2024-04-20 Techninė pražanga
2024-04-13 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Joniškio SK Vieningi

Įsibėgėjus Mažų miestelių krepšinio lygos atkrintamosioms šį savaitgalį netrūko karštų kovų, o joms pasibaigus paaiškėjo, kad trečiųjų serijos rungtynių reikės ir A diviziono pusfinalyje ir B diviziono ketvirtfinalyje. Tuo tarpu 35+ divizione abi serijos užsibaigė favoritams laimėjus 2:0.

Velžio krepšininkai gražino seriją į savo aikštę
Nuotr. Paulius Žukauskas

Velžio krepšininkai pribaigė Kavarską per 3 minutes

Sunkią pergalę antrosiose A diviziono pusfinalio serijos rungtynėse pasiekė Velžio BC Velžys krepšininkai, kurie išvykoje Anykščiuose 74:69 palaužė Kavarsko miestelio atstovus. Didžiąją rungtynių dalį persvarą savo rankose turėjo aikštelės šeimininkai kavarskiečiai, tačiau jų kantriai sukrautą trapią persvarą kiekvieno kėlinio pabaigoje Velžio krepšininkai paversdavo niekais. Būtent kiekvieno kėlinio pabaigą velžiškiai pažymėdavo galingai spurtavimais ir visą kėlinį atsilikinėdami jie į pertaukėlę išeidavo su minimalia persvara. Tokiu stiliumi Velžys ir užbaigė šias rungtynes, dar likus žaisti 3 minutes priekyje 67:60 buvo Kavarsko krepšininkai, kurie atrodė gan užtikrintai žygiavo MMKL finalo link, vis dėlto Velžys taip nemanė, pasinaudojo varžovų klaidomis ir smogė tarsi iš pasalų pelnė 12 taškų be atsako ir išlygino seriją.

Trečiosios pusfinalio serijos rungtynės vyks Velžio gimnazijos sporto salėje, o laimėjusi komanda finale susitiks su Obelių Entuziastais, kurie išvykoje Šilalėje laimėjo 82:71 ir pirmieji žengė į finalą. Obeliams laimėti nesutrukdė ir tragiškas tritaškių metimų taiklumas, tikslą pasiekė vos 15 procentų tolimų metimų, tačiau galinga kova dėl atšokusių kamuolių kūrė papildomus šansus, kuriais obeliečiai pasinaudojo ir po 11 metų pertraukos žengė į didįjį finalą.

Oto Majero buzzeris atvedė komandą į finalą be papildomų nervų
Nuotr. Elvis Žaldaris

Oto Majero tritaškis su sirena išvedė Smilgius į finalą

Fiziškas krepšinis šeštadienio popietę vyravo Velžio gmnazijos sporto salėje kur dėl galimybės rungtis 35+ diviziono finale susitiko Trakiškio Akmenys ir Smilgių Veteranai. Pirmąsias serijos rungtynes Vilniuje buvo laimėjusi Smilgių komanda, tad trakiškiečiai nuo pat rungtynių pradžios demonstravo kovingumą ir užsivedimą seriją dar kart sugrąžinti į Vilnių. Trakiškio komandą į priekį vedė daugiausiai savo individualiomis pastangomis varžovų gynybą draskę Audrius Stašaitis ir Svajūnas Rauckis, tačiau varžovai rungtyniavo užtikrintai ir didžiąją dalį laikė persvarą savo pusėje. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Akmenys kilo į lemiamą šturmą ir po sėkmingos atkarpos bei Manto Vaznonio dvitaškio išlygino rungtynių rezultatą, vis dėlto likus 7 sekundėms paskutinę ataką turėjo Smilgių krepšininkai, kur paskutinį žodį tarė Otas Majeras. Aidint pagrindinio laiko pabaigos sirenai O.Majeras paleido tolimą metimą, o kamuolys tarsi Holivudo filme pašokinėjęs ant lanko tarsi nenoriai, tačiau įkrito į krepšį ir taip sužlugdė Trakiškio viltis pakovoti papildomas 5 minutes. Smilgių komanda laimėjo 63:60 ir po trijų metų pertraukos žengė į 35+ diviziono finalą.

Smilgių krepšininkai 35+ diviziono finale susitiks su Balbieriškio Balbieriškis-Randers atstovais, kurie antrosiose serijos rungtynėse Baisogaloje 76:64 susitvarkė su vietos krepšininkų pasipriešinimu.

Tiek A diviziono, tiek 35+ divizionų finalinės varžybos vyks balandžio 9 dieną Anykščiuose, Nykščio namų sporto salėje.

Rokiškio ir Kvėdarnos komandas tarpusavyje skyrė ne tik didžiulis kilometražas
Nuotr. Matas Baranauskas

B divizione ketvirtfinalio seriją pavyko išlyginti tik kupiškėnams

Savaitgalį vyko ir antrieji B diviziono ketvirtfinalių susitikimai, po kurių paaiškėjo trys stipriausios šio diviziono ekipos. Pajūrio Pegasas namuose 88:75 įveikė penkis daugiškius, o Kelmės KK Tritaškis seriją uždarė 90:59 įveikdamas taip pat penkiese atvykusią Parovėjos Agaro komandą. Sekmadienį vykusiose rungtynėse Kvėdarnos Statomenas 97:71 antrą kartą įveikė Rokiškio Autodenos krepšininkai ir užbaigė jų pasirodymą debiutiniame sezone.

Jeigu trys sezoną pusfinalyje pratęsiančios komandos paaiškėjo gana įtikinamai, tai Kupiškyje kova vyko taškas į tašką, o galiausiai tiksliau ketvirtąjį kėlinį sužaidusi Kupiškio BC Devold komanda šventė pergalę 60:55 bei išlygino serijos iki 2 pergalių rezultatą. Joniškio SK Vieningi šiose rungtynese dažnai klydo, taip pat pykosi tarpusavyje kuo pasinaudojusi kupiškėnų komanda vedama vis dar sportinės formos neprarandančio Ričardo Naciaus laikėsi gan tvirtai kol galiausiai ir nugalėjo. Serijos likimas paaiškės ateinantį šeštadienį Joniškyje.

Evaldas Radionovas ir Paulius Budreckis atvėrė komandai kelią į Taurės pusfinalį

Į MMKL Taurės pusfinalį pavyko prasimušti Akmenės Akmenė 35+ krepšininkams, kurie po lygiai sužaistų pirmųjų serijos rungtynių vyko į varžovų aikštę. Žaidimas varžovų arenoje didesnių sunkumų akmeniškiams nekėlė ir E.Radionovo ir P.Budreckio į priekį vedama komanda pelnė net 90 taškų, bei laimėdami 90:82 užbaigė Velžio Tėvynės pasirodymą MMKL čempionate. E.Radionovas komandai pelnė 23 taškus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, o P.Budreckis įmetė 29 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir 10 kartų privertė varžovus prasižengti.

Akmenės komanda Taurės varžybų pusfinalyje susitiks su Akademijos Akademija-AgroVis 35+ krepšininkais, o kitoje pusfinalio poroje Rietavo Plungės lagūna išbandys jėgas su Dembavos Rezus 35+ atstovais.

Geriausi savaitės pasirodymai

Galingą pasirodymą pergalingose rungtynėse surenkė Pajūrio Pegaso žaidėjas Edvinas Kurlinkus fiksavęs net pusšimčio naudingumo balų vertą pasirodymą, galingai sezoną užbaigė Evaldas Daugvietis, o Evaldo Radionovo aikštės matymo sugebėjimus mes dar išvysime, tikėtina matysime jį ir šioje garbės lentoje.