Lygos apdovanojimai
Pražangos
2024-04-21 Techninė pražanga
2024-04-20 Techninė pražanga
2024-04-20 Techninė pražanga
2024-04-13 Techninė pražanga
2024-04-13 Techninė pražanga
Nuobaudos komandoms

Joniškio SK Vieningi
2024-04-20 Techninė pražanga

Praėjusį savaitgalį lygoje finišavo A ir B divizionų reguliarusis sezonas, po kurio paaiškėjo, kurios komandos susitiks A diviziono ketvirtfinaliuose.

Kavarskas išbandys jėgas su Kelmės krepšininkais

Jau anksčiau pirmąją vietą A divizione užsitikrinę Kavarsko krepšininkai, paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse 95:91 palaužė Velžio BC Velžį ir pergalinga nata pradės atkrintamąsias, kur jų varžovais bus paskutiniai į A diviziono ketvirtfinalių traukinį įšokę kelmiškiai.

Kelmės komanda šeštadienio pavakarę rungtyniavo Kupiškyje, kur norint žengti į A divizioną buvo būtina tik pergalę. Kelmės KK Tritaškis pirmavo praktiškai visas rungtynes, o lemiamame ketvirtyje persvarą dar padidino bei Kupiškį nugalėjo užtikrintai 79:66 bei žengė į stipriausių lygos komandų aštuonetuką.

Vienas kavarsko komandos lyderių Tomas Markevičius
Vienas kavarsko komandos lyderių Tomas Markevičius
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Kavarsko krepšininkai praėjusį sezoną pasidabino trečiosios vietos medaliais, o šį sezoną komandos branduolį išlaikusiu Anykščių rajono komanda nusiteikusi šį pasiekimą pagerinti, tad kelmiškiams norint pasipriešinti varžovams teks žaisti aukščiau savo galimybių. Tiesa, komanda itin dažnai ir daug atakuoja iš tolimų distancijų, o pataikant tolimus metimus šansai laimėti visada padidėja.

Kavarsko komandą į pergales veda po 21 tašką per rungtynes pelnantis nepailstantis Tomas Markevičius, kurisra kartu ir naudingiausias komandos krepšininkas. Po 15,3 taško ir 9,8 atkovoto kamuolio prisideda sunkusis krašto puolėjas Juozas Milius.

Kelmiškių komandoje pirmaisiais smuikais grieže Mindaugas Krauzos ir Tado Jarašiūno duetas. Mindaugas pelno po 21,5 taško išmesdamas bene daugiausiai tritaškių metimų lygoje (119 - 2 vieta), o Tadas yra naudingiausias komandos krepšininkas renkantis vid. po 34,5 naudingumo balo ir geriausias lygos kovotojas dėl atšokusių kamuolių - vid. 17,8. 

Į pagrindinį čempionatą sugrįžusi Baisogalos Auridana pateko tarp 8 geriausių
Į pagrindinį čempionatą sugrįžusi Baisogalos Auridana pateko tarp 8 geriausių
Nuotr. Rimantas Benaitis

Trakiškio RomeoGYM grumsis su B diviziono reguliaraus sezono laimėtojais

Dar viena ketvirtfinalio pora, kurios susikaus skirtingų divizionų komandos. Po sezono RKL lygoje į MMKL sugrįžę RomeoGYM krepšininkai reguliarų sezoną sužaidė užtikrintai ir su devyniomis pergalėmis finišavo antri, tuo tarpu taip pat po pertraukos čempionato B divizione startavę baisogališkiai sėkmingai varžėsi B divizione, kur skynė vieną pergalę po kitos.

Paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse RomeoGYM stebint šimtui žiūrovų 102:69 sutriuškino į rungtynes rimtai jau nežiūrėjusio Šilalės Pegaso atstovus, o Baisogalos Auridana išvykoje 82:103 nusileido Mosėdžio Gimnazijai, tad komandos į atkrintamąsias eina skirtingomis nuotaikomis. 

Abi komandos panašios viena į kitą, nes komandose yra balansas tarp patyrusių ir jaunų perspektyvių krepšininkų, tiesa Trakiškio komanda turi kur kas ilgesnį ir tolygesnį atsarginių žaidėjų suolelį, todėl šioje ketvirtfinalio serijoje būtent tai ir bus didelis privalumas.

RomeoGYM komandoje rezultatyviausiai žaidžia lygos rekordininkas Danas Rauka, pelnantis po 19,8 taško per rungtynes, tačiau Danas lygoje žaidžia su dviguba licencija ir lygiagrečiai rungtyniauja RKL, tad dėl susikertančių tvarkaraščių jo indėlis į seriją yra neaiškus. Naudingiausias RomeoGYM krepšininkas yra Donatas Kasarauskas. 41 procentą tritaškių metimų pataikantis aukštaūgis renka po 23,4 naudingumo balo ir yra tvirtas komandos ramstis tiek puolime, tiek ir gynyboje.

Auridanos komandoje rezultatyviausiai ir naudingiausiai žaidžia priekinės linijos krepšininkas Martynas Trinka. Jis pelno po 15,8 ir atkovoja po 11,5 kamuolio per rungtynes taip vidutiniškai rinkdamas virš 20-ies naudingumo balų. 15,6 taško per rungtynes pelno komandos veteranas snaiperis Aurimas Urbonas, tačiau jo tritaškių metimų taiklumas šį sezoną ženkliai kritęs.

Dalius Adomaitis šiuo metu demonstruoja puikią sportinę formą
Dalius Adomaitis šiuo metu demonstruoja puikią sportinę formą
Nuotr. Aira Tamošaitytė

Joniškis bandys peržengti čempionų barjerą

Čempionų titulą ginantys Velžio BC Velžys krepšininkai paskutinėse sezono rungtynėse dar turėjo galimybę šoktelti į penktąją vietą, tačiau 91:95 nusileido Kavarskui ir galiausiai liko šešti. Jų varžovais ketvirtfinalio serijoje bus Joniškio SK Vieningi, kurie pergalingai užbaigė pirmąją sezono dalį šeštadienį rezultatu 102:71 sutriuškinę A diviziono autsaiderius Pajūrio Jūrą. 

Abi tarpusavio rungtynes šį sezoną laimėjo joniškiečiai, tačiau abi jos buvo sunkios ir žaistos taškas į tašką. Pirmajame rate Velžyje Joniškis laimėjo tik po pratęsimo, o antrajame rate nuo pratęsimo išgelbėjo tik paskutinis netaiklus varžovų tolimas metimas, taigi laukia intriguojanti ir ši ketvirtfinalio serija.

Velžio krepšininkai į sezono pabaigą susigrąžino praėjusio sezono komandos lyderį Marių Grabskį, kuris iškart ėmesi to ką geriausiai moka - pelnyti taškus. Grabskis komandoje žaidžia rezultatyviausiai ir per sužaistas ketverias rungtynes renka po 16,3 taško. Naudingiausias Velžio komandos krepšininkas Justas Četkauskas renka per 20 naudingumo balų ir laiko komandos žaidimo gijas savo rankose.

Tuo tarpu Joniškio komandoje rezultatyviausiai žaidžia gynėjas Gedas Jankevičius, pelnantis po 16,4 taško per rungtynes. Gedas yra ir naudingiausiai SK Vieningų krepšininkas, o jam neblogai talkina Dalius Adomaitis pastaruoju metu demonstruojantis puikią sportinę formą.

Rokiškio ir Šilalės miestus skiria 270 kilometrų
Rokiškio ir Šilalės miestus skiria 270 kilometrų
Nuotr. Rolanda Urbonas

Paskutinėje ketvirtfinalio poroje Šilalės dvikova su Rokiškiu

Paskutinioji pora užbaigsianti A diviziono ketvirtfinalius yra Šilalės Pegasas ir Rokiškio Entuziastai. Praėjusiame sezone rokiškėnai žaidė čempionato finale, o šis sezonas kardinaliai kitoks, kol kas dažniausiai patiriamos nesėkmės ir po reguliaraus sezono užimta penktoji pozicija. Šilališkių sezonas sėkmingesnis, tačiau labai banguotas, kartais varžovai buvo triuškinami, o kartais ir pačius šilališkius jie jau triuškino atgal.

Abi tarpusavio dvikovas šį sezoną laimėjo Pegaso atstovai, Rokiškyje laimėję po metimo paskutinėmis sekundėmis, o Šilalėje įveikę negausias pajėgas delegavusius rokiškėnus dvidešimties taškų persvara. Labai svarbu bus kaip komandos rinksis į išvykos rungtynes, nes kol kas abi komandos į išvykas dažnai važiuoja visiškai kitokiomis sudėtimis, negu, kad rungtyniauja namuose, taigi pagrindinių žaidėjų faktorius išvykose bus tikrai svarbus kovojant dėl patekimo į finalinį ketvertuką.

Šilalės komandoje rezultatyvumu ir naudingumu išsiskiria Laurynas Stonkus, jis renka po 28,6 taško ir 33,4 naudingumo balo per rungtynes ir dažnu atveju būtent nuo Lauryno žaidimo priklauso ir komandos rezultatai. Virš 22 naudingumo balų komandoje dar renka Gintautas Kybartas, tačiau žaidėjas sužaidė vos 4 rungtynes, tad yra retas svečias rungtynėse.

Rokiškio Entuziastų komandoje rezultatyviausiai žaidžia Renatas Jegorovas, pelnantis beveik po 22 taškus per rungtynes ir atkovojantis po 11,7 kamuolio. Beveik po 20 taškų per mačą prideda Karolis Kvedaravičius, tačiau jo pagrindinis ginklas tolimi metai antrojoje sezono dalyje šlubuoja.

B diviziono atkrintamųjų dalyviai lauks varžovų

Jau aišku, kad B diviziono atkrintamosiose pasirodymą pratęs paskutiniai A divizione likę Pajūrio Jūros krepšininkai, prie jų taip pat prisijungs Kupiškio BC Devold, Mosėdžio Gimnazija, bei B diviziono D grupę laimėjusi Viekšnių Patriots komanda. Kitos keturios komandos žaisiančios B diviziono ketvirtfinalyje paaiškės po A diviziono ketvirtfinalių.

Komandos į poras bus išrikiuotos pagal užimtas vietas savo divizionuose, taigi galutinai visos poros bus žinomas tik pasibaigus paskutiniam A diviziono ketvirtfinalio mačui.

A diviziono ketvirtfinaliai startuoja jau šį savaitgalį, o komandos žaidžia iki dviejų pergalių. B diviziono atkrintamųjų pradžia priklausys nuo to kaip greitai baigsis visos A diviziono ketvirtfinalių serijos.

Mažeikių krepšininkai įveikė svečius iš Kauno rajono
Mažeikių krepšininkai įveikė svečius iš Kauno rajono
Nuotr. Deividas Petraitis

35+ divizione svarbios Žiežmarių ir Mažeikių pergalės

Svarbias pergales 35+ diviziono antrajame etape pasiekė Žiežmarių ir Mažeikių komandos. Žiežmariškiai išvykoje 97:80 nugalėjo Dembavos Rezus krepšininkus, o Mažeikiai savo aikštelėje 71:56 susidorojo su Akademija. Abi komandos kol kas pirmauja 35+ diviziono D grupėje ir yra arčiau atkrintamųjų varžybų.

Geriausi savaitės pasirodymai

Šio sezono lankomumo rekordas buvo pagerintas Velžio gimnazijoje, kur Trakiškio RomeoGYM pergalę stebėjo virš 100 žiūrovų. Beveik pusšimtį naudingumo balų vėl rinko Rietavo Lardžo lyderis, o dėl kamuolių galingai kovojo Tadas Jarašiūnas.

Lankomumas - Trakiškio RomeoGYM, Velžio gimnazijos salė, 102 žiūrovai (sezono rekordas)

Efektyvumas - Mantas Tomaševičius (Rietavo Lardžas 35+) 48
Pelnyti taškai - Justinas Statkus (Menčių VMG) 46
Atkovoti kamuoliai - Tadas Jarašiūnas (Kelmės KK Tritaškis) 23
Rezultatyvūs perdavimai - Edgaras Strok (Raguvos Kvieta), Dovydas Kurlenskas (Raguvos Kvieta), Paulius Klemas (Joniškio SK Vieningi) ir Raimondas Venskus (Rietavo Lardžas 35+) po 7
Perimti kamuoliai - Karolis Kvedaravičius (Rokiškio Entuziastai) 9 (pakartotas sezono rekordas)
Blokuoti metimai - Sergej Mikelevičiu (Menčių VMG), Tadas Labutis (Dembavos Rezus 35+) ir Karolis Rakauskas (Velžio BC Velžys) po 3

Rungtynių nuotraukų galerijos

Joniškio SK Vieningi - Pajūrio Jūra

Mažeikių VSK 35+ - Akademijos Akademija-VDU ŽŪA 35+

Komentarai:
Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.