Įpusėjus lapkričiui toliau tęsiasi XXIV-asis Mažų miestelių krepšinio lygos čempionatas, o praėjęs savaitgalis buvo itin aktyvus rungtynėmis, iš viso jų įvyko net 14.

50 minučių kovoje pergale finišavo svečiai iš Kelmės

Pirmąją pergalę čempionate iškovojo Kelmės KK Tritaškio krepšininkai, kurie išvykoje Rietave tik po dviejų pratęsimų pareikalavusio mačo 124:119 palaužė aikštelės šeimininkus Rietavo Plungės lagūną. 50 minučių kovoje netrūko ir įspūdingų asmeninių pasirodymų, 40 taškų ir 9 tolimus metimus prie pergalės pridėjo Mindaugas Krauza, o pralaimėtojų pusėje vėl sunkiai sulaikomas buvo Mindaugas Norvaišas pelnęs 44 taškus. Rietavo komandai ši sezono pradžia itin nesėkminga, kol kas per pastarąsias dvi rungtynes patirti du pralaimėjimai minimalia persvara ir komanda toliau lieka be pergalių čempionate.

Kavarsko komandos gynybos gniaužtuose šįkart įstrigo Velžio Tėvynė
Nuotr. Rimvydas Ančerevičius

Tomo Markevičiaus dominavo dvejose rungtynėse per dieną

Trečiąją pergalę iš tiek pat galimų šiame čempionate iškovojo Kavarsko (Anykščių r.) krepšininkai, kurie išvykoje Velžyje 120:78 sutriuškino Velžio Tėvynę (Panevėžio r.). Kavarsko krepšininkai kol kas puikiai pradėjo čempionatą visus žaistus susitikimus jie laimi vidutiniškai 57 taškų persvara. Po dviejų savaičių kavarskiečių laukia tolima išvyka į Varėną, o jau gruodžio mėnesį jie susitiks su kol kas taip pat pergalingai žygiuojančia Velžio BC Velžys komanda.

Kavarsko komandą į pergalę vedė 45 naudingumo balus surinkęs Tomas Markevičius, kuriam jėgų užteko tą pačią dieną sužaisti ir dar vieną susitikimą. T.Markevičius po rungtynių Velžyje išvyko į Užpalius, kur vėl žaidė nesulaikomai ir padėjo Užpalių 35+ komandai švęsti pirmąją pergalę čempionate. Užpaliečiai 90:74 įveikė Dembavos Rezus komandą ir paliko ją kol kas be pergalių. Užpaliams pergalę atnešė spurtas ketvirtojo kėlinio pabaigoje, likus žaisti keletą minučių rezultatas dar buvo lygus, tačiau likusį ketvirtojo kėlinio laiką taškus jau pelnė tik Užpalių komandos atstovai.

Akmenės komanda šventė pergalę išvykoje

Antrą pergalę iš eilės išvykoje, o iš viso ir trečiąją pasiekė Akmenės Akmenė 35+ ekipa, rungtyniaujanti 35+ divizione. Šeštadienio popietę Akmenė viešėjo Smilgiuose, kur susitiko su itin negausiai į namų runtgynes susirinkusia Smilgių Veteranų rinktine. Akmenės krepšininkai jau nuo pat runtgynių pradžios griebė jautį už ragų ir per du kėlinukus susikrovė apčiuopiamą persvarą, taip galiausiai atsilaikydami ir antrojoje runtgynių dalyje bei švęsdami pergalę 84:75. Su trimis pergalėmis per tris turus Akmenės krepšininkai kol kas lieka Vakarų pogrupio lyderiais.

Atsinaujinusi Pajūrio Jūros komanda sutriuškino Joniškį

Tritaškių liūtis ir trileris Šilalėje

Dvi rungtynės šeštadienį vyko Šilalėje. Pirmieji į aikštę išbėgo Mindaugu Čepausku ir Raimondu Matučiu pasistiprusi Pajūrio Jūra ir iki šiol be pralaimėjimų žengę Joniškio SK Vieningi. Pajuriškiai varžovus tiesiog užbombardavo tolimomis bombomis pataikydami net 18 tritaškių iš 35 (51 proc. taiklumas) ir taip privertė pirmą kartą šiame sezone patirti pralaimėjimo kartėlį joniškiečiams. Jūra laimėjo 114:73.

Kitos rungtynės Šilalėje priminė įtempto siužeto trilerį, čia visas runtgynes vyko atkakli kova nei vienai komandai nepavyko atitrūkti didesne persvara, tačiau viskas sprendėsi pačioje rungtynių pabaigoje. Iš pradžių į priekį įsiveržė Pajūrio Pegasas, vėliau po minutės pertraukėlės jau puikią ataką surengė Kvėdarnos Statomenas, vėl po minutės pertraukėlės progą išnaudojo Pegasas ir galiausiai paskutinis kamuolys buvo Statomeno rankose. Likus žaisti pora sekundžių taikliai atakavo Gytautas Kibelkis, taip pelnydamas pergalę savo komandai 83:82.

Justas Četkauskas užfiksavo šio sezono rezultatyvių perdavimų rekordą
Nuotr. Linas Šilkaitis

Geriausi savaitės pasirodymai

Paįstrio Kvietos komandos vidurio puolėjas Tomas Urbonas sužaidė puikiai rungtynes, tačiau komandai pergalės tai neatnešė, tuo tarpu šio sezono rezultatyvių perdavimų rekordą pasiekė Velžio atstovas Justas Četkauskas, o toliau po krepšiu sunkiai įveikiamas buvo 6 blokus išrašęs Paulius Budreckis.

Efektyvumas - Tomas Urbonas (Paįstrio Kvieta) 54
Pelnyti taškai - Mindaugas Norvaišas (Rietavo Plungės lagūna) ir Tomas Markevičius (Užpalių Užpaliai 35+) po 44