2024-03-24 Techninė pražanga
2024-03-23 Techninė pražanga

Per Mažų miestelių krepšinio lygos aikšteles nuvilnijo dar vienas čempionato turas, o po jo po truputį aiškėja ir pogrupių lyderiai.

Šilalė į pergalių kelią sugrįžo Rokiškyje

Šeštadienio vakarą A diviziono dvikovoje susitiko dvi komandos praėjusiame ture patyrusios pralaimėjimus, tad šiose rungtynėse abi tenkino tik pergalė. Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai Rokiškio Entuziastai, kurie po dviejų kėlinukų pirmavo 40:32. Po pertraukos prie kietų Rokiškio salės lankų prisitaikė šilališkiai atakavo kur kas taikliau, vieną po kito taiklius tolimus metimus į rokiškėnų krepšį siuntė Lukas Petkevičius ir Deividas Stirbinskis, pataikyti pradėjo ir Mindaugas Norvaišas, tad Rokiškio persvara ištirpo greitai. Ketvirtasis kėlinys vyko taškas į tašką, o likus puse sekundės tolimą tritaškį metimą smeigė Remigijus Zolobas ir išvedė Rokiškio komandą į priekį 81:80, vis dėlto likusio laiko šilališkiams užteko surengti paskutinei atakai ir iš toli neklydęs L.Petkevičius dovanojo komandai pergalę - 83:81.

L.Petkevičiaus tolimas metimas pelnė pergalę Šilalės krepšininkams
Nuotr. Adrija Brogaitė

Pergalingą L.Petkevičiaus metimą iš toli galite peržiūrėti paspaudę čia.

L.Petkevičiaus sąskaitoje be pergalingo metimo ir 39 naudingumo balai bei 28 pelnyti taškai, 25 pridėjo D.Stirbinskis. Entuziastų komandoje 21 tašką pelnė Karolis Kvedaravičius, 18 taškų ir 14 atkovotų kamuolių Renato Jegorovo sąskaitoje.

Kitose A diviziono rungtynėse pergalių seriją pratęsė Kavarsko krepšininkai, namuose 65:57 įveikę Velžio ekipą. Čempionate nepralaimėjęs Kavarskas kol kas vienvaldis diviziono lyderis.

Fantastišką Mosėdžio komandos comebacką vainikavo Roko Smilgevičiaus 4 taškų dūris

Pirmąją pergalę B diviziono čempionate pavyko iškovoti Mosėdžio Gimnazija-KKSC krepšininkams iš Skuodo rajono, kurie šeštadienio popietę viešėjo Kelmėje. Atkakliose ir permainingose rungtynėse rezultatas lygus nebuvo nei minutei, o kiekviena komanda pirmavo net po 24 kartus. Likus žaisti pusantros minutės gan saugią persvarą turėjo aikštelės šeimininkai, kurie pirmavo 92:84, tačiau svečiai iš akmenų krašto nebuvo linkę pasiduoti ir kilo į lemiamą šturmą. Likus 18 sekundžių ir Mosėdžiui atsliekant trimis taškais tolimą metimą su pražanga smeigė Rokas Smilgevičius taip išvesdamas savo komandą į priekį. Paskutiniai kelmiškių bandymai buvo netikslūs ir švieslentėje liko degti skaičiai 95:94 Mosėdžio komandos naudai.

Rokas Narkus nugalėtojų komandoje surinko 33 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, R.Smilgevičius pridėjo 18. Pirmąjį pralaimėjimą patyrusios Kelmės KK Tritaškis komandos gretose 29 taškus pelnė Lukas Sėjūnas (10/13 dvit.), 22 taškai Mindaugo Krauzos sąskaitoje.

Baisogalos Auridanos krepšininkai kol kas žengia be pralaimėjimų
Nuotr. Rimantas Benaitis

Pirmąją pergalę B diviziono varžybose iškovojo Kupiškio BC Devold krepšininkai, kurie savo aikštelėje 79:39 nepaliko jokių vilčių Velžio Tėvynei. Toliau pergalingai rungtyniauja Baisogalos krepšininkai, kurie namuose 100:67 sutriuškino Raguvos Kvietą.

Pirmąją pergalę iškovojo Dembavos veteranai

35+ divizione pirmąją pergalę pavyko pasiekti Dembavos Rezus krepšininkams, kurie po pralaimėjimo išvykoje grįžo į Dembavos progimnaziją. Po atkaklios kovos Irmanto Munkevičiaus į priekį vedami dembaviškiai 73:70 palaužė Mažeikių veteranų sporto klubo atstovus. Mažeikių komandai tai buvo čempionato startas, o antrasis rungtynes jie žais ateinančią savaitę savo aikštelėje.

Irmantas Munkevičius vedė į pergalę Dembavos Rezus komandą
Nuotr. Rimvydas Ančerevičius

I.Munkevičius prie komandos pergalės pridėjo 24 taškus ir 6 rezultatyvius perdavimus, 13 taškų kito gynėjo Ryčio Sankausko sąskaitoje. Mažeikių komandoje 17 taškų pelnė ir 12 atšokusių kamuolių sugriebė Vilius Štombergas, 15 taškų pelnė Vaidas Butkus.

Kitose 35+ diviziono rungtynėse triuškinamą pergalę šventė Balbieriškis, išvykoje 105:45 įveikęs Akademiją.

Geriausi savaitės pasirodymai

Įspūdingai sužaidė Balbieriškio komandos naujokas, tačiau ne naujokas krepšinyje Paulius Parachomikas, o varžovų puolimą puikiai skaitė kupiškėnas Tomas Ažusienis perėmęs net 7 kamuolius. Lankomiausia antrą savaitę iš eilės buvo Rokiškio KKSC salė, sutraukusi 65 žiūrovus.

Rokiškio KKSC salė viena gausiausiai lankomų visoje lygoje

Lankomumas - Rokiškio Entuziastai, Rokiškio KKSC salė, 65 žiūrovai

Efektyvumas - Paulius Parachomikas (Balbieriškio Balbieriškis-Randers 35+) 48
Pelnyti taškai - Rokas Narkus (Mosėdžio Gimnazija-KKSC) ir Paulius Parachomikas (Balbieriškio Balbieriškis-Randers 35+) po 33
Atkovoti kamuoliai - Tomas Ludavičius (Balbieriškio Balbieriškis-Randers 35+) 17
Rezultatyvūs perdavimai - Albertas Jakubauskas (Balbieriškio Balbieriškis-Randers 35+) 14