2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Velnio tuzinas - būtent tiek rungtynių lygoje įvyko priešpaskutinį reguliariojo sezono savaitgalį. Penktadienį prasidėjęs turas sumažino lygoje nepralaimėjusių komandų skaičių, o vieneriose rungtynėse net prireikė pratęsimo.

Kavarsko ir Labūnavos komandos šį sezoną tarpusavyje susitiko net 4 kartus
Nuotr. Paulius Žukauskas

Trys kartai pamelavo, o ketvirtas garantavo

Kavarsko (Anykščių r.) ir Labūnavos (Kėdainių r.) komandos atkakliai varžėsi praėjusį sezoną B diviziono pusfinalyje, o užsimezgusi draugystė prasitęsė ir šį sezoną, kuomet komandos susitiko net 4 kartus. Tris kartus pergales iškovojo Kavarsko vyrai, o ketvirtasis kartas pagaliau sėkmingas buvo labūnaviečiams. Labūnavos krepšininkai šeštadienio vakarą išvykoje Anykščiuose po puikiai sužaisto trečiojo kėlinio iškovojo pergalę 76:71 ir Kavarsko komandai įrašė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną. Šį sezoną iš eilės Kavarsko komanda buvo laimėjusi 10 kartų ir turėjo antrą ilgiausią seriją po Kruonio komandos. Labūnavos ekipa dar turi teorines galimybes grupėje finišuoti pirmojoje vietoje, tačiau tam reikia patiems laimėti Rokiškyje prieš Obelius ir dar tikėtis Pandėlio komandos pergalės Kavarske.

Lino Mitkaus auklėtiniai užsitikrinę pirmąją vietą grupėje leido sau atsipalaiduoti
Nuotr. Danielius Kerbelis

Pirmąją vietą užsitikrinę Narvydžiai atsipalaidavo

Praėjusiame ture pirmąją vietą A diviziono TOP12 A grupėje užsitikrinusi Narvydžių Kuršastos (Skuodo r.) komanda šiame ture leido sau atsipalaiduoti. Į išvykos rungtynes Pasvalyje grupės lyderiai neatsiuntė keleto savo lyderių, o atvyko tik šešiese ir to rimčiau pasipriešinti Krinčino Aukštaitijos medienai (Pasvalio r.) neužteko. Krinčinas nugalėjo 97:57 ir į savo sąskaitą įsirašė penktąją pergalę. Nepaisant to kaip susiklostys paskutinis turas Krinčinas jau nebeturi galimybių patekti į A diviziono atkrintamąsias, tačiau B divizione komanda startuos iš aukščiausios galimos pozicijos, nes jau penkių pergalių jiems užtenka tapti geriausia už borto likusia komanda.

Akmenėje nugalėtojui išaiškinti prireikė papildomų 5 minučių

Įnirtingas mūšis šeštadienį vyko Naujosios Akmenės sporto rūmuose, kur šeimininkų Akmenės komanda priėmė pastaruoju metu itin blogą laikotarpį išgyvenančius Baisogalos Auridanos (Radviliškio r.) atstovus. Visos rungtynės vyko taškas į tašką, o ketvirtojo kėlinio pabaigoje trapią persvarą turėjusi Baisogalos komanda jos neišlaikė ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą. Jame vis dėlto vėl tiksliau atrodė Nerijaus Daunoravičiaus vedami baisogališkiai, kurie po ilgos pertraukos iškovojo pergalę 100:96 ir užsitikrino vietą A diviziono atkrintamosiose. TOP12 A grupėje visoms komandos dar liko žaisti po vieną susitikimą, o čia aiškios tik trys komandos. Jau anksčiau paaiškėjo, jog grupės nugalėtoju taps Narvydžiai, penktąją poziciją užims Krinčinas, o šešti liks Pagojukai. Akmenės, Parovėjos ir Baisogalos komandos galutines savo vietas sužinos tik pabaigusios paskutinio turo kovas.

Pajūrio Jūra-2 skausmingai pralaimėjo ir atkūrė intrigą C divizione
Nuotr. Beata Štampachova

C divizione krito grupės lyderiai

Iki šiol varžovus triuškinę ir keturias įtikinamas pergales C divizione pasiekę Pajūrio Jūra-2 (Šilalės r.) krepšininkai patyrė itin skaudų smūgį. Juos Paįstryje aikštelės šeimininkai Paįstrio Kvieta (Panevėžio r.) sutriuškino net 114:65 ir įrašė Pajūrio komandai pirmąjį pralaimėjimą 2020-aisiais. Ši Paįstrio komandos pergalė šiai komandai atvėrė šansus pakovoti ir dėl pirmosios vietos C diviziono D grupėje ir tiesioginio kelialapio į diviziono pusfinalį. Paįstrio ekipa namuose privalės įveikti Širvintų Briedį ir tikėtis Pajūrio komandos pralaimėjimo išvykoje Panemunėlio Fazei. Aplinkybės gal ir ne pačios lengviausios, tačiau kamuolys kaip žinome - apvalus.

Renatas Jegorovas tapo naudingiausiu žaidėju praėjusį savaitgalį visoje lygoje
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Geriausi savaitės pasirodymai

Efektyviausiai šį savaitgalį rungtyniavo po krepšiais siautėjęs Obelių komandos krašto puolėjas Renatas Jegorovas, surinkęs beveik pusšimtį naudingumo balų. Šio sezono atkovotų kamuolių rekordą pagerino Adas Praprovas, o pakartoti perimtų kamuolių rekordus lygoje pavyko net dviems žaidėjams.

Efektyvumas - Renatas Jegorovas (Obelių Entuziastai) 47
Pelnyti taškai - Nerijus Daunoravičius (Baisogalos Auridana) 36
Atkovoti kamuoliai - Adas Praprovas (Širvintų Briedis) 24 (pagerintas sezono rekordas)
Rezultatyvūs perdavimai - Donatas Gudeliauskas (Kruonio Žaibas) ir Egidijus Vilimas (Obelių Entuziastai) po 13
Perimti kamuoliai - Gytis Čiokštinas (Paįstrio Kvieta) ir Dovydas Veriūga (Krinčino Aukštaitijos mediena) po 8 (pakartoti sezono rekordai)