Prieš paskutinį lapkričio mėnesio savaitgalį MMKL čempionatą pratęsė dar vienuolika rungtynių, kuriose pozicijas apsaugojo po pirmojo rato išryškėję lyderiai.

Atjaunėjusiai Obelių komandai ir toliau nepavyksta pasiekti pirmosios pergalės A divizione
Nuotr. Danielius Kerbelis

Baisogala išlipo sausa, Parovėja Obelius paliko dugne

Itin arti pirmojo pralaimėjimo šį savaitgalį buvo Baisogalos Auridanos (Radviliškio r.) krepšininkai, kurie namuose rungtyniavo su pirmajame rate po atkaklios kovos įveikta Krinčino Aukštaitijos mediena (Pasvalio r.). Nuo pat rungtynių pradžios užsidegimą laimėti parodę svečiai išsiveržė į priekį ir pranašumą laikė didžiąją rungtynių dalį. Dar likus žaisti penkias minutes šiose rungtynėse 7 taškų persvara pirmavo Pasvalio rajono atstovai, tačiau aikštelės šeimininkai tuomet pakilo į lemiamą šturmą, mikliai mažino savo atsilikimą, o rungtynių pabaigoje neklydo mesdami baudos metimus ir galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai 72:69, bei iškovojo jau ketvirtąją pergalę čempionate.

Daugiausiai taškų prie savo komandos pergalės pridėjo Paulius Špokas, pelnęs 19, svečių komandos gretose Vytautas Kanišauskas surinko 16.

Kitose A diviziono Šiaurės pogrupio rungtynėse Biržuose, Parovėjos Agaras (Biržų r.) 80:72 dar kartą palaužė Obelių Entuziastus (Rokiškio r.) ir paliko šią komandą be pergalių čempionate. Rungtynes kiek geriau pradėjo svečiai iš Obelių, kurie po aktyvaus pirmojo kėlinio pirmavo 31:26, vis dėlto vėliau Agaro krepšininkai sucementavo savo gynybą ir ramiai puldami panaikino deficitą išsiveržė į priekį ir nugalėjo.

Galingai nugalėtojų komandoje žaidė Evaldas Daugvietis, pelnęs 26 taškus, atkovojęs 15 kamuolių ir surinkęs 30 naudingumo balų. Obeliečių komandoje 16 taškų pelnė Renatas Jegorovas.

Taiklus Domanto Gečio metimas lėmė dar vieną Kavarsko komandos pergalę
Nuotr. Paulius Žukauskas

Kavarskas dar kartą nukovė Labūnavą, Širvintos pagaliau atidarė pergalių sąskaitą

Dvi atkaklios rungtynės vyko B diviziono Centro pogrupyje kur dar kartą susitiko dvi praėjusio sezono B diviziono finalinio ketverto dalyvės. Labūnavoje (Kėdainių r.) jėgas surėmė vietos ekipa ir svečiai iš Kavarsko (Anykščių r.). Dviejų lygių komandų akistatoje kaip ir tikėtasi vyko atkakli kova, abi komandos žaidė lygiai iki pat rungtynių pabaigos, o pergalę Kavarsko komandai dovanojo taiklus Domanto Gečio metimas iš dviejų taškų zonos likus žaisti apie 10 sekundžių. Labūnava dar bandė gelbėtis ir po minutės pertraukėlės surengė ataką, tačiau Vaido Nemeikšos paleistas tritaškis metimas skriejo pro šalį ir pergalę 80:78 šventė kavarskiečiai. Labūnavai tai jau antrasis pralaimėjimas čempionate - abu patirti prieš Kavarską.

Domantas Gečys nugalėtojams pelnė 20 taškų, Eimutis Mičkauskas aikštelės šeimininkų komandoje surinko 16 taškų, tačiau krepšį atakavo itin prastai, tikslą pasiekė vos 29 procentai jo metimų.

Pirmąjį ratą dėl sporto salės remonto tik išvykose rungtyniavusi Širvintų Briedžio komanda, pagaliau sugrįžo į savo miestelį ir sugrįžimą vainikavo pergale 91:79 prieš Paįstrio Kvietą (Panevėžio r.). Širvintiškiai galingai pradėjo pirmąjį ketvirtį ir pirmavo 30:15, tačiau po šalto dušo atsigavusi svečių komanda nepasidavė ir toliau rungtynės jau priklausė Tito Kručo vedamai Kvietai. Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui rezultatas dar buvo lygus, tačiau susikaupę aikštelės šeimininkai nebežaidė su ugnimi, spurtavo ir galiausiai iškovojo pirmąją pergalę čempionate. Ši pergalė Širvintų Briedį kilstelėjo į trečiąją poziciją pogrupyje ir išsaugojo šansus čempionatą po naujųjų metų pratęsti B divizione.

20 taškų prie pirmosios komandos pergalės pridėjo Marius Dubininkas, o net 22 kamuolius atkovojo Adas Praprovas. Kvietos komandoje ir toliau nesulaikomai rungtyniavo Titas Kručas, žaidęs be keitimų ir pelnęs 33 taškus.

Užpaliai dar kartą apgynė savo namų aikštę ir išliko nepralaimėję namuose
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Užpaliai pirmieji užbaigė pirmąjį 35+ diviziono ratą

Pirmoji komanda užbaigusi 35+ diviziono pirmojo rato kovas tapo Užpalių (Utenos r.) veteranų rinktinė. Užpaliečiai savo aikštelėje 87:58 nugalėjo svečius iš Velžio (Panevėžio r.) ir taip į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę čempionate. Per ketverias rungtynes Užpalių komanda iškovojo dvi pergales (abi namuose) ir patyrė dvi nesėkmes (abi išvykose). Toliau čempionatą Utenos rajono komanda pratęs jau 2020-aisiais.

Užpalietis Tomas Šileikis savo komandai pelnė 26 taškus ir buvo rezultatyviausias, o Velžio veteranų komandoje 24 taškus surinko Gintautas Vyšniauskas.

Akmenės rajono Patriotai atsidarė išvykoje

Pirmąją pergalę 35+ divizione pagaliau iškovojo ir Akmenės r. Patriots ekipa, kuri ankstų sekmadienio rytą išvykoje Mažeikiuose 68:63 palaužė aikštelės šeimininkus Juodeikių Nafmerą. Dvi nesėkmes pirmuosiuose susitikimuose patyrusi Patriots komanda iškovojo pirmąją pergalę ir įnešė dar daugiau painiavos į 35+ diviziono Vakarų grupės turnyrinę lentelę, kur net keturios komandos yra iškovojusios po vieną pergalę ir dalinasi 2-5 vietas.

15 taškų prie komandos pergalės išvykoje pridėjo nuo suolo pakilęs Raimondas Kazlauskas, o aikštelės šeimininkų gretose lyderiu ir toliau išliko Erikas Uščinas, šįkart pelnęs 16 taškų.

Geriausi savaitės pasirodymai

Savaitės geriausių pasirodymų gretose turime net du užpaliečius, kurie įsirašė save tarp geriausių šią savaitę. Taip pat naujas efektyvumo rekordas užfiksuotas Kupiškyje, kur ilgametis MMKL žaidėjas Andrius Žilinskas pataikė visus 11 mestų dvitaškių metimų ir surinko 44 naudingumo balus, taip vienu balu pagerindamas sezono rekordą. Net 4 kamuoliais daugiau, nei prieš tai fiksuotas geriausias rezultatas, atkovojo širvintiškis Adas Praprovas, kuris nuo šiol taip pat figuruoja tarp sezono rekordų.

Efektyvumas - Andrius Žilinskas (Paketurių BC Devold), 44 naudingumo balai (sezono rekordas)
Pelnyti taškai - Titas Kručas (Paįstrio Kvieta), 33 pelnyti taškai
Atkovoti kamuoliai - Adas Praprovas (Širvintų Briedis), 22 atkovoti kamuoliai (sezono rekordas)
Rezultatyvūs perdavimai - Mantas Vaznonis (Trakiškio Akmenys 35+) ir Audrius Vasiliauskas (Juškonių KK Pauliukai) po 11 rezultatyvių perdavimų
Perimti kamuoliai - Šarūnas Veteikis (Užpalių Užpaliai 35+) ir Robertas Adomonis (Velžio Velžys 35+) po 6 perimtus kamuolius
Blokuoti metimai - Andrius Rudokas (Užpalių Užpaliai 35+), 5 blokuoti metimai (pakartotas sezono rekordas)