2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Rugsėjo 25-ąją dieną geriausios 2019-2020 metų sezono 35+ diviziono komandos rinkosi Joniškyje, čia pagaliau buvo užbaigtas praktiškai prieš metus prasidėjęs sezonas.

Lyginant su praėjusiu sezonu šio sezono finalinėse varžybose dalyvavo net trys naujos ir niekada finaliniame ketverte nežaidusios komandos. Prie nuolatinių finalo dalyvių Trakiškio Akmenų (Panevėžio r.) prisijungė Baisogalos Auridanos veteranai (Radviliškio r.), Akmenės rajono Patriots (Akmenės r.) ir Kepalių Amicitia (Joniškio r).

Baisogalos Auridanos veteranai šį sezoną laimėjo visas žaistas rungtynes
Nuotr. Nojus Bronušas

Naujieji čempionai - Baisogalos Auridanos veteranai

Diviziono finale susitiko dvi tarpusavyje dar niekada nežaidusios komandos: pastarųjų dviejų sezonų čempionai Trakiškio Akmenys ir čempionate debiutuojanti ir dar pralaimėjimo kartėlio nepatyrusi Baisogalos Auridanos veteranų komanda. Rungtynes kur kas aktyviau pradėjo baisogališkiai, jiems taikliai atakuojant iš distancijos varžovams itin sunkiai sekėsi užbaigti atakas rezultatyviai ir po pirmojo kėlinio 24:13 Auridanos veteranai jau buvo priekyje. Antrąjį ketvirtį jau spurtu pradėjo Trakiškio Akmenys, kurie pelnė 6 taškus be atsako ir sumažinę varžovų persvarą privertė juos prašyti minutės pertraukėlės. Iškart po jos Giedrius Vaišys ir Juozas Blažys pataikė po tritaškį, Mindaugas Kidykas pridėjo dar pora metimų iš krepšio ir vėl gražino apčiuopiamą persvarą savo komandai. Trečiojoje finalo rungtynių dalyje jau kur kas sėkmingiau atrodė čempionų titulą ginanti Trakiškio komanda, trakiškiečiai rėmėsi savo aukštaūgiais, kurie taikliai atakavo iš po krepšio, tuo tarpu Baisogalos atakos dažnai buvo skubotos ir nervingos, o skirtumas vis mažėjo. Panašus vaizdas tęsėsi ir ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje kol komandas teskyrė vos 1 taškas. Vėliau viskas vyko tarsi ant svarstyklių, Auridanos veteranai tai padidindavo savo persvarą iki 4-5 taškų tai Trakiškis vėl ją sumažindavo iki minimalios. Likus žaisti minutę rezultatą taikliu metimu iš toli išlygino Aurimas Papučka, tačiau jau po pusės minutės savo komandą į priekį išvedė G.Vaišys, kuris vėliau dar pridėjo ir baudos metimą bei užtvirtino komandos pergalę 71:68.

Baisogalos komanda pirmą kartą tapo 35+ diviziono čempionais, o varžovai antrąja vieta turėjo tenkintis po du metus iš eilės laimėto čempionų titulo.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 21 tašką pelnęs G.Vaišys (5/6 trit.), 13 pridėjo Julijus Zaura, o Trakiškio komandos gretose 14 taškų surinko Tadas Kundelis.

Kepalių komanda po atkaklios kovos palaužė Akmenės patriotus

Trečioji vieta - varžovų šturmą atlaikusiems Kepalių Amicitia

Mažąjį finalą sėkmingiau pradėjo svečiai iš Akmenės rajono, jie taikliai atakavo ir jau po pirmųjų kelių minučių pirmavo ir privertė aikštelės šeimininkus anksti daryti išvadas. Sėkmingo Tomo Armonavičiaus žaidimo dėka Kepalių komanda pirmojo kėlinio antroje dalyje sumažino varžovų persvarą, o antrajame jau tiesiog dominavo aikštelėje. Komandos ilsėtis išėjo Kepalių Amicitia komandai pirmaujant 14 taškų persvara. Šį pranašumą aikštelės šeimininkai dar buvo padidinę, tačiau didesnės persavaros išlaikyti per trečiąjį ketvirtį nepavyko. Ketvirtąjį kėlinį jau vėl sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie suaktyvinę gynybą privertė varžovus klysti ir sužaidus penketą minučių jau atsilikinėjo vos 1 taškeliu, o sužaidus dar minutę jau buvo 1 tašku ir priekyje. Vis dėlto rungtynių pabaiga priklausė Kepalių komandai, likus žaisti 1:40 Andrius Rimkus išlygino rezultatą, o baudų metimais jį persvėrė komandos draugai ir Amicitia šventė pergalę 85:77.

Nugalėtojams po 16 taškų pelnė Tomas Armonavičius ir Raimondas Lesutis, 15 pridėjo Marius Budrys. Ketvirtoje vietoje likusių Akmenės rajono krepšininkų gretose Renatas Kateiva pelnė 26 taškus ir atkovojo 16 kamuolių.

Simbolinis geriausių finalinio ketverto žaidėjų penketukas

Diviziono simboliniame penketuke po du finalininkų atstovus

Į simbolinį diviziono žaidėjų penketuką pateko po du žaidėjus iš finale žaidusių komandų ir vienas trečiosios vietos ekipos atstovas. Iš čempionų į simbolinę diviziono rinktinę pateko Giedrius Vaišys ir Juozas Blažys, iš vicečempionų - Mantas Vaznonis ir Svajūnas Rauckis, o prie jų prisijungė Tomas Aleknavičius iš Kepalių komandos.

Šiame sezone 35+ diviziono varžybose varžėsi 10 komandų iš įvairių Lietuvos regionų, registracija 2020-2021 metų sezonui jau vyksta, komandas norinčias prisijungti kviečiame teikti paraiškas. Informacija šioje naujienoje.