav.). Šios rungtynės pagal numatytą tvarkaraštį turėjo vykti Alytuje, tačiau dėl sudėtingos padėties, buvo perkeltos į Viečiūnus. Rungtynes kur kas geriau pradėjo svečiai, kurie jau po dviejų kėlinukų pirmavo 51:38 ir atrodė, jog pergalei reikia tik neatleisti vadžių. Vis dėlto Manto Kibildžio vedami Techpro krepšininkai nebuvo linkę pasiduoti ir rungtynių pabaigoje surengė spurtą, bei po 7 iš eilės M.Kibildžio pelnytų taškų įsiveržė į priekį 82:81. Likus 20 sekundžių svečiai protingai išnaudojo minutės pertraukėlę, o po pasitarimo pergalingą ir vienintelį savo dvitaškį šiose rungtynėse pelnė Vytenis Vaivada, taip atvedęs komandą į pirmąją pergalę naujajame sezone - 83:82.

Simno lyderių duetas išliko tas pats po 26 naudingumo balus surinko Vilius Miglinas ir Albertas Jokubauskas, o rezultatyviausiai aikštelės šeimininkų gretose žaidė M.Kibildis, surinkęs 28 taškus.

Kavarsko krepšininkai namuose įveikė B diviziono vicečempionus Labūnavos krepšininkus
Nuotr. Paulius Žukauskas

Rokiškio rajono komandų sugrįžimas į lygą nebuvo sėkmingas

Ilgą laiką Rokiškio rajoną MMKL atstovavo vienintelis Pandėlio sporto klubas, tačiau šiemet šis Aukštaitijos rajonas lygoje turi net trijų miestelių komandas. Po itin ilgos pertraukos į lygą sugrįžo Panemunėlio miestelio komanda, o Obelių miesto garbę šiemet gina Entuziastai. Visos trys komandos savo kovas pradėjo sekmadienį Rokiškyje ir buvo itin svetingos varžovams - iš Rokiškio pergales išsivežė Paketurių BC Devold, Vabalninko MB Ingauda ir Parovėjos Agaras.

Paketurių BC Devold (Kupiškio r.) B diviziono dvikovoje 78:65 įveikė Pandėlį, Vabalninko MB Ingauda (Biržų r.) taip pat B divizione startavo pergale 68:54 prieš Panemunėlio Fazę, o po permainingos, atkaklios ir kietos kovos Obelių Entuziastai, rungtyniaujantys A divizione, 67:73 nusileido svečiams iš Biržų rajono Parovėjos Agarui.

Gausiausios pajėgos Panevėžio rajone, Pajūrio klubas turės net dvi komandas

Didžiausią skaičių lygoje šiemet vėl išlaiko Panevėžio rajonas, kurio garbę gina net septynios komandos visuose lygos divizionuose. Praėjusiais metais C divizione prizinę vietą užėmęs Pajūrio Jūros klubas šiam sezonui suformavo net dvi komandas ir rungtyniaus A ir B divizionuose, taip pat daugiau krepšinio matys ir aistringi Skuodo sirgaliai, kur be senbuvės Narvydžių Kuršastos rungtyniaus ir Mosėdžio Gimnazija-KKSC. MMKL krepšinis taip pat po pertraukos sugrįš ir į Joniškio bei Pasvalio rajonus, Joniškio rajoną atstovauja ir 35+ divizione varžosi Kepalių Amicitia ekipa, o pasvalietiškos dvasios į čempionatą neabejotinai įneš Krinčino Aukštaitijos mediena, savo rungtynes žaisianti Ustukiuose.

Čempionatas toliau tęsis jau ateinantį savaitgalį, o visą čempionato tvarkaraštį galite rasti paspaudę nuorodą.