Link pabaigos artėjant reguliariajam MMKL sezonui praėjusį savaitgalį įvyko dar 10 susitikimų. Po kurių jau paaiškėjo ir dar viena A diviziono atkrintamųjų dalyvė. Taip pat aišku, kas B diviziono atkrintamosiose startuos iš 7 ir 8 pozicijos, į kitus klausimus atsakys tik paskutinis turas, kuriame laukia keletas intrigų.

Iš Rokiškio pergales išsivežė ir Joniškis, ir Trakiškis

Dvi rungtynes praėjusį savaitgalį A divizione sužaidė Rokiškio Entuziastų komanda, tačiau abi rungtynės rokiškėnams susiklostė nesėkmingai. Penktadienį 87:92 buvo pralaimėta ilgiausią pergalių seriją lygoje šiuo metu turinčiai Trakiškio RomeoGYM komandai, o šeštadienį po pratęsimo 92:95 nusileista Joniškio SK Vieningiems. Šeštadienio rungtynėse Rokiškio atstovai tris kėlinius diktavo savo sąlygas aikštelėje, tačiau paskutiniame ketvirtyje tiesiog sustojo ir joniškiečiams jį laimėjus 28:11 komandoms teko žaisti papildomas 5 minutes. Pratęsimo pradžioje Entuziastai buvo susigrąžinę trapų pranašumą, tačiau paskutinės minutės vėl priklauso svečiams iš Joniškio, kurie ir šventė septintąją pergalę čempionate.

Joniškio krepšininkai išplėšė pratęsimą Rokiškyje ir jį laimėjo
Nuotr. Adrija Brogaitė

Rezultatyviausiai Joniškio komandoje rungtyniavo 24 taškus pelnęs Irmantas Kryžius, 23 pridėjo Dalius Adomaitis (6/7 trit.). Rokiškėnams 29 taškus pelnė Karolis Kvedaravičius, 26 taškai ir 15 atkovotų kamuolių Renato Jegorovo sąskaitoje.

A diviziono paskutiniame ture RomeoGYM namuose priims Šilalės Pegasą, pastariesiems reikalinga pergalė itin dideliu skirtumu siekiant šoktelti į viršų turnyrinėje lentelėje. Joniškis namuose priims Pajūrio Jūrą, tad jeigu nenutiks netikėtumų komandos išlaikys dabartines savo pozicijas lentelėje. Pakeisti savo padėtį dar gali Velžio BC Velžys, ketvirtadienį žaisiantis su Rokiškiu. Velžio komandai prieš Rokiškį reikalinga pergalė 30 taškų skirtumu, nelaimėjus tokia persvara norint kilti į viršų šeštadienį dar reikės įveikti ir Kavarską.

Baisogalos ekipa dominavo antrajame B diviziono etape
Nuotr. Rimantas Benaitis

Baisogala laimėjo ir žengė į A diviziono ketvirtfinalį

Baisogalos krepšininkai antrajame varžybų etape demonstruoja puikią formą ir šeštadienį 81:70 įveikė Kupiškio BC Devold atstovus. Ši pergalė baisogališkiams garantavo pirmąją vietą B diviziono C grupėje ir tuo pačiu kelialapį į A diviziono ketvirtfinalį, kuriame jų lauks serija su antrają vietą A divizione užimsiančia ekipa. Labiausiai tikėtina, kad varžytis teks su Trakiškio RomeoGYM krepšininkais.

Tuo tarpu kupiškėnai šeštadienį pralaimėję Baisogaloje, sekmadienį rungtyniavo namuose kur sužaidė sėkmingai ir 61:58 palaužė iš nesėkmių ruožo neišbrendančią Mosėdžio Gimnaziją. Mosėdžio komanda per savaitgalį pralaimėjo abu susitikimus, šeštadienį 77:103 buvo nusileista Kelmėje. Ši pergalė itin svarbi Kupiškiui, nes savo tolimesnį likimą jie galės nuspręsti paskutinėse rungtynėse namuose su Kelme. Laimėjusi komanda žengia į A diviziono ketvirtfinalį, pralaimėjusi - pratęs kovas B diviziono atkrintamosiose.

Kitas B diviziono rungtynes žaidė D grupės komandos. Viekšnių Patriots išvykoje 85:79 palaužė Menčių VMG, o Raguvos Kvieta iškovojo antrąją pergalę iš eilės 69:45 įveikusi Velžio Tėvynę. Jau aišku, kad B diviziono atkrintamosiose kovas iš šios grupęs pratęs Viekšniai, o kitoms komandoms belieka rungtynės dėl garbės.

Puiki Trakiškio komandos gynyba neleido varžovams įmesti nei 50 taškų
Nuotr. Živilė Večiorkutė

Trakiškio Akmenys įveikė lyderius ir patys tapo lyderiais

Šeštadienį Velžyje vyko 35+ diviziono lyderių akistata, kurioje puikią gynybą pademonstravusi Trakiškio Akmenų komanda uždarė varžovų lyderius ir neleido jiems surinkti net pusšimčio taškų. Trakiškio komanda 63:49 įveikė Balbieriškio Balbieriškis-Randers krepšininkus ir po šios pergalės šoktelėjo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą iš jos išstumdama tuos pačius randersus. Tiesa rungtynių 35+ diviziono antrajame etape lieka dar nemažai, tad galutinė situacija grupėje dar labai neaiški.

15 taškų nugalėtojų gretose pelnė Arnas Samalionis, 10 pridėjo Dajus Stonys, o visi aikštelėje pasirodę krepšininkai pelnė taškus. Dzūkijos atstovų komandoje 18 taškų surinko Vilius Miglinas, 17 - Robertas Ališkevičius.

Kitose 35+ diviziono rungtynėse Akmenės krepšininkai 101:74 įveikė Užpalius ir šventė labai svarbią pergalę siekiant aukštesnės pozicijos, tuo tarpu Akademijos krepšininkai pirmavo, tačiau persvarą išbarstė ir 68:74 nusileido vos penkiese rungtyniavusiai Dembavos Rezus.

Evaldas Radionovas atliko 11 rezultatyvių perdavimų
Nuotr. Elijus Kniežauskas

Geriausi savaitės pasirodymai

Tomas Markevičius vėl žaidė puikiai, tačiau jo komanda neįveikė Gintaro Kukanausko vedamos Akmenės, o dėl kamuolių galingai grūmėsi panevėžiečiai. Pavogtų kamuolių grafoje atsirado konkurentas Elvinui Nabažui.

Lankomumas - Rokiškio Entuziastai, Rokiškio KKSC salė, 45 žiūrovai

Efektyvumas - Tomas Markevičius (Užpalių Užpaliai 35+) 41
Pelnyti taškai - Tomas Markevičius (Užpalių Užpaliai 35+), Gintaras Kukanauskas (Akmenės Akmenė 35+) ir Mindaugas Krauza (Kelmės KK Tritaškis) po 35
Atkovoti kamuoliai - Mantas Vaznonis (Trakiškio Akmenys 35+) ir Tadas Labutis (Dembavos Rezus 35+) po 17
Rezultatyvūs perdavimai - Evaldas Radionovas (Akmenės Akmenė 35+) ir Antanas Kareniauskas (Trakiškio RomeoGYM) po 11
Perimti kamuoliai - Karolis Kvedaravičius (Rokiškio Entuziastai) ir Elvinas Nabažas (Viekšnių Patriots) po 7