2024-04-20 Techninė pražanga
2024-04-13 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Joniškio SK Vieningi

Pirmąjį kovo savaitgaliai lygoje toliau tęsėsi visų divizionų atkrintamosios varžybos, po kurių paaiškėjo ir pirmosios komandos kam šis MMKL sezonas jau baigėsi.

Joniškio krepšininkai debiutiniame sezone kovoja dėl patekimo tarp geriausiųjų
Nuotr. Ričardas Norkus

Kovingi Žiemgalos atstovai išlygino seriją

Antrasis A diviziono ketvirtfinalio susitikimas vyko Joniškyje, kur vietos SK Vieningi priėmė svečius iš Šilalės rajono Pajūrio Jūrą. Rungtynes sėkmingiau pradėjo ilgą atsarginių žaidėjų suolelį turėjusi Joniškio komanda, kuri aktyvumu ir kibia gynyba stengėsi išmušti varžovus iš vėžių. Du kėlinius tai sekėsi daryti ganai gerai, tačiau trečiajame aikštelės šeimininkai krito į duobę ir iniciatyvą perėmė svečiai, vis dėlto Joniškis atsilaikė ir iškovojęs pergalę 66:61 išlygino seriją 1:1. Trečiasis ir lemiamas mačas šioje serijoje vyks Šilalėje, o laimėtojas pateks tarp stipriausių 4 lygos komandų.

Daugų krepšininkai kovėsi iki paskutiniųjų, tačiau išlyginti serijos nepavyko
Nuotr. Giedrius Rusinas

Obeliams žengti į finalinį ketvertuką prireikė pratęsimo

Pajūrio Jūros ir Joniškio SK Vieningų poros nugalėtojas A diviziono pusfinalyje susitiks su Obelių Entuziastų krepšininkais, kurie išvykoje po itin atkaklios ir net pratęsimo pareikalavusios kovos 93:89 palaužė Daugus ir eliminavo šią Alytaus rajono miestelio komandą iš tolimesnės kovos dėl A diviziono titulo. Ketvirtojo kėlinio pabaiga vyko taškas į tašką, nei vienai komandai neatitrūkstant. Svarbų tritaškį metimą pataikius Mindaugui Dūda obeliečiai išsiveržė į priekį, tačiau paskutinėmis sekundėmis prie baudų metimo linijos stojęs Paulius Kleiza neklydo ir išlyginęs rezultatą pasiuntė komandas žaisti papildomų penketos minučių. Pusė pratęsimo vėl vyko pagal ketvirtojo kėlinio scenarijų, tačiau lemiamomis akimirkomis Daugų komanda žaidė netiksliai, o varžovų klaidas išnaudoję Entuziastai šansu pasinaudojo ir tiesiausiu keliu žengė tarp geriausių lygos komandų.

A divizione savo serijas rezultatais 2:0 taip pat laimėjo Velžio BC Velžys, antrosiose rungtynėse 88:76 įveikusi Rokiškio Autodeną ir Kavarsko Kavarkas Biržuose 74:61 įveikęs Parovėjos Agarą.

Nerijaus Daunoravičiaus sėkmingo žaidimo pergalei Žiežmariuose neužteko
Nuotr. Osvaldas Žukauskas

Žiežmariai ir Baisogala santykius aiškinsis trečiosiose rungtynėse

35+ divizione vieninteliai Žiežmarių krepšininkai iškovojo pergalę antrosiose serijos rungtynėse ir serijos baigtį perkėlė dar savaitei. Žiežmariai savo aikštelėje po atkaklios kovos 76:67 palaužė Baisogalos Auridanos veteranų ekipą ir išlygino ketvirtfinalio seriją. Žiežmarių komanda sėkmingai sužaidė atkarpą po didžiosios pertraukos, kuomet įgijo 10 taškų pranašumą, kurį galiausiai išsaugojo iki pat rungtynių pabaigos. 35+ divizione vienintelė Žiežmarių komanda išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą.

Smilgiai išnaudojo savo patirtį ir laimėjo pratęsime
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Pratęsimas palaužė užpaliečius

Pratęsimo prireikė Utenoje, kur Užpalių krepšininkai stengėsi išgelbėti savo sezoną ir dantimis ir nagais kabinosi į pergalę. Vis dėlto meistriškumą pademonstravo Smilgių Veteranai, kurie laimėjo 93:83 ir pateko į pusfinalį. Ketvirtajame kėlinyje rezultatas tapo lygos likus žaisti pusantros minutės, o per likusį laiką nei vienai komandai nepavyko rezultatyviai užbaigti atakos, tad žaidimas persikėlė į pratęsimą, kuriame jau dominavo Smilgių krepšininkai.

Smilgių komanda pusfinalyje žais su Trakiškio Akmenimis, kurie Joniškyje 83:58 nepasigailėjo Amicitia-Kurmaičių ŽŪB krepšininkų ir seriją užbaigė sausu rezultatu. Dar vienas ketvirtfinalis baigėsi Rietave, kur vietos Lardžas nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Balbieriškiui ir patyrė antrąjį pralaimėjimą serijoje 67:85.

Aiškios ir 7 komandos, kurios toliau tęs B diviziono kovas

Į B diviziono ketvirtfinalį tiesiogiai jau pateko A diviziono ketvirtfinalyje pralaimėjusios Rokiškio, Daugų ir Parovėjos komandos, prie jų dar prisijungs Joniškio-Pajūrio poros pralaimėtojas, o kitos keturios komandos savo vietas dar turėjo išsikovoti aštuntfinaliuose.

Juos sėkmingai užbaigė Kelmės, Pajūrio Pegaso, Kupiškio BC Devold ir Kvėdarnos Statomeno atstovai įveikę savo varžovus antrąjį kartą ir uždarę serijas.

Sezonas jau baigėsi Visagino krepšininkams, kurie Taurės varžbose namuose nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Akmenės rajono Patriots 35+ veteranams ir nusileido jiems dar kartą, šįkart rezultatu 84:102. Patriots 35+ komanda tolimesniame Taurės varžybų etape dviejų rungtynių serijoje išbandys jėgas su šiame sezone dar nelaimėjusi Rietavo Plungės lagūna.

Tomas Markevičius per dieną žaidė dvi rungtynes ir iš viso pelnė 65 taškus

Geriausi savaitės pasirodymai

Galingą tribugą dublį šią savaitę pademonstravo Mantas Vaznonis, vedęs į pergalę Trakiškio veteranus, kamuoliai tiesiog į rankas krito akmeniškiui Dariui Krasauskui, o pratęsimą atžaidęs ir 37 taškus pelnęs Tomas Markevičius sugebėjo dar 28 įmesti ir Parovėjai.