2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Nuobaudų nėra.

Spalio 10 dieną šeštadienį Dauguose vyko krepšinio šventė, šiame Alytaus rajono miestelyje rinkosi stipriausios Lietuvos Mažų miestelių krepšinio lygos komandos. Pirmosios dieną pradėjo stipriausio A diviziono ekipos, o iškart po varžybas pratęsė ir paskutinieji B diviziono atstovai.

Kruonio komandos krepšininkai trečią kartą pelnė čempionų žiedus
Nuotr. Almantas Karpavičius

Kruonio komandos sąskaitoje - trečiasis čempionų žiedas

Trečiąjį čempionų sidabro žiedą per tris metus iškovojo Kruonio Žaibo (Kaišiadorių r.) krepšininkai, kurie A diviziono finale 101:73 susitvarkė su Narvydžių Kuršastos (Skuodo r.) atstovais. Rungtynes kruoniškiai pradėjo su galinga energija ir jau po pirmųjų minučių tapo aišku, kad šiandien pakovoti su taip nusiteikusiais lygos favoritais Narvydžiams šansų daug nebus. Galiausiai Žaibo komandos persvara tik augo ir buvo iškovota pergalė 2019-2020 metų čempionato finale. Kuršastos komanda pirmą kartą komandos istorijoje pasidabino lygos medaliais.

Giedrius Jevstignejevas čempionų gretose pelnė 16 taškų, o skuodiškių gretose Martynas Rimkus surinko 14.

Velžio komandos pergalės kalvis - Donatas Kasarauskas

Daug įdomiau klostėsi mažasis A diviziono finalas, kuriame ginklus surėmė Velžio Adorma-roletai Jums (Panevėžio r.) ir Akmenės Akmenė (Akmenės r.). Rungtynes abi komandos pradėjo gan vangiai ir be didesnės įtampos, žaidė atvirą krepšinį, o priekyje praktiškai visų rungtynių metu buvo pirmą kartą finaliniame ketverte žaidę Akmenės krepšininkai. Galiausiai įtampos atsirado nuo ketvirtojo kėlinio vidurio, kada abi komandos vis dėlto pajautė, jog čia kova vyksta dėl medalių. Velžio krepšininkai kilo į lemiamą šturmą, privertė varžovus apmaudžiai klysti ir galiausiai Donatas Kasarauskas lemiamu metimu iš vidutinio nuotolio išlygino rungtynių rezultatą ir komandos kovą pratęsė pratęsime. Pratęsime vėl tęsėsi lygi kova ir jau pasižymėjęs D.Kasarauskas pačioje pratęsimo pabaigoje išprovokavo varžovo pražangą, du kartus taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos ir taip iškovojo komandai pergalę 108:107 ir trečiosios vietos medalius.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Marius Grabskis pelnęs 28 taškus, 30 taškų Akmenės komandoje pelnė Evaldas Radionovas.

Į simbolinį A diviziono finalinio ketverto penketuką pateko Karolis Jovaiša ir Evaldas Rastenis iš Kruonio, Martynas Rimkus ir Ugnius Popovas iš Narvydžių, bei Velžio didvyris Donatas Kasarauskas.

Daugų komanda antrą kartą laimėjo B diviziono čempionatą

Dar vienas pratęsimas ir B diviziono finale

B divizionas taip pat neapsiėjo be papildomo laiko, čia jo prireikė finalinėse varžybos kur aikštelės šeimininkams Daugų Daugams (Alytaus r.) iššūkį metė Kavarsko Kavarskas (Anykščių r.). Didžiąją B diviziono finalo dalį priekyje buvo aistringai sirgalių palaikomi daugiškiai, tačiau paskutiniame ketvirtyje Kavarskas kilo į lemiamą kovą ir galiausiai persvėrė rungtynių rezultatą jau savo naudai, su tuo nebuvo linkęs sutikti Mantas Sūdžius, kuris likus žaisti apie pusę minutės išlygino rezultatą ir komandas pasiuntė į pratęsimą. Pratęsime vyko lygi kova, tačiau jam artėjant į pabaigą Kavarsko krepšininkams apmaudžiai nesisekė išnaudoti patogių padėčių pelnyti taškams, o už tai juos baudė daugiškiai, kurie galiausiai ir šventė pergalę šiame finale - 88:82. Daugų krepšininkai antrą kartą per tris sezonus tapo B diviziono čempionais.

Povilas Gancevičius prie komandos pergalės prisidėjo 23 pelnytais taškais, o tiek pat taškų pralaimėjusių komandoje pelnė Edvinas Slapšys.

Paketuriai pasidabino trečiosios vietos medaliais

B diviziono mažajame finale sėkmė lydėjo kupiškėnus Paketurių BC Devold, kurie Aukštaitijos derbyje varžėsi su Krinčino Aukštaitijos mediena (Pasvalio r.). Paketurių krepšininkai į rungtynes atvyko vos septyniese, tačiau kaip geriausiais laikais šiame mažajame finale sužaidė Ričardas Nacius, kurio Pasvalio rajono atstovams niekaip nesisekė sustabdyti ir BC Devold klubas 97:85 iškovojo trečiosios vietos medalius už borto palikdamas čempionate debiutavusią Krinčino komandą.

Ričardas Nacius varžovus baudė 36 pelnytais taškais, o Krinčino gretose 25 pelnytais taškais pasižymėjo Vytautas Kanišauskas.

Simboliname B divizionų finalų penketuke po du Daugų ir Kavarsko atstovus - Edgaras Švelginas, Rimvydas Stankevičius, Juozas Milius ir Edvinas Slapšys, taip pat Paketurių krepšininkas Ričardas Nacius.

Už sklandų finalinių A ir B divizionų varžybų organizavimą ir pagalbą lyga nuoširdžiai dėkoja Daugų krepšinio klubui, taip pat savanoriams iš organizacijos VoluntariusLT.