Pražangos
2024-04-13 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Nuobaudų nėra.

Praėjęs savaitgalis buvo kupinas įvykių, o daugiausiai veiksmo vyko antrajame 35+ diviziono etape, kur kova vyko ne tik aikštelėse, tačiau ir vadyboje komandoms stiprinant sudėtis. Taip pat po savaitgalio lygoje liko vos viena dar nepralaimėjusi komanda bei nebeliko komandų nepatyrusių pergalės džiaugsmo.

Tomo Delininkaičio debiutinės rungtynės pažymėtos pergale po pratęsimo

Antrajį etapą savaitgalį pradėjusi Rietavo Lardžo komanda iš peties padirbėjo stiprinant komandos gynėjų grandį. Komandą papildė Europos vicečempionas Tomas Delininkaitis, taip pat iš Mažeikių VSK ekipos perviliotas Gitanas Bačiulis, o Rietavo Lardžas savo aikštelėje po 45 minučių kovos 109:95 palaužė ir pirmąjį pralaimėjimą įrašė Balbieriškio Balbieriškis-Randers ekipai.

Tomas Delininkaitis viena ryškiausių šio sezono čempionato figūrų
Nuotr. Deividas Petraitis

Po trijų kėlinukų Rietavo komanda pirmavo 12 taškų persvara, tačiau paskutinį ketvirtį puikiai sužaidė dzūkų krašto atstovai, kurie likus 6 sekundėms pirmavo 91:90. Vis dėlto savo patirtį išnaudojęs T.Delininkaitis išprovokavo pražangą ir realizęs vieną baudos metimą iš dviejų išlygino rezultatą bei pasiuntė komandas į pratęsimą. Pratęsime penktąjį asmeninę pražangą užsidirbo Balbieriškio lyderis Albertas Jakubauskas, o tuo pasinaudojusi Rietavo komanda dominavo bei šventė pergalę.

39 taškus ir 59 naudingumo balus rietaviškių gretose surinko Mantas Tomaševičius, 37 taškus debiutinėse rungtynėse lygoje pelnė T.Delininkaitis. Balbieriškio komandoje 29 taškus pelnė Vilius Miglinas, 18 pridėjo Rimvydas Stankevičius.

Kitose 35+ diviziono rungtynėse pergalę 120:79 šventė išvykoje rungtyniavusi Gintaro Kukanausko vedama Akmenės Akmenė, kuri įveikė Velžio Velžį. Nukeltose pirmojo etapo rungtynėse Trakiškio Akmenys Dembavoje 93:49 sutriuškino vietos Rezus ekipą. Trakiškio komandą taip pat sustiprino MMKL čempiono žiedo savininkas Marius Grabskis, tad konkurencija dėl nugalėtojų titulo 35+ varžybose bus itin arši.

Raguvos krepšininkai pergalę šventė atvykę vos penkiese
Nuotr. Živilė Večiorkutė

Raguvos Kvieta pirmąją pergalę iškovojo vos surinkusi penketuką

Jeigu Balbieriškio komanda pirmąjį pralaimėjimą patyrė sausio pabaigoje, tai Raguvos Kvieta tokioje sezono stadijoje šventė pirmąją pergalę - vos penkiese ir išvykoje. Raguviškiai iš vakaro registravę du naujus krepšininkus į savo sudėtį, vienas iš jų Robertas Skiotys vos sulaukęs 15 metų, Ventoje 88:80 palaužė Menčių VMG komandą. Raguvos komanda sėkmingai pradėjo rungtynes ir pirmavo praktiškai visą susitikimą, o pirmoji pergalė leido pakiliti iš turnyrinės lentelės dugno. Vis dėlto, net ir laimėjus likusias rungtynes Raguvos komandai toliau pratęsti sezono jau nepavyks, tad likusios rungtynės bus žaidžiamos tik dėl garbės.

Lukas Dubikaltis Panevėžio rajono atstovų gretose pelnė 37 taškus (9/19 trit.), 22 taškais prie pergalės prisidėjo Dovydas Kurlenskas. 35 taškus Menčių komandoje pasižymėjo Dovydas Dumskis, 16 - Linas Kidykas.

Kavarsko krepšininkai išliko vienintele nepralaimėjusia komanda
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Kavarskas užsitikrino pirmąją vietą A divizione

A divizone savaitgalį įvyko dar vienas turas, o po jo paaiškėjo, kad Kavarsko krepšininkai užsitikrino pirmąją vietą ir aikštės pranašumą atkrintamųjų varžybų metu. Kavarsko komadna savo aikštelėje Anykščiuose 83:72 susitvarkė su Joniškio SK Vieningi komanda ir per 10 rungtynių laimėjusi visus 10 kartų liko vienintele nepralaimėjusia komanda visoje lygoje. Nepriklausomai nuo to kaip pasibaigs likusios dvi Kavarsko komandos rungtynės, ši komanda išliks turnyrinės lentelės viršuje. Kavarsko komanda A diviziono ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių susitiks su B diviziono C grupėje antrąją vietą užimsiančia ekipa.

Kavarsko ekipą į dar vieną pergalę vedė 26 taškus pelnęs Tomas Markevičius, 15 taškų įrideno Tomas Urbonas. Joniškio komandoje Gedas Jankevičius pelnė 22 taškus, 15 surinko nuo suolo kilęs Dalius Adomaitis.

Kitose A diviziono rungtynėse pergalę 99:79 iškovojo penkis Entuziastus įveikusi Šilalės Pegaso komanda, taip pat Trakiškio RomeoGYM savo aikštelėje nesunkiai 92:78 nugalėjusi Pajūrio Jūrą.

Mosėdžio krepšininkai pralaimėjo trečias rungtynes iš eilės
Nuotr. Gediminas Girdenis

B divizione - nesėkmingas Mosėdžio savaitgalis

Dvi rungtynes per savaitgalį B divizione sužaidė Mosėdžio Gimnazijos krepšininkai. Šeštadienį jie viešėjo Baisogaloje, kur rungtynės prasidėjo išties nesėkmingai, čia dar rungtynių pradžioje traumas patyrė du komandos žaidėjai ir likusią rungtynių dalį teko žaisti be keitimų. Penkiese rungtyniavę mosėdiškiai pademonstravo žemaitišką charakterį ir kovėsi iki paskutinių minučių, tačiau patyrė pralaimėjimą 76:65.

Po paros Mosėdis rungtyniavo jau namuose Skuode, kur sulaukė į išvyką po Žemaitiją išvykusios Kupiškio komandos. Kupiškėnai atrodė kaip po SPA procedūrų ir rungtynes pradėjo puikiai pirmaudami tvirta persvara, vis dėlto žemaičiai vėl pademonstravo charakterį ir ketvirtajame kėlinyje kilo į lemiamą šturmą ir kėlinį laimėję 39:16 likus žaisti apie minutę buvo persvėrę rezultatą savo naudai. Galiausiai kupiškėnai vedami į priekį Arno Sarapo pataikė svarbų tritaškį metimą ir nugalėjo varžovus 83:80.

Kupiškio komanda šeštadienį rungtyniavo Kelmėje, kur 77:105 rimčiau nepasipriešino Kelmės KK Tritaškiui, dar vieneriose B diviziono rungtynėse Viekšnių Patriots išvykoje 72:32 sutriuškino Velžio Tėvynę.

Geriausi savaitės pasirodymai

Pirmą kartą daugiau kaip pusšimtį žiūrovų surinko Rietavas, kur suveikė Tomo Delininkaičio efektas. Gintaras Kukanauskas dominavo antrose rungtynėse iš eilės, o už vagystes netrukus į teismą šaukimą gaus Elvinas Nabažas vėl pavogęs 6 kamuolius.