2024-04-20 Techninė pražanga
2024-04-13 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Joniškio SK Vieningi

Tradiciškai priešpaskutinį spalio mėnesio savaitgalį prasidėjo dar vienas, jau XXIV-asis Mažų miestelių krepšinio lygos čempionatas. Šį sezoną lygoje varžosi 25 komandos suskirstytos į tris divizionus. Pirmąjį savaitgalį savo kovas pradėjo 20 lygos komandų.

Čempionai atsidarė pergalingai

Čempionų titulą ginanti Velžio BC Velžys komanda čempionatą pradėjo jau penktadienį, kuomet nors ir išvykos teisėmis, tačiau savo namų aikštelėje susitiko su į lygą sugrįžusi Trakiškio RomeoGYM ekipa. Rungtynėse susitiko viena kitos vertos komandos, o pirmaujanti komanda keitėsi kaip ant svarstyklių vos ne kas minutę. Rungtynėms artėjant prie pabaigos su dviguba licencija rungtyniaujančio Dano Raukos vedama RomeoGym komanda pelnė 10 taškų be atsako ir įsiveržė į priekį 80:78, tačiau Velžio krepšininkai pademonstravo čempionišką charakterį ir nepasidavė. Tiksint paskutinėms sekundėms velžiškis Dovaras Neverdauskis prametė iš toli, tačiau patirtį pademonstravo Edvinas Sriubas, kuris atkovojo kamuolį puolime ir taikliu dvitaškiu ištaisė padėtį, bei pelnė lemiamus šių rungtynių taškus - 85:83

Edvino Sriubo patirtis lėmė komandos pergalę čempionato starte
Nuotr. Rimvydas Ančerevičius

Nugalėtojų komandoje būtent E.Sriubas sužaidė rezultatyviausiai, pelnęs 20 taškų ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, 17 taškų pridėjo Egidijus Jasėnas. RomeoGYM klubo gretose D.Rauka surinko 25 taškus, dvigubas dublis 19 taškų ir 11 atkovotų kamuolių - Donato Kasarausko kraityje.

Šilalės rajono komandų scenarijai - skirtingi

Rungtynėmis namuose A divizione startavo ir abi Šilalės rajono komandos. Pegaso krepšininkai nuo pat rungtynių pradžios pademonstravo uraganinį puolimą ir svečius iš Joniškio palaužė 110:90, tuo tarpu vakarinėse rungtynėse Pajūrio Jūrai nepavyko rimčiau pasipriešinti svečiams iš Rokiškio - rokiškėnai išsivežė pergalę iš Šilalės rezultatu 81:57.

A divizione kol kas nestartavo Kavarsko komanda, kuri čempionatą pradės ateinantį savaitgalį sužaisdama net dvi rungtynes.

Vaidas Pocius surinko galingą dvigubą dublį

B diviziono starte Velžio Tėvynės laimėjimas

Atkakliausias B diviziono mačas taip pat vyko Velžyje, kur Velžio Tėvynės krepšininkai susitiko su Raguvos Kvieta. Čia likus žaisti tris minutes savo komandą 8 taškų pranašumu (69:61) į priekį išvedė Tėvynės atstovas Gedas Sakalauskas, o likusią rungtynių dalį taškus jau pelnė tik Raguvos atstovai, vis dėlto paskutinis Manto Narkevičiaus metimas galėjęs išplėšti pratęsimą tikslo nepasiekė ir Tėvynė pergale 69:67 pradėjo 2022-2023 metų čempionatą.

Nugalėtojų komandoje naudingiausiai žaidė 26 taškus pelnęs, 20 kamuolių atkovojęs ir iš viso net 42 naudingumo balus surinkęs Vaidas Pocius, 20 taškų G.Sakalausko sąskaitoje. Kvietos komandoje Donatas Skiotys pasižymėjo 32 pelnytais taškais ir 14 sugriebtų kamuolių.

Mosėdis grįžo į lygą, Kelmė skriaudė debiutantus

Į lygą po dviejų metų pertraukos sugrįžusi Mosėdžio (Skuodo r.) komanda namuose 66:78 nusileido Mažeikių rajono Viekšnių miestelio atstovams, o lygoje debiutuojančią Akmenės rajono Menčių miestelių VMG komandą Ventoje 49:114 skriaudė vieni iš B diviziono favoritų Kelmės KK Tritaškis krepšininkai.

Ateinantį savaitgalį varžybas pradės ir likusios dvi B divizione žaidžiančios ekipos - Baisogalos Auridana ir Kupiškio BC Devold.

Rietavo Lardžas nepaliko vilčių svečiams iš Dembavos
Nuotr. Nedas Narutavičius

Manto Tomaševičiaus vedami rietaviškiai pergalingai atsidarė 35+ divizione

Kovas pradėjo ir 35+ diviziono, kuriame šiemet varžosi 10 komandų, atstovai. Rietavo Lardžo krepšininkai savo aikštelėje 92:59 nepasigailėjo negausias pajėgas į Žemaitiją delegavusios Dembavos Rezus ekipos. Rietaviškius į pergalę vedė sėkmingą žaidimą demonstravęs Mantas Tomaševičius, pelnęs 24 taškus, atkovojęs 12 kamuolių ir perėmęs net 8 kamuolius. Martyno Andrijausko sąskaitoje 12 taškų. Dembavos komandoje 23 taškus pelnė Mindaugas Vaičikauskas (10/11 baudos metimų), 21 pridėjo garsus kurčiųjų krepšinio atstovas Robertas Puzinas.

Kitose 35+ diviziono pirmojo turo rungtynėse intrigos taip pat buvo nedaug. Akmenės krepšininkai tik ketvirtajame kėlinyje sušvelnino atsilikimą ir namuose pralaimėjo Trakiškio Akmenims 69:81, Balbieriškis namuose 87:53 nepagailėjo užpaliečių, o pergalę iš Akademijos pavyko išsivežti Velžio krepšininkams, laimėjusiems Kauno rajone 75:39.

35+ divizione šį sezoną nesivaržo Smilgių Veteranai, tad jau dabar aišku, jog šis divizionas turės ir naujus čempionus.

Geriausi savaitės pasirodymai

Tradicinėje garbės lentoje du kartus atsidūrė puikiomis rungtynėmis sezoną pradėjęs Vaidas Pocius, o atskiro paminėjimo vertas ir Rokiškio Entuziastų lyderis Tomas Trumpa, kuriam vos 1 atkovoto kamuolio pritrūko iki keturgubo dublio (12 taškų, 10 rezultatyvių perdavimų, 10 išprovokuotų pražangų ir 9 atkovoti kamuoliai).