Pirmąjį vasario mėnesio savaitgalį Mažų miestelių krepšinio lygos salėse toliau vyko kovos visuose divizionuose. Karščiausia komanda lygoje šiuo Trakiškio RomeoGYM išrašė pirmąjį pralaimėjimą Kavarskui, pergalių serijas taip pat pratęsė Viekšnių, Baisogalos ir Trakiškio Akmenų 35+ ekipos.

RomeoGYM iškovojo šeštąją pergalę iš eilės

Šeštadienio popietę Trakiškio RomeoGYM viešėjo Anykščiuose, kur jų laukė lygos lyderių Kavarsko krepšininkų iššūkis. Jau anksčiau pirmąją vietą A divizione užsitikrinę kavarskiečiai žaidė atsipalaidavę ir po trijų kėlinių tvirtai pirmavo. Vis dėlto paskutinį ketvirtį Panevėžio rajono atstovai pradėjo energingai ir prapliupę tiksliais metimais išlygino rezultatą. Paskutinėse minutėse tikslą pasiekė Trakiškio komandos tolimi metimai ir galiausiai lygos lyderiai buvo įveikti rezultatu 87:80. Trakiškio komandai šis laimėjimas garantavo aikštės pranašumą pirmajame atkrintamųjų varžybų etape, o likus dviems rungtynėms su Rokiškio ir Šilalės krepšininkais RomeoGYM turi kol kas labai geras galimybes finišuoti antrojoje vietoje.

Donato Lančicko auklėtiniai kol kas pirmieji šį sezoną įveikę Kavarską
Nuotr. Sergejus Gvildys

Nuo suolo rungtynes pradėjęs Danas Rauka buvo rezultatyviausias nugalėtojų komandos krepšininkas, pelnęs 23 taškus, 22 taškus ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Antanas Kareniauskas. Kavarsko komandoje 18 taškų pelnė Tomas Markevičius, 16 - Edvinas Slapšys.

Kitose A diviziono rungtynėse sunkią pergalę iškovojo namuose žaidusi Joniškio komanda. Joniškiečiai 81:78 palaužė Velžio BC Velžys krepšininkus. Praėjusių metų lygos čempionai ketvirtojo kėlinio pabaigoje dar turėjo progą rezultatą išlyginti, kuomet laisvas tritaškį metimą išmetė Ignas Kurklietis, tačiau metimas skriejo pro šalį ir Joniškio SK Vieningi įsirašė šeštąjį laimėjimą čempionate.

Šilalės rajono derbyje Šilalės Pegasas 96:59 nepaliko jokių vilčių Pajūrio Jūros krepšininkams.

Baisogalos krepšininkai antrajame etape žygiuoja be pralaimėjimų
Nuotr. Rimantas Benaitis

B divizione ilgiausias pergalių serijas demonstruoja Baisogalos ir Viekšnių sportininkai

Baisogaliečiai savo aikštelėje demonstravo brandų krepšinį ir gan užtikrintai 76:69 įveikė Kelmės KK Tritaškį. Kelmiškiai skirtumą sumažino tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje, tačiau tiksliau sužaisti lemiamas rungtynių akimirkas sutrukdė nuovargis ir Kelmės sąskaita turnyrinėje lentelėje pasipildė ketvirtuoju pralaimėjimu. Baisogalos komandai tai trečioji pergalė iš eilės.

Baisogalos komandoje 19 taškų pelnė svarbius tritaškius ketvirtajame kėlinyje pataikęs Aurimas Urbonas, 17 pridėjo Žygimantas Gaidžiūnas. Kelmės komandoje 22 taškus surinko Mindaugas Krauza, 18 - Mantvydo Šimkaus sąskaitoje.

Baisogalos komanda pirmauja B diviziono C grupėje, tačiau komandoms likus sužaisti po 2-3 rungtynes šioje grupėje dar visos komandos gali tiek užimti pirmąją, tiek paskutiniąją vietą.

B diviziono D grupėje besivaržanti Viekšnių Patriots ekipa kol kas žygiuoja pergalingai ir pergalių seriją pratęsė iki keturių laimėjimų. Viekšniškiai savo aikštelėje pamiršo gynybą ir rungtynes laimėjo puolimu. Viekšniai Raguvos Kvietą įveikė 110:92.

Užpaliai savo aikštelėje šį sezoną yra sunkiai įveikiami
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Kovingai nusiteikę Užpalių veteranai laimėjo svarbias rungtynes namuose

Nuo pat rungtynių pradžios energiją ir užsivedimą demonstravę Užpalių krepšininkai šeštadienio popietę savo aikštelėje 99:84 įveikė Rietavo Lardžą ir iškovojo penktąją pergalę pratęsė kovą dėl geresnės vietos prieš atkrintamąsias. Rietavo komandai šiame čempionate jau nepadės praėjusį turą žibėjęs Tomas Delininkaitis, kurį į savo gretas pasikvietė RKL komanda. Rietavo krepšininkai šį sezoną savo žaidimą skirsto į namus ir išvykas - namuose kol kas iškovotos visos pergalės, tačiau išvykose sekasi kur kas sunkiau ir įveiktos buvo tik kur kas žemiau turnyrinėje lentelėje likusios komandos.

Tuo tarpu šį Užpalių pergalę įnešė dar daugiau intrigos į turnyrinę lentelę 35+ diviziono C grupėje, dabar tiek Užpalių, tiek Akmenės, tiek ir Velžio komandos turi vienodą pergalių/pralaimėjimų balansą ir likusi antrojo etapo dalis tarp šių komandų bus išties įdomi.

Utenos rajono atstovus į pergalę prieš žemaičius vedė Tomas Markevičius, surinkęs trigubą dublį - 39 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų. Šarūno Veteikio indėlis į komandos pergalę 21 taškas. Rietaviškių gretose po 16 taškų pelnė Gitanas Bačiulis, Renatas Valaitis ir Martynas Andrijauskas.

Ilgiausią pergalių seriją 35+ divizione šiuo metu demonstruoja Trakiškio Akmenų krepšininkai, kurie savo (ir varžovų tuo pačiu) aikštelėje 94:47 įveikė Velžys 35+ komandą ir iškovojo ketvirtąją pergalę. Taip pat į pergalių kelią vieninteliai dzūkai čempionate Balbieriškio krepšininkai 81:71 įveikę Akmenės Akmenę.

35+ D pogrupyje kur komandos kovoje dėl paskutinių dviejų kelialapių į atkrintamąsias pergalingai varžybas pradėjo Žiežmarių krepšininkai 92:77 palaužę Mažeikių veteranų sporto klubo pasipriešinimą.

Tomas Markevičius dominavo 35+ čempionato ture

Geriausi savaitės pasirodymai

Galingai šiame ture 35+ divizione rungtyniavo Užpalių lyderis Tomas Markevičius, dėl kamuolių pagirtinai grūmėsi Baisogalos ir Kavarsko atstovai, o po 33 žiūrovus rungtynės sutraukė Šilalėje ir Joniškyje.

Lankomumas - Pajūrio Jūra, Šilalės S.Gaudėšiaus gimnazija ir Joniškio SK Vieningi, Joniškio Saulės progimnazija po 33 žiūrovus