Lygos apdovanojimai
Pražangos
2024-04-13 Techninė pražanga
2024-04-13 Techninė pražanga
2024-04-13 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Nuobaudų nėra.

Po pusantrų metų pertraukos sugrįžta Mažų miestelių krepšinio lygos atkrintamosios varžybos, paskutinį kartą jos vyko 2020 metų rudenį, kai buvo tęsiamas dėl pandemijos sustabdytas XXII-asis čempiontas. Ta proga tinklalapis mmkl.lt pateikia A diviziono ketvirtfinalių prognozes. Pažymime, kad tai tik asmeninė mūsų nuomonė ir ji nebūtinai turi sutapti su jūsiške.

Velžio krepšininkai du kartus žaidė mažajame čempionato finale
Velžio krepšininkai du kartus žaidė mažajame čempionato finale
Nuotr. Rimvydas Ančerevičius

Velžio BC Velžys (1) - Rokiškio Autodena (8)

Abiejų komandų galutinės vietos paaiškėjo tik pasibaigus paskutiniam čempionato turui, kai tuo tarpu Velžio komandos pirmasis reitingas turbūt nieko ypatingai nenustebino, tai lygos debiutantų iš Rokiškio įšokimas į "playoffus" buvo gan netikėtas. Reguliariajame sezone Velžio komanda patyrė vos vieną pralaimėjimą, kai namuose nusileido Kavarskui, o komandos turima patirtis ir vienas kito supratimas neleidžia abejoti šio Panevėžio priemiesčio šansais šiemet kovoti čempionato finale. Finale Velžys jau yra buvęs 2013-2014 metų sezone, o iš tos komandos dabartinei dar atstovauja net penki žaidėjai. Dar du kartus Velžio krepšininkai tapo trečiosios vietos savininkais. Gal pagaliau atėjo dvyliktąjį sezoną lygoje žaidžiančios komandos eilė pasipuošti sidabro žiedais?

Rokiškio komanda šį sezoną labai prastai rungtyniauja išvykose, kur itin stringa komandos puolimas, namuose Rokiškyje komanda gauna daugaiu energijos ir žaidžia kovingai, tačiau vien kovingumo ir energijos įveikti Velžį neužteks, tad mūsų nuomone Autodena sezoną po šio etapo pratęs B divizione, tačiau jau vien patekimą tarp 8 geriausių lygos komandų galima įvertinti aukščiausiu balu.

Pagrindinis žmogus Velžio komandoje neabejotinai Justas Četkauskas (vid. po 22,6 n.b., 10 tšk., 8 atkv. k., 9,7 rez. perd. per 28 min.). Trenerio išsilavinimą turintis žaidėjas puikiai supranta žaidimą, kai reikia pats gali imtis iniciatyvos, pasižymi žaidimo skaitymu ir perimtais kamuoliais ir rezultatyviais perdavimais, kurių alieka beveik po 10 (2 vieta lygoje), taigi bus problema visose aikštės vietose ir visiems varžovams. 

Autodenos komanda laikosi ant Lino Kolosovo pečių ir nuo šio vikraus bei fiziškai gerai sudėto įžaidėjo ypač priklauso komandos žaidimas. Linas renka daugiau kaip 20 naudingumo balų per rungtynes, tačiau kadangi kamuolį kontroliuoja didžiąją dalį laiko dažnai ir klysta - 5,7 prarasto kamuolio per rungtynes (6 vieta lygoje). Norint pakovoti su Velžiu Rokiškio komandai teks paieškoti rezervų.

Prognozė: 90/10. Serija 2:0.

Karolis Kvedaravičius per 10 žaistų rungtynių išmetė 103 tritaškius
Karolis Kvedaravičius per 10 žaistų rungtynių išmetė 103 tritaškius
Nuotr. Andrius Stanys

Obelių Entuziastai (2) - Daugų Daugai (7)

Šioje poroje susitinka miesteliai su su gilia istorija lygoje. Obeliai - tai miestelis Rokiškio rajone, kuriame ir prasidėjo Mažų miestelių krepšinio lyga, būtent čia 1998 metais gimė tokio čempionato idėja, kuri ir gyva iki šiol. Entuziastai kaip klubas lygoje rungtyniauja tik trečiąjį sezoną, tačiau komandos gretose yra 3 žaidėjai buvę Obelių komandoje, kai ši 2010-2011 metų sezone pirmą kartą laimėjo čempionų žiedus. Daugų komanda du kartus yra tapusi B diviziono čempione, tad patirties žaidžiant atkrintamosiose turi sukaupusi taip pat nemažai.

Abi komandos mėgsta žaisti fizišką krepšinį, o Entuziastai pasižymi ir tuo, kad jų fiziškumas dažnai išmuša varžovus iš vėžių ir pelnyti taškus po krepšiu tampa itin sunku. Būten Obelių komanda yra geriausiai besiginanti lygos komanda, varžovams leidžianti įmesti vos po 54,5 taško, kai tuo tarpu daugiškiai praleidžia kiek daugiau nei 80 taškų į savo krepšį. Būtent gynyba ir savo aikštės pranašumas bus faktoriumi šioje serijoje, nes mūsų nuomone, šios komandos pasidalins po pergalę pirmosiose rungtynėse ir viską perkels į lemiamą trečiąjį susitikimą. Laukia viena įdomiausių serijų A diviziono ketvirtfinalyje.

Obelių komandos žaidimas priklauso nuo dviejų "banginių" - Karolio Kvedaravičiaus ir Renato Jegorovo žaidimo. Renatas pelno po 21 tašką, atkovoja po 13,6 kamuolio iš kurių net 5,7 renka puolant krepšį (2 vieta lygoje) ir surenka vidutiniškai po 28 naudingumo balus (9 vieta lygoje), o Karolis prideda po 19 taškų itin dažnai atakuodamas iš tolimų distancijų ir nors taiklumas nėra įspūdingas kartais šis žaidėjas iššauna serijomis po keletą taiklių tritaškių ir taip inicijuoja komandos spurtą.

Daugų komandoje išsiskiria gynėjas Šarūnas Labenskas pelnantis po 22 taškus per rungtynes, bei atkovojantis ir asistuojantis po 6 kartus. Svarbiu faktoriumi serijoje gali būti daug patirties rungtyniaujant aukštesniame lygyje sukaupusio Paulius Kleizos žaidimas.

Prognozė: 55/45. Serija 2:1.

Pajūrio komanda 2012 metais yra tapusi trečiosios vietos laimėtoja
Pajūrio komanda 2012 metais yra tapusi trečiosios vietos laimėtoja
Nuotr. Rolandas Urbonas

Pajūrio Jūra (3) - Joniškio SK Vieningi (6)

Serija, kurioje pagal reitingą susitinka dvi komandos žaidusios kartu ir reguliaraus sezono grupėje. Pajūrio komanda dar viena ekipa lygoje turinti ilgą ir apdovanojimais pažymėtą istoriją, kartą komanda užėmė trečiąją vietą (2011-2012 sezonas) ir kartą tapo C diviziono bronzos medalių savininkais (2018-2019 sezonas). Joniškio klubas lygoje rungtyniauja debiutinį sezoną ir nors prieš sezoną nepuoselėjo didelių vilčių apetitas išaugo bežaidžiant.

Pirmajame tarpusavio mače akivaizdžiai stipresnė buvo Jūros komanda, laimėjusi 114:73, o antrajame sausio mėnesio pabaigoje jau triumfavo savo aikštėje žaidę Joniškio krepšininkai 83:73, tačiau jau tuomet Pajūris buvo užsitikrinęs savo pogrupio nugalėtojo vardą ir trečiąjį reitingą, tad itin rimtai į tas rungtynes nežiūrėjo. Jeigu būtent požiūrio klausimą pajūriškiams pavyks išspręsti ir pilnai susikocentruoti dviems pirmosioms rungtynėms serija gali baigtis per dvi savaites.

Pajūrio Jūros komandos žaidimas lemiamose šio sezono varžybose labai priklausys nuo bene daugiausiai patirties komandoje turinčio Raimondo Matučio pasirodymų. Krašto puolėjas per 8 žaistus susitikimus šį sezoną rinko po 20 taškų, tritaškius metimus mesdamas 44 procentų taiklumu (39 iš 89). Po krepšiu jėgos prideda gerai sudėtas komandos vidurio puolėjas Edvinas Simėnas, šį sezoną fiksavęs ir visų laikų lygos atkovotų kamuolių rekordą (30).

Vieningų komanda išties vieninga, jų gretose net sunku išskirti dominuojančius krepšininkus, visi įneša savo indėlį ir daro tai ką sugeba geriausiai. Antrojoje sezono dalyje įsižaidė komandos žaidžiantysis treneris Deivydas Vištaitis, kuris paskutinėse dviejose reguliaraus sezono rungtynėse fiksavo net 29 naudingumo balų vidurkį ir žaidė puikiai būtent tada kada komandai labiausiai reikėjo pergalių. Priminsime, kad Joniškio komanda į A diviziono atkrintamąsias žengė tik laimėjusi paskutinius savo susitikimus, vieną iš kurių būtent prieš Jūrą.

Prognozė: 65/35: Serija 2:0.

Norint žengti tarp keturių geriausių Kavarskui prireiks ir ryškesnio Tomo Šiškevičiaus indėlio
Norint žengti tarp keturių geriausių Kavarskui prireiks ir ryškesnio Tomo Šiškevičiaus indėlio
Nuotr. Motiejus Baublys

Kavarsko Kavarskas (4) - Parovėjos Agaras (5)

Dar viena intriguojanti serija, kur susitiks komandos žaidusios labai gerą sezoną, tačiau paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse pralaimėjusios ir reitinge kritusios žemyn. Kavarsko krepšininkai iki paskutinių rungtynių nebuvo pralaimėję nė karto ir fiksavo devynių pergalių iš eilės seriją, tačiau Velžio krepšininkai pademonstravo, kad Kavarkas nėra toks baisus kaip galėtų pasirodyti iš šalies ir paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse tiesiog ramiu veidu sudorojo varžovus. Abi komandos turi gerai subalansuotą sudėtį, gerų žaidėjų netrūksta tiek priekinėje linijoje, tiek ir gynėjų grandyje. Tikėtina, kad į rungtynes komandos surinks stipriausius savo krepšininkus, tad kova laukia tikrai intriguojanti.

Naudingiausiai Kavarsko komandoje žaidžia krašto puolėjai Tomas Markevičius ir Juozas Milius, atitinkamai 37 ir 29,7 naudingumo balo. Sėkmė serijoje stipriai gali priklausyti nuo Juliaus Ščipoko pasirodymo, būtent paskutiniame reguliaraus sezono mače Kavarskas neturėjo šio įžaidėjo ir rimčiau nepasipriešino Velžiui, tad jungiamoji grandis tarp perimetro ir baudos aikštelės bus labai reikalinga kavarskiečiams.

Agaro komandoje priekinėje linijoje turi atletišką Roką Petkevičių (vid. 15 tšk. ir 14 atk. kam. ir 2 blok.) ir patyrusį Evaldą Daugvietį, nuo jų žaidimo varžybose ir tvarkymosi gynyboje su Kavarsko puolėjais ir priklausys komandos žaidimas. Parovėjos komanda pirmajame čempionate etape turėjo problemų su rinkimusi į rungtynes, žaidėjų dalyvavimas buvo nepastovus, tad susižaidimo trūkumas gali pakišti koją ir svarbiausioje sezono stadijoje.

Manome, kad ši serija per dvi savaites nesibaigs ir komandoms prireiks trečiojo susitikimo, kuriame favoritais bus aukštesnį reitingą ir aikštelės pranašumą pelniusi komanda.

Prognozė: 60/40. Serija 2:1.

O visiems primename, kad prognozės sukurtos tam, kad jas galėtume paneigti!

Komentarai:
Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.