Praėjusį savaitgalį Rietave finišavo XXIV-asis Mažų miestelių krepšinio lygos sezonas, kuriame paaiškėjo B diviziono ir Taurės varžybų prizininkai. Per spalio 22 dieną prasidėjusį čempionatą iš viso MMKL aikštelėse buvo sužaista 250 rungtynių.

Kvėdarnos krepšininkai liko per plauką nuo A diviziono, tačiau triumfavo B divizione
Nuotr. Matas Baranauskas

Galingai finišavusiai Kvėdarnai - B diviziono laurai

Stipriausia B diviziono komanda tapo lygoje šiais metais debiutavusi Kvėdarnos Statomeno ekipa, kuri diviziono finale rungtynes pradėjo gan sunkiai, tačiau finišavo galingai ir 85:68 įveikusi Joniškio SK Vieningi tapo B diviziono aukso medalių savininke. Kvėdarniškiai galingai sužaidė antrąjį ir trečiąjį rungtynių kėlinius, tad ketvirtajame jau liko tik atlaikyti varžovų bandymus vytis. Statomeną į priekį vedė galingai žaidęs Gytautas Kibelkis, kuriam atiteko ir naudingiausio finalo žaidėjo apdovanojimas. Gytautas finale iš viso pelnė 26 taškus, atkovojo 15 kamuolių ir net 5 kartus blokavo varžovų metimus.

Joniškio SK Vieningi - taip pat lygos debiutantai

Trečioji vieta B divizione atiteko Šilalės rajono Pajūrio miestelio Pegaso komandai. Šiemet abi Pajūrio miestelio komandos žaidė savo divizionų mažuosiuose finaluose, o būtent Pegaso krepšininkams pavyko parvežti į savo gimtinę varžybų medalį. Po atkaklios ir gražios kovos Lauryno Stonkaus vedama Pegaso komanda 96:89 įveikė Kelmės KK Tritaškį.

Mindaugo Norvaišo vedami Rietavo komanda laimėjo Taurės varžybas

Pirmą kartą rengtas Taurės varžybas laimėjo rietaviškiai

Pirmą kartą istorijoje lygoje buvo rengiamos ir Taurės varžybos, kuriose savo jėgas tarpusavyje išbandė ir pagrindiniame čempionate ir 35+ divizione sezoną pradėjusios komandos. Rietavo Plungės lagūnos krepšininkai būtent Taurės varžybose gavo progą atsigriebti po itin nesėkmingo čempionato ir čia jau džiugino savo gerbėjus pergalėmis. Pergale pavyko ir užbaigti čempionatą - paskutinėse rungtynėse 82:75 įveikta Akmenės Akmenė 35+. Rietavo komandoje nesulaikomai žaidė MVP laurus susižėręs ir 32 taškus pelnęs Mindaugas Norvaišas.

Trečiosios vietos taurę į viršų Taurės varžybose kėlė Panevėžio rajono Dembavos miestelio atstovai

Mažajame Taurės varžybų finale sėkmė lydėjo Dembavos Rezus 35+ krepšininkus, kurie 71:57 įveikė Kauno rajono Akademijos Akademija-AgroVis 35+ veteranus. Po šių rungtynių specialus apdovanojimas už nuopelnus Mažų miestelių krepšinio lygai buvo įteiktas ir ilgamečiam buvusios Centro provincijos vadovui, bei dabartiniam Akademijos krepšininkus Rolandui Rakščiui.

Už pagalbą organizuojant finalines B diviziono ir Taurės varžybas Mažų miestelių krepšinio lyga širdingai dėkoja Rietavo savivaldybės vyriausiajam specialistui sportui Mantui Vaičekauskui.

Laurynas Stonkus sulaukia ir aukštesnių lygų komandų dėmesio

Geriausi savaitės pasirodymai

Tarp geriausių dominavo jau minėtas L.Stonkus, žaidęs tiesiog savo ritmu, puikiai žaidimui vadovavo Kvėdarnos aikštės generolas, o puiki mažesniųjų žaidėjų gynyba padėjo Rietavo krepšininkams atsilaikyti prieš Akmenė bokštą.