Sekmadienį finišavo dar vienas MMKL čempionatas. Biržuose santykius aiškinosi geriausios C diviziono komandos. Vabalninko, Paįstrio, Širvintų ir Pajūrio komandos sezoną pradėjo B divizione, o po pirmojo etapo jame liko rungtyniauti Vabalninko ir Širvintų komandos, tuo tarpu Paįstrys ir Pajūrio antroji komanda sezoną pratęsė jau C divizione, galiausiai visos šios komandos susirinko į Biržus, kur aiškinosi kam atiteks šio diviziono apdovanojimai.

Vabalninko krepšininkai pirmą kartą iškovojo lygos medalius
Nuotr. Lukas Valvonis

Finale aikštelės šeimininkų triumfas

C diviziono stipriausia komanda tapo savo namų aikštelėje žaidusi Vabalninko MB Ingauda, kuri po atkaklios ir rezultatyvios kovos 97:89 palaužė varžovų Paįstrio Kvieta pasipriešinimą. Komandos rungtynes pradėjo lygiai, o rungtynės pasižymėjo aukštu tempu ir greitomis atakomis. Trečiajame kėlinyje biržiečiai spurtavo ir taip įgijo dešimties taškų persvarą. Ją Vabalninko komanda laikė ir iki ketvirtojo kėlinio vidurio kuomet suaktyvinę savo puolimą Paįstrio Kvietos vyrai sumažino savo atsilikimą iki 7 taškų. Tačiau tuomet taškus kartu su varžovų pražangomis pelnė Mantas Klišys ir Rimvydas Rešimavičius taip sugrąžindami savo komandai tvirtą 13 taškų pranašumą. Paįstrio Kvieta vedama Tito Kručo dar bandė švelninti atsilikimą, tačiau užsivedę Vabalninko miestelio atstovai pergalės iš savo rankų jau nebepaleido.

Daugiausiai taškų prie komandos pergalės pridėjo Irmantas Munkevičius ir Mantas Klišys, pelnę atitinkamai 30 ir 25 taškus. Vicečempionų gretose net 38 taškus surinko Titas Kručas.

Širvintų krepšininkai pergalę iškovojo net žaisdami mažumoje

Briedis yra Briedis - širvintiškiai mažajame finale atsilaikė net žaisdami tryse

Į mūšį dėl trečiosios vietos Širvintų Briedžio komanda atvyko vos penkiese, tačiau tai nesutrukdė komandai iškovoti C diviziono medalius. Nuo pat rungtynių pradžios sėkmingiau atrodę Širvintų atstovai išnaudojo savo jėgos ir ūgio pranašumą, bei po trijų kėlinių aikštelėje pirmavo 12 taškų persvara. Visi rungtynių įdomumai prasidėjo kai likus žaisti kiek daugiau nei 7 minutes vienas širvintiškių lyderių Marius Dubininkas gavo penktąją pražangą. Širvitoms likus rungtyniauti keturiese atsigavo ir pajūriškiai, jie pataikė iš toli ir išlygino varžybų rezultatą, tačiau persverti jo savo naudai vis nepavyko, galiausiai likus žaisti tris minutes dar vienas Širvintų komandos atstovas taip pat buvo nubaustas penktąja pražanga ir komandos liko žaisti penki prieš tris. Net ir toks kiekybinis pranašumas Pajūrio Jūra-2 komandos nebuvo išnaudotas, pro šalį skriejo tolimi metimai, o po krepšio susispaudę širvintiškiai sugebėdavo apsiginti, taip galiausiai Briedžio komanda šventė pergalę 66:64 bei iškovojo trečiosios vietos medalius.

Rezultatyviausiai tarp nugalėtojų žaidė 17 taškų pelnęs Adas Praprovas, po 15 pridėjo Tautvydas Bilotas ir Marius Dubininkas. Pajūrio komandos gretose 23 taškus pelnė Augustas Žemeckis.

Luko Bajoriūno ir Danieliaus Kerbelio pergalės džiaugsmas

Simbolinis C diviziono žaidėjų penketukas

Į simbolinį C diviziono žaidėjų penketuką pateko čempionų komandos žaidėjai Mantas Klišys ir Irmantas Munkevičius, taip pat Titas Kručas ir Jokūbas Valiukas iš Paįstrio ekipos, bei širvintiškių komandos atstovas Adas Praprovas.

Vabalninko, Paįstrio ir Širvintų komandos pirmą kartą komandų istorijoje pelnė Mažų miestelių krepšinio lygos apdovanojimus.

Mažų miestelių krepšinio lygoje dar liko išaiškinti A ir B divizionų nugalėtojus, o naują sezoną planuojama pradėti spalio paskutinį savaitgalį.