Praėjusį savaitgalį per miestelius nuvilnijo dar vienas šio sezono MMKL čempionato turas, kuriame pasitaikė ir itin atkaklių dvikovų ir netikėtų sutriuškinimų. Jeigu praėjęs turas buvo daug sėkmingesnis išvykoje žaidusioms ekipoms, tai šįkart aikštelių šeimininkai nejuokavo ir nugalėjo šešeriose rungtynėse iš įvykusių aštuonerių.

Kavarsko ir BC Velžys pratęsė pergalių serijas

A divizione šiuo metu ilgiausias pergalių serijas demonstruoja Kavarsko ir BC Velžio komandos. Čempionų titulą ginantys Kavarsko krepšininkai ankstyvą rytą vyko į Joniškį, kur juos priėmė praėjusių metų čempionato finalo varžovai SK Vieningi. Svečiai nuo pat rungtynių pradžios demonstravo ramų ir užtikrintą krepšinį, o aikštelės šeimininkai degė noru atsirevanšuoti už praėjusių metų pralaimėjimą paskutinėse sezono rungtynėse ir, matyt, perdegė. Pirmoji dalis pralaimėta dar nestipriai, tačiau po pertraukos Joniškio komandos žaidimas visai sugriuvo, net ir Joniškio krepšino legendos Žilvino Petraičio debiutas MMKL nepadėjo joniškiečiams rimčiau pasipriešinti Kavarskui. SK Vieningi vieningai pro šalį svaidė tolimus metimus (6/31 - 19% taiklumas), o tuo pasinaudoję svečiai tiksliai užbaiginėjo savo atakas iš rungtynės pasibaigė kiek netikėtu rezultatu - 53:86 aikštelės šeimininkų nenaudai.

Žilvino Petraičio debiutas Joniškio komandos gretose pergalės neatnešė
Nuotr. Aira Tamošaitytė

Kavarsko gretose toliau puikią formą demonstruoja pirmą sezoną lygoje rungtyniaujantis Tomas Tradišauskas, šįkart pelnęs 26, 20 pridėjo 6 tolimus metimus įsmeigęs Domantas Varaškevičius. Joniškio komandoje vienintelis dviženklį taškų skaičių pelnė Paulius Klemas, jo sąskaitoje - 18.

Toliau sėkmingą žaidimą A divizione tęsia ir BC Velžio komanda. Pirmuosiuose dviejuose turuose pralaimėjimus patyrę Nevėžio upės kranto atstovai šįkart savo aikštelėje 83:74 palaužė kupiškėnus ir įsirašė jau trečiąją pergalę iš eilės. Su trimis pergalėmis Velžys šoktelėjo į trečiąją turnyrinės lentelės poziciją.

Kitose A diviziono rungtynėse pergalę tik po puikiai sužaistų paskutinių rungtynių minučių išplėšė Trakiškio RomeoGYM krepšininkai. Jie 91:85 palaužę šešiese į rungtynes atvykusius ir rungtynių pabaigoje jėgų pristigusius Rokiškio Entuziastus.

Verpenos komanda B divizione išliko vienintele nepralaimėjusia
Nuotr. Domas Urbonas

B diviziono lyderiai santykius aiškinose Kelmėje

Sekmadienį Kelmėje susitiko dvi B divizione tvirtai lyderiaujančios komandos. Verpenos Drangė savo aikštelėje priėmė svečius iš Pajūrio. Abi komandos iki šio sekmadienio čempionate skynė tik pergales ir buvo nusiteikusios šią seriją pratęsti. Kaip ir dera lygių varžovų dvikovoje rungtynės vyko atkakliai, o pirmojoje dalyje tvirčiau jautėsi aikštelės šeimininkai Kelmės rajono atstovai. Po pertraukos Jūros komanda suaktyvino puolimą ir sėkmingai susikūrusi šansus įgijo net 12 taškų pranašumą, atrodė, jog šią persvarą liks tik išsaugoti, tačiau įgyti visuomet sunkiau nei išsaugoti. Ketvirtajame kėlinyje Drangė po truputį vijosi varžovus, kol galiausiai išlygino rezultatą. Pergalės kvapą pajutę Verpenos miestelio atstovai taip sustygavo savo gynybą, kad paskutinius Pajūrio ekipos taškus Karolis Taroza pelnė likus žaisti 2 minutes. Po Karolio dvitaškiu minimalia persvara priekyje dar buvo Jūra, tačiau per likusias dvi minutes taškus pelnė tik Verpenos komanda, kuri galiausiai nugalėjo 70:64 ir išrašė pirmąjį pralaimėjimą Pajūriui.

Rokas Šimkus prie komandos pergalės prisidėjo 25 pelnytais taškais, 14 surinko Vaidas Žiauberis. Pajūrio ekipoje Rokas Briedis rungtynes užbaigė su dvigubu dubliu - 23 pelnyti taškai ir 12 atkovotų kamuolių, 11 taškų sukrapšė Vaigaudas Viliušis, o iki tol komandos lyderiu buvęs Karolis Taroza šiose rungtynėse buvo uždarytas ir per 25 minutes pelnė vos 4 taškelius.

Velžio GlassBaltic ir Raguvos Kvietos komandų rungtynėse susirinkę sirgaliai intrigos neišvydo
Nuotr. Živilė Večiorkutė

Kitose B diviziono rungtynėse intrigos nebuvo. Velžio GlassBaltic 103:65 nepasigailėjo Raguvos Kvietos krepšininkų ir iškovojo 4 pergalę per 6 pirmojo rato susitikimus.

Velžio klubas šiame sezone dirba visais frontais ir sėkmingai į Velžio gimnazijos sporto salę pritraukia gausų būrį žiūrovų. Pakalbintas Velžio komandos vadovas Donatas Šniutė padėkojo sirgaliams: "Klubas daug dėmesio skiria informacijos sklaidai, norime tapti tvirta Velžio bendruomenės dalimi, kad gyventojai turėtų kur praleisti laisvalaikį ir atvyktų į GlassBaltic komandos rungtynes. Ateityje rungtynių metu žadame dar daugiau naujovių ir galimybių laimėti komandos atributikos ar rėmėjų įsteigtus prizus. Labai džiaugiamės sirgalių aktyvumu, kuris labai padeda siekti pergalių!". Beje komandai atstovauja ir Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis.

Rietavas atlaikė Akmenų spurtą, Velžys laimėjo pirmą, Trakai - eilinį kartą

Atkakliausios 35+ diviziono rungtynės vyko Rietave, kur žemaičiai surėmė pečius su Aukštaitijos atstovais Trakiškio Akmenimis. Į tolimą išvyką ligų ir traumų išretinta Akmenų komanda atvyko vos su vienu pakaitiniu krepšininku, tačiau kaip pasakė nežinomas filosofas: "svarbu ne kiekybė, o kokybė". Negailėdami jėgų Trakiškio krepšininkai atkakliai priešinosi varžovams ir nors komandoms išeinant į ilgąją pertrauką rietaviškiai pirmavo 12 taškų pranašumu rungtynių nugalėtojas dar tikrai nebuvo aiškus. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Akmenys kilo į lemiamą šturmą, savo firminius "jumpshotus" pataikė Tadas Kundelis, taškus pridėjo Tomas Taučius ir likus žaisti 20 sekundžių komandas teskyrė vos 2 taškai. Mantui Tomaševičius pataikius vieną baudos metimą iš dviejų Akmenys dar turėjo šansą tolimu metimu išlyginti rezultatą, tačiau Arno Samaliono tolimas metimas skriejo pro šalį ir galiausiai varžovų šturmą atlaikę rietaviškiai šventė penktąją pergalę čempionate 67:65.

Mantas Tomaševičius vėl buvo vienas iš kertinių Rietavo žaidėjų
Nuotr. Deividas Petraitis

Kaip įprasta Mantas Tomaševičius tarp rietaviškių žaidė naudingiausiai, rungtynes užbaigęs su 37 naudingumo balais ir 25 taškais, 12 taškų į komandos pergalę įdėjo Martynas Andrijauskas. Trakiškio komandoje Arnas Samalionis pasižymėjo 19 pelnytų taškų, po 15 pridėjo Tomas Taučius ir Svajūnas Rauckis. Pastebėtina, kad abi komandos itin netaikliai atakavo iš tolimos distancijos abi kartu pataikiusios vos 7 metimus iš 54 (13 %).

Praėjusiame ture pirmąją pergalę iškovojusi Akademijos komanda ryžtingai nusiteikusi buvo pergalių seriją pratęsti, tačiau pralaimėjimų seriją nutraukti troško ir Velžio atstovai. Sužaidus tris ketvirtąsias rungtynių rezultatas dar buvo lygus, tačiau ketvirtasis kėlinys priklausė aikštelės šeimininkams, kurie laimėjo 69:59 ir įsirašė pirmąją pergalę.

Eilinę pergalę 35+ divizione iškovojo Trakų FA(S)T krepšininkai, kurie išvykoje 117:71 nepasigailėjo kol kas be pergalių liekančios Dembavos Rezus.

Marius Tenikaitis žaidė puikiai ir pagerino šio sezono naudingumo rekordą
Nuotr. Aistė Morkvėnaitė

Geriausi savaitės pasirodymai

Nesulaikomai šiame ture penktąjį sezoną lygoje fiksuojantis Trakų komandos aukštaūgis Marius Tenikaitis pagerinęs šio sezono naudingumo rekordą, kitą rekordą į pavėsį pastatė rokiškėnas Renatas Jegorovas atkovojęs daugiau kamuolių nei pelnęs taškų. Tiksliai kamuolius komandos draugams skirstė ir dvi Panevėžio krepšinio legendos Tomas Taučius ir Audrius Stašaitis lyg susitarę padalinę po 8 perdavimus. Be paminėjimo tradiciškai neapsieina Kavarsko lyderis, o net du kartus paminėti ir Akademijos klubo žaidėjai.

Naudingumas - Marius Tenikaitis (Trakų FA(S)T 35+) 59, naujas sezono rekordas
Pelnyti taškai - Marius Tenikaitis (Trakų FA(S)T 35+) 36
Atkovoti kamuoliai - Renatas Jegorovas (Rokiškio Entuziastai) 24, naujas sezono rekordas
Rezultatyvūs perdavimai - Evaldas Rastenis, Andrius Filipovas (abu Trakų FA(S)T 35+), Tomas Taučius (Trakiškio Akmenys 35+) ir Audrius Stašaitis (Trakiškio RomeoGYM 35+) po 8
Perimti kamuoliai - Edmundas Staugaitis (Akademijos VDU ŽŪA 35+) ir Tomas Tradišauskas (Kavarsko Kavarskas) po 5
Blokuoti metimai - Marius Tenikaitis (Trakų FA(S)T 35+) ir Marius Kačenauskas (Akademijos VDU ŽŪA 35+) po 3

Dembavos krepšininkai antradienį kausis dėl pirmosios pergalės čempionate

Ateinančios savaitės anonsas

Ateinančią savaitę lygoje nusimato vos du susitikimai. Jau antradienį šansą iškovoti pirmąją pergalę turės Dembavos krepšininkai, kurie ne sau įprastoje, tačiau gerai pažįstamoje Panevėžio Beržų sporto salėje priims pergalės skonį šviežiai pajutusius kolegas iš Velžio. Šeštadienį Akmenėje pirmąjį 35+ diviziono ratą užbaigs cemento miesto ir Užpalių miestelio atstovai.