2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Kovo 12 dieną dėl šalyje paskelbtų apribojimų nutrūko ir XXII-asis MMKL čempionatas, vis dėlto po komandų balsavimo nutarta čempionatą pratęsti rudenį. Būtent šis XXII-asis lygos sezonas iš naujo buvo pradėtas rugsėjo pirmąjį savaitgalį, komandos pratęsė atkrintamąsias varžybas iš išsiaiškino kas pratęs kovą dėl medalių.

Velžio krepšininkai antrą sezoną iš eilės žais tarp 4 stipriausių lygos komandų
Nuotr. Linas Šilkaitis

A divizione serijas išlygino Juškonys ir Simnas, užbaigė - Velžys

Įnirtinga A diviziono kova dėl pusfinalio vyko Baisogaloje, kur vietos komanda susitiko su Velžio Adorma-roletai Jums atstovais. Pirmosiose komandų rungtynėse kovo mėnesį po atkaklios kovos vos 2 taškais pergalę iškovojo Velžio krepšininkai, būtent tokiu pačiu skirtumu baigėsi ir antrosios serijos rungtynės. Likus žaisti vos keletą sekundžių Benas Navikas pataikė lemiamą dvitaškį metimą ir išvedė savo komandą į priekį, bei dovanojo jai bilietą į lygos A diviziono pusfinalį. Velžys laimėjo 74:72 ir antrą sezoną iš eilės žengė tarp keturių geriausių komandų.

A diviziono ketvirtfinalių serijas pavyko išlyginti dviems namuose žaidusioms komandoms. Juškonių KK Pauliukai 60:56 palaužė Narvydžių Kuršastą, o Simno Randers-Triteksta 98:69 įrodė savo pranašumą prieš Akmenės Akmenę. Trečiosios šių komandų serijų rungtynės vyks ateinantį savaitgalį antruosius susitikimus pralaimėjusių komandų salėse.

Pajūrio Jūra žais B diviziono ketvirtfinalyje, o Jūra-2 komanda pratęs kovas C diviziono pusfinalyje

B divizione toliau žengė Pajūris ir Paketuriai

Pirmąjį B diviziono aštuntfinalio susitikimą 13 taškų persvara pralaimėjusi Pajūrio Jūros komanda turėjo konkrečią užduotį atsakomosioms rungtynėms - revanšas. Pajūriškiams rungtynių metu buvo pavykę įgyti ir didesnį pranašumą, tačiau ketvirtajame kėlinyje Labūnava kilo į šturmą ir buvo panaikinusi varžovų persvarą iki sau saugios, vis dėlto išsaugoti jos nepavyko ir rungtynes 87:69 laimėjusi Pajūrio miestelio komanda tikslą pasiekė ir žengė tarp 8 geriausių B divizione.

Tarp 8 geriausių antrojo diviziono komandų matysime ir Paketurių BC Devold krepšininkus iš Kupiškio rajono, kurie po pergalės prieš varžovus kovo mėnesį, nepaliko jiems vilčių ir po beveik pusės metų pertraukos. Paketuriai 61:52 išvykoje nugalėjo Trakiškio Romeogym.

Kitos dvi B diviziono aštuntfinalio serijos rungtynės neįvyko, nes komandos po priverstinės pertraukos atsisakė toliau rungtyniauti, tad į tolimesnį etapą be kovos žengė Kavarsko ir Rietavo miestelių komandos.

Kitos kovos

C divizione įvyko vienerios rungtynės, Naujojoje Akmenėje vykęs susitikimas baigėsi Bugenių Ekovalis naudai, tačiau rezultato 75:71 galutinei pergalei serijoje neužteko ir į šio diviziono pusfinalį pateko Širvintų Briedis.

Paaiškėjo ir 35+ diviziono keturios geriausios komandos, čia atsakomosiose rungtynėse didelių intrigų nebuvo sulaukta, tad pusfinaliuose matysime Baisogalos Auridanos veteranų ir Akmenės rajono Patriots, bei Trakiškio Akmenų ir Kepalių Amicitia komandų kovas.

C ir 35+ divizionų finaliniai ketvertai planuojami rugsėjo 25-27 dienomis, o A ir B divizionai savo kovas turėtų užbaigti spalio 9-11 dienomis. Naujojo sezono startas numatytas spalio 24-25 dienomis, o registracija į ateinantį MMKL sezoną bus paskelbta artimiausiomis dienomis.

Geriausi savaitės pasirodymai

Nors čempionate buvo paskelbta beveik 6 mėnesių pertrauka, kai kuriems žaidėjams tai nė motais, jie vėl demonstravo puikius asmeninius pasirodymus ir kaip jau įprasta vėl pateko ant savotiškos garbės lentos.

Efektyvumas - Adas Praprovas (Širvintų Briedis) 39
Pelnyti taškai - Mindaugas Kidykas (Baisogalos Auridanos veteranai 35+) ir Marius Grabskis (Velžio Adorma-roletai Jums) po 31
Atkovoti kamuoliai - Adas Praprovas (Širvintų Briedis) 19
Rezultatyvūs perdavimai - Žydrūnas Mačiūnas ir Marius Budrys (Kepalių Amicitia 35+) po 8
Perimti kamuoliai - Valentas Mickus (Narvydžių Kuršasta) ir Tomas Aleknavičius (Kepalių Amicitia 35+) po 6