Praėjęs šventinis savaitgalis lygoje nebuvo gausus rungtynėmis, tačiau vos ne visos likusios rungtynės buvo lemiančios komandų likimus. A divizone lemiamą trečiąjį ketvirtfinalio serijos mačą žaidė Šilalė ir Rokiškis, o 35+ divizione komandos dalinosi vietas prieš prasidedant atkrintamosioms.

Šilalė ir Rokiškis dar kartą žiūrovams dovanojo puikią kovą

Trečiosios ketvirtfinalio serijos rungtynės Šilalėje tarp dviejų lygių komandų vėl vyko permainingai. Įpusėjus rungtynės priekyje buvo Pegaso krepšininkai, o dar po ketvirčio jau persvarą turėjo rokiškėnai, o ketvirtasis kėlinys priminė trilerį kaip ir dera tokios svarbos mačui. Galiausiai šilališkiai sužaidė truputį tiksliau, o paskutiniai desperatiški Entuziastų komandos metimai tikslo nepasiekė ir Šilalės Pegasas laimėjo rungtynes 90:87, seriją 2:1 ir pirmą kartą pateko tarp keturių geriausių lygos komandų.

Šilalės ir Rokiškio komandos lygai padovanojo puikią seriją
Nuotr. Rolandas Urbonas

Laurynas Stonkus savo komandai pelnė 29 taškus, 18 pridėjo Mindaugas Norvaišas. Entuziastų gretose 25 taškus pelnė Karolis Kvedaravičius, 23 pridėjo Renatas Jegorovas.

Šilalės Pegasas pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių kausis su Kavarsko krepšininkais, o Rokiškio Entuziastai varžybas pratęs B divizione, kur jų ketvirtfinalio serijos varžovais bus Viekšnių Patriots.

Viliaus Miglino komanda pergalingai užbaigė reguliarų sezoną
Nuotr. Živilė Večiorkutė

35+ lyderių dvikovoje Balbieriškio revanšas

Šeštadienio rytą Balbieriškyje (Prienų r.) susitiko 35+ divizione lyderiaujančios komandos. Vietos Randers 35+ priėmė svečius Trakiškio Akmenis. Rungtynės vyko lygiai, tačiau po pertraukos gerą gynybą pademonstravę Trakiškio krepšininkai išsiveržė į priekį. Vis dėlto nedidele rotacija rungtyniavusi Akmenų komanda pristigo jėgų ir ketvirtajame kėlinyje spurtavę Balbieriškio krepšininkai iškovojo 12 pergalę čempionate - 70:67.

Pralaimėjimas tokia persvara leido turnyrinės lentelės viršuje išlikti Trakiškio komandai, kuri ketvirtfinalio serijoje susikaus su Mažeikių ekipa, Balbieriškis iki dviejų pergalių kovos su Žiežmariais.

Balbieriškio komandoje sėkmingai žaidė Viliaus Miglino ir Alberto Jakubausko duetas, kartu pelnęs 44 taškus. 17 taškų svečių komandoje pelnė Svajūnas Rauckis.

Rietavo ir Velžio komandų laukia dar mažiausiai dvi tarpusavio rungtynės

Rietavas įveikė Velžį, Užpaliai palaužė Akmenę

Kitos dvi 35+ diviziono rungtynės baigėsi Rietavo ir Užpalių komandų pergalėmis. Rietaviškiai išvykoje 69:60 įveikė Velžio veteranus, o Užpaliai savo aikštelėje 104:94 palaužė penkis Akmenės vyrus. Būtent tokie paskutiniai rezultatai ir lėmė, kad šios komandos tarpusavyje dar susitiks mažiausiai po du kartus. Trečiąją vietą jau anksčiau užsitikrinęs Rietavo Lardžas žais su į šeštąją nukritusiu Velžiu, o ketvirta likusi Akmenė turės aikštės pranašumą prieš Užpalius.

Dar vieneriose 35+ diviziono rungtynėse Mažeikių VSK 35+ išvykoje 99:53 nugalėjo Akademijos krepšininkus. Akademijos krepšininkams šis sezonas baigėsi, jie kartu su Dembava iškovojo po 2 pergales čempionate.

Šią savaitę prasideda kovos ir B diviziono atkrintamosiose

Šį savaitgalį kovas pradės ir komandos patekusios į B diviziono ketvirtfinalį. Jau minėta Rokiškio Entuziastų komanda turės pirmąjį reitingą ir žais su Viekšnių Patriots (8), antruoju skirstyta praėjusių metų lygos čempionų Velžio BC Velžys ekipa išbandys jėgas su žemaičiais iš Mosėdžio, A divizione sezoną pradėjusi Pajūrio Jūra gavo trečią reitingą ir iki dviejų pergalių kovos su Kupiškio BC Devold (6), o paskutinė ketvirtfinalių pora gerai viena kitą pažįstančios Baisogalos ir Kelmės komandos, kurios šiame sezone jau žaidė ir abu kartus laimėjo baisogališkiai.

Visos atkrintamosios varžybos vyksta iki dviejų pergalių. A diviziono finalinis ketvertas suplanuotas balandžio 15 dieną, o 35+ ir B divizionas kovas užbaigs balandžio 29 dieną.