Prabėgo dar viena aktyvi Mažų miestelių krepšinio lygos savaitė per kurią buvo sužaista 10 susitikimų. Pirmąją pergalę pavyko iškovoti dar vienai iki šiol nelaimėjusiai komandai, o vienerių rungtynių nugalėtojui išaiškinti prireikė net dviejų pratęsimų.

Sėkminga Kavarsko viešnagė Šilalėje

Čempionato lyderiams Kavarskui savaitgalis Šilalėje baigėsi sėkmingai ir dviem pergalėmis dar papildžiusi savo sąskaitą šio Anykščių rajono miestelio komanda tvirtai pirmauja A divizione. Tiesa lengva nebuvo, šeštadienį prieš Kavarską stojo karingai nusiteikę Šilalės Pegaso atstovai. Rungtynės vyko nei vienai komandai neįgyjant ženklios persvaros, o likus minutei rezultatas dar buvo lygus, tačiau tuomet svarbų tolimą metimą smeigė Tomas Šiškevičius išvedęs Kavarską į priekį. Šilališkiai paskutinėje atakoje dar bandė gelbėtis, tačiau Viliaus Klumbio tolimas metimas galėjęs išlyginti rezultatą skriejo pro šalį, o kamuolį atkovoję Nedas Zaniauskas tik sušvelnino atsilikimą iki minimalaus. Būtent minimalia persvara 86:85 laimėjęs Kavarskas ir išnešė sveiką kailį iš Šilalės.

Tomas Šiškevičius pataikė pergalę nulėmusį tolimą metimą
Nuotr. Rolandas Urbonas

Rezultatyviausiai Kavarsko gretose žaidė į gimtuosius kraštus sugrįžęs ir 21 tašką pelnęs Paulius Irtmonas, 19 pridėjo Tomas Urbonas. Pegaso komandoje 32 taškus pelnė be keitimų rungtyniavęs Laurynas Stonkus.

Sekmadienį kavarskiečiams jau sekėsi geriau ir 89:73 pergalė prieš Pajūrio Jūrą įtvirtino sėkmingą savaitgalį Žemaitijoje.

O pajūriškiai nors sekmadienį ir pralaimėjo čempionato lyderiams, tačiau diena prieš šventė pirmąją sezono pergalę, kuomet 84:82 palaužė Velžio BC Velžį. Ši pergalė atgaivino Jūros viltis patekti į A diviziono atkrintamąsias, tačiau komandai likus žaisti vos 3 susitikimus laukia nemenkas iššūkis, nes laimėti reikės bent jau du kartus ir tikėtis palankių rezultatų iš kitų komandų. Sekmadienio rungtynėse BC Velžys patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės 69:101 nusileidęs Pegasui.

Patyrusius veteranus į pagalbą pasitelkusi Baisogal šventė svarbią pergalę
Nuotr. Rimantas Benaitis

Norėję perkelti rungtynes baisogališkiai galiausiai laimėjo išvykoje

B divizione svarbią pergalę iškovojo Baisogalos Auridanos krepšininkai, kurie išvykoje Kelmėje 71:64 palaužė vietos KK Tritaškį. Rungtynes sėkmingiau pradėjo Mindaugas Krauzos vedami kelmiškiai, tačiau vėliau žaidimas išsilygino, o pergalę Baisogalai lėmė užtikrintai sužaista rungtynių pabaiga. Iš vakaro turėję problemų su žaidėjo dalyvavimu rungtynėse ir bandę šias rungtynes nusikelti baisogališkiai galiausiai prisikvietė laiko patikrintus žaidėjus ir progos laimėti Kelmėje nepaleido.

Baisogalos komandoje po 14 taškų pelnė ši trijulė: Aurimas Urbonas, Vilandas Leviška ir Andrius Trijonis. M.Krauza Kelmės komandoje surinko 19 taškų, 13 pridėjo Karolis Jankus.

Kova B diviziono C pogrupyje dėl dviejų vietų aukštesnio diviziono atkrintamosiose tęsiasi toliau, o Kelmės krepšininkų jau ateinantį savaitgalį laukia svarbi akistata Skuode su Mosėdžio Gimnazijos auklėtiniais.

Kitose B diviziono rungtynėse Panevėžio rajono derbyje dar vieną pergalę iškovojo Velžio Tėvynė 81:72 įveikusi ir be pergalių palikusi Raguvos Kvietą.

Nepaisant pralaimėjimo Užpaliai taip pat žais stipriausių komandų grupėje
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Velžio veteranai vietą stipriausių komandų šešete išsikovojo 50-ies minučių kovoje

Jau aiškios 5 komandos iš 6, kurios 35+ divizione tęs kovą dėl 1-6 pozicijų prieš atkrintamąsias. Penktąja komanda užsitikrinusia vietą stipriausių šešetuke tapo Velžio 35+ ekipa, kuri 50-ies minučių kovoje 65:61 palaužė Užpalių Užpalius ir nepaisant paskutinių pirmo etapo rungtynių baigties jau uždarė duris į šešetą Žiežmariams.

Besibaigiant ketvirtajam kėliniui pirmavo užpaliečiai, tačiau Saulius Narbutas dviem taikliais baudų metimais išlygino rezultatą ir pasiuntė komandas į pirmąjį pratęsimą, jo pabaigoje vėl priekyje buvo Utenos rajono atstovai, tačiau rezultatą vėl išlygino Velžys. Antrajame pratęsime jau sėkmingiau žaidė mažesnį amžiaus vidurkį turintys velžiečiai, kurie atsilaikė ir šventė daug jėgų pareikalavusią pergalę.

Po 13 taškų nugalėtojams pelnė Audrius Žilinskas ir Justas Vasiliauskas, pastarasis pridėjo ir 17 atkovotų kamuolių. Užpalių komandoje 18 taškų surinko Laisvydas Jankauskas, 15 pelnytų taškų ir 20 atkovotų kamuolių pridėjo Andrius Iljinas.

Kitose 35+ diviziono rungtynėse pergales iškovojo komandos favoritės. Trakiškio Akmenys 84:69 įveikė Mažeikių VSK, Rietavo Lardžas išvykoje 71:60 palaužė Dembavos Rezus, o Balbieriškio Balbieriškis-Randers taip pat žaisdami išvykoje 76:68 palaužė Žiežmarius.

M.Vaznoniui pritrūko vieno rezultatyvaus perdavimo iki trigubo dublio
Nuotr. Rimvydas Ančerevičius

Geriausi savaitės pasirodymai

Daugiausiai žiūrovų rinkosi stebėti Jūros komandos žaidimo Šilalėje, galingai kamuolius rinko Užpalių bokštas, o Mantui Vaznoniui pritrūko vos vieno rezultatyvaus perdavimo iki trigubo dublio. Išskirtinas ir Vilando Leviško pasirodymas gynyboje pakartojęs šio sezono blokų rekordą.